Szylek sika mi na ŁóŻko.. :'(

Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Gochasek:* »

No niby tak ale załuzmy ze co 5 szynszylek sika grzecznie w klatce to dlaczego gutek nie może byc tym piatym:))
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Kiara »

Młode szynszyle uczą się od rodziców i starszych osobników.Widocznie miał zły przykład
Klaudia202
Posty: 10
Rejestracja: 29 lip 2007, o 18:10

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Klaudia202 »

mam królika miniaturke i szynszylla jak mój królik kiedyś nasikał na łóżko to po prostu spryskalam to miejsce bardzo śmierdzącym płynem i już tam niesiądzie dziala na syznszyle
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Evka13 »

Jak wypuszczę szyszorka z klatki, to może on obsikać mi meble, dywan, podłogę, itp.? Wiem, żebobków nie powstrzymam, ale je można pozbierać. Gorzej z sikami. A w dodatku będę mieć samicę, a słyszałam, że jak ona jest zła, to obsikuje. Czy te siki śmierdzą? Czy szylki sikają tylko do trocin, czy po domu mi tez posikają? Jak dużo one sikają?
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Predator713 »

sikają mało bo mało piją ale czasem jak masz pecha i szyla nie zdąży do klatki to się spuści ale nawet chomik tak może zrobić więc nie ma się czym martwić. poza tym jak już pisałem sikanie jest formą samoobrony, czyli szylka sika dopiero w ostatecznosci bo najpierw prycha a potem staje na tylne łapki i po chwili jak wróg nie ustąpi sika. poza tym mocz używany do wydalania nie ma prawie zapachu natomiast substancja służąca do samoobrony intensywnie pachnie. nie ma się czym martwić bo mocz rozpylany jest na niewielkie odległości a przypadkowe zsikanie się szynszyli zdarzyło mi się tylko kilka razy(a Kuleczka mieszka ze mną ponad 4 lata). jeśli wyktyjesz mokrą plamę zetrzyj ją gąbką z odrobiną płynu bo mycia naczyń a jeśli plama zaschła użyj gąbki lub szmatki z detergentem.
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Evka13 »

Jeżeli zesika się na panele to jeszcze pół biedy, ale co, jak zrobi to na dywan? Jest jakaś duża plama po tym? Mi by nie przeszkadzało, jakby raz na jakiś czas się zesikała na podłogę, bo szybko można wytrzeć, gorzej jednak z rodzicami. ehh. może uda mi się sprzątać odchody, żeby nie zauważyli. Bo oni mają lekkiego fioła na punkcie czystości. hehe, ale chyba powoli zaczynam robić to samo:wink:
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Norbi »

* ja też jestem pedantyczny -)

Co do plam, to nie zauważyłem.ale także moja szynszyla nigdy nie sika.Szynszyle raczej nie sikają, a jeśli tak to mało<głownie w klatce te sprawy załatwiają
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Evka13 »

To dobrze
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: wiza55 »

Mój nie sikał 2 godziny (jak go wiozłam do domu, w czasie powrotu od wujka do domu), bo nie miał w klatce trocin ani piasku.
Jak tylko dostał troszkę trocin, to od razu się załatwił, a potem ja wysypałam i znowu wsypałam mu czyste trociny. Poza tym sika też to piasku (polecam piasek Pucek, jak szynszyl tam nasika to to się skleja i nie rozpada, a potem można to łatwo wyrzucić).
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Predator713 »

jal byś miaławredną szynszylę to może zsikać się na dywan ale wtedy to można wypróboać np. vanisch albo inny spray do dywanów bo mocz szynszyli nie przysycha mocno
Asia4852
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2008, o 13:29

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Asia4852 »

Mam takie pytanko. Czy to prawda, że samce kiedy się boją obsikują takim śmierdzącym płynem (coś jak skunks) a nie moczem? Słyszałam niedawno o takim przypadku. Czy to prawda?
szyszulka
Posty: 32
Rejestracja: 7 mar 2008, o 23:51

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: szyszulka »

Asia4852 pisze:Mam takie pytanko. Czy to prawda, że samce kiedy się boją obsikują takim śmierdzącym płynem (coś jak skunks) a nie moczem? Słyszałam niedawno o takim przypadku. Czy to prawda?
No chyba ktoś wyżej o tym napisał.?! Wystarczy poczytać. Denerwuje mnie takie coś Po co zadawać pytanie jak odpowiedź jest wyżej.?!

Jeśli ten post uznałaś za zbędny należało go zgłosić do moderatora, a nie pisać na jego temat / szyszek1993
Ostatnio zmieniony 2 cze 2008, o 14:09 przez szyszulka, łącznie zmieniany 1 raz.
Elizabethh
Posty: 22
Rejestracja: 2 maja 2008, o 19:33

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Elizabethh »

Mojemu Szuwarkowi się jeszcze nie zdazyło siknąć poza lewy róg klatki (ten od ścianki d drzwiczkami ) XD
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości