Szylek sika mi na ŁóŻko.. :'(

Klaud

Szylek sika mi na ŁóŻko.. :'(

Post autor: Klaud »

Tak jak w temacie. szynszylica (tak mi się wydaje Że to samiczka) sika mi na łóŻko Jak tylko wypuszczę malce z klatki mam obsikane łóŻko nie podłogę, nie co innego.zawsze na łóŻko. Fakt, zdarza się, Że nasikają na biurko czy w inne miejsce, ale przewaŻnie na łóŻko. Dlaczego tak się dzieje Jak moŻna oduczyć sikania w inne miejsce niŻ klatka. JuŻ mi sił brakuje na zmienianie i pranie pościeli
Ostatnio zmieniony 2 mar 2007, o 11:35 przez Klaud, łącznie zmieniany 1 raz.
Klaud

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Klaud »

Ti juŻ wcześniej przeczytalam i nic mi to nie dało paniemoderatorze :(

moderator: Widac nic nie rozumiesz, skoro jest o tym temat to po co go powielac i zakladac kolejny blizniaczy!
Ostatnio zmieniony 3 mar 2007, o 11:12 przez Klaud, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Agusia »

Spróbuj takiego sposobu:
1. Zaobserwuj w którym miejscu najczęściej sika na łóżku (róg łóżka, poduszka, na środku łóżka).
2. Połóż w to miejsce grubo złóżony ręcznik, ścierkę, koc - coś po czym mogą sikać, a Tobie nie szkoda, że się zniszczy.
3. Wykładaj ten ręcznik przez kilka dni z rzędu, żeby szynszyl się przyzwyczaił do tego, że on leży w tym miejscu.
4. Po kilku (kilkunastu) dniach spróbuj przesuwać ten ręcznik po kilka centymetrów dalej (nie więcej niż 10 - szynszyl ma pamięć do miejsc, więc nie możesz drastycznie zmienić miejsca położenia ręcznika) aż wreszcie uda się go położyć na podłogę.

Wiem, żę to bardzo długi proces, ale wydaje mi się najbardziej sensowny. Moje szynszyle nauczyły się tak sikać na chusteczki higieniczne .
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Szyszek1993 »

mój szynszyl wyjatkowo rzadko sika. Dopiero raz mi sie zdarzyło żeby szyszorek załatwił się poza klatką!
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: muppet »

hmmm możesz wypróbować też bardziej drastyczny sposób - tzn wystraszyc szynszyla jak zacznie sikac tam gdzie nie powinien. Ale z doswiadczenia wiem ze jak szynszyl zacznie sikac to nic go nie powstrzyma Ja, jak widziałam że szynszyl zaczyna sikac (przyjmuje wtedy charakterystyczną, rozkraczoną pozę) to brałam go na ręce i szybko przekładałam w miejsce gdzie powinien tę czynność dokonczyc. Kilka takich prób i ograniczyłam sikanie w piasku do minimum.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Szyszek1993 »

Mój na szczęscie tak nie robi chociaz raz mu się zdarzyło ze narobił mi na łóżku!
Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Gochasek:* »

Jeżeli chodzi o to sikanie to mam podobny problem (niestety) nie podzielam prób agusi ponieważ szynszyl i tak sie nie przyzwyczai a tak naprawdę chysteczki tez przemakają na pościel. Ja mojego gutka nie moge odzwyczaić dlatego kupiłam zwykłą folię taką, którą nakłada sie na meble w czasie malowania na to nakładam prześcieradło i jest super. gutek sika na prześcieradło które oczywiście przecieka na matę. żadko zdarza się, żeby szynszyl taki jak szyszorek sikał reguralnie do klatki:)
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Miszel »

Gochasek:* pisze:żadko zdarza się, żeby szynszyl taki jak szyszorek sikał reguralnie do klatki:)
Nie zgodzę się - moje szynszyle sikają tylko i wyłącznie do klatki, nawet jak begają to chodza za potrzebą do klatki. Wszyskie jakie miałem tak robiły/
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Szyszek1993 »

Mój chyba mało pije i mało sie załatwia jednak jeszcze się chyba nie zdarzyło żeby gdzieś mi narobił! FiFi jest poprostu kulturalna i nie robi gdzie popadnie co nie można powiedzieć o bobkach bo to jest tragedia!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Kiara »

Moje szynszyle załatwiaja potrzeby w piasku lub na trocinkach.Jeszcze niezdarzyło się abym miała mokrę łóżko.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Szyszek1993 »

U mnie to samo!
Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Gochasek:* »

w takim razie zazdroszcze wam że wasz szynszylek sika grzecznie do klatki ja tez bym tak chciała:))
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyle sikają na dywan, po meblach, na podłogę?

Post autor: Szyszek1993 »

Róznę szynszyle różne charakterki i upodobania! To jak z ludżmi!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości