Tasiemiec - wykrycie/badania

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Wariat
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2010, o 14:53

Tasiemiec - wykrycie/badania

Post autor: Wariat »

Pare lat temu byłem w szpitalu, ponieważ miłem niekątrolowane skurcze mięśni, drętwienie języka, zaburzenia widzenia (nie widziałem punktu na wprost tylko na około, całość rozmazana). Zrobili mi tam mase badań, nawet tomografie, bo podejrzewali guza mózgu.
Dzisiaj wyczytałem przypadkiem, że takie objawy może powodować tasiemiec. W szpitalu nie miałem badanego kału.
Czy można sprawdzić czy ma się tasiemca przez inne badania? Tzn. czy mogli to wykluczyć np. po badaniu krwi? Czy sobie po prostu odpuścili i jest szansa że mam go do teraz rzeczywiście?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Tasiemiec - wykrycie/badania

Post autor: doktorka »

mozna. generalnie w badaniu krwi mozna zbadac przeciwciala, czego jak sadze nie zrobili, a nie zrobili bo albo nie wpadli na tasiemca albo nie bylo wykladnikow w mofologii (w tasiemcu jest eozynofilia, podwyzszone OB, CRP -chociaz podobno te dwa ostatnie niekoniecznie). Poza tym tasiemczyca wypada dosc charakterystycznie, jesli zrobili TK nie tylko glowy ale tez np jamy brzusznej i klatki, to znalezliby tasiemca. Poza tym jesli to bylo pare lat temu a teraz nie masz objawow-nie ma sie za bardzo czym przejmowac.

Btw te objawy bardziej pasuja do boreliozy jak juz (jesli nic w TK nie wyszlo)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości