Techniki dentystyczne a stomatologia

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Techniki dentystyczne a stomatologia

Post autor: Julia90 »

Dostałam się na techniki dentystyczne do Lublina a w perspektywie mam poprawianie matury z biol i startowanie na stomatologię, stąd moje pytanie najlepiej do kogoś kto studiuje na tym kierunku, czy warto? jak to sie przeklada pozniej na studiowanie samej stomatologii, czy jakies przedmioty sie pokrywaja i mozna przepisac oceny np. z anatomii i histologii?czy zawracac sobie w ogole tym glowe bo nie wiem jak jest z nauka na technikach i czy dam radę z przygotowaniami do poprawki bioli? a propos jakby byl ktos z technik w lbn kto szuka współlokatora to rowniez prosze o kontakt
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: Techniki dentystyczne a stomatologia

Post autor: OlaaaM6 »

Techniki dentystyczne to zupelnie co innego niz stomatologia.
przedewszystkim na technikach jest zupelnie inny zakres godzinowy anatomii i histologii wiec napewno nikt ci tgeo nie przepisze.
przepisac bedziesz mogla jedynie takie duperelki jak jezyk obcy czy jakas etyka oczywiscie o ile bedzie to ten sam zakres godzin. sprawdz sobie to na stronie umb.

jesli chodzi o ilosc nauki to wiem tylko jak to wyglada na technikach w wawie
no wiec nauki jako takiej nie jest duzo ale za to jest duzo zajec w tygodniu wiec jesli po powrocie do domu bedziesz czuc sie na silach zeby jeszcze ogarniac biologie to dasz rade
wieksze szanse bedziesz miala jesli zaczniesz powtarzanie duzo wczesniej i tak rozlozysz material zeby dziennie nie bylo tego duzo
a tak wogole to techniki to bardzo fajny kierunek, po ktorym takze bedziesz miec dobra prace i dosc duze pieniadze
pozdrawiam i powodzenia za rok
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Re: Techniki dentystyczne a stomatologia

Post autor: Julia90 »

Studia medyczne, zapamietaj to sobie domi93, koncza nie najmadrzejsi czy najinteligentniejsi ale najwytrwalsi i majacy silne przekonanie ze to jest ich jedyna droga, szansa w zyciu. Zdawanie laciny nic tu nie pomoze bo licza sie pkt z biol i chem, gdzieniegdzie z fiz. Jesli masz w szkole lacine przez 3 lata to bedziesz zwolniona z lektoratow, tak jest bynajmniej w lbn. Wiadomo ze marzac o studiach medycznych, najlepiej od samego poczatku miec kontakt z przedmiotami zdawanymi na maturze. Aczkolwiek faktem jest ze tego czego czlowiek sam nie wypracuje i wymeczy nie wpoja nauczyciele. Jesli od samego poczatku chodzisz na lekcje z chemii na maturze nie bedzie zadnego problemu. A z biologii testy i jeszcze raz testy, wiedza jest na drugim planie(w kontekscie matury) a najwazniejsze to myslec kluczem. Glowa do gory, nie powinnas jeszcze sobie zaprzatac glowy matura, wierz mi ze na studiach jeden kolos obejmuje zakres materialu ktory w lo realizowalo sie przez pol roku np.tak jest na biofizyce. W porownaniu do tego matura wydaje sie smieszna i powierzchowna wiedza wystarczy zeby ja zdac na przyzwoitym poziomie, tu uwaga- jesli myslisz kluczem
pnpw
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2009, o 21:45

Re: Techniki dentystyczne a stomatologia

Post autor: pnpw »

Siema co trzeba zdawać na techniki dentystyczne?
Proszę o szybką Odp.
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Re: Techniki dentystyczne a stomatologia

Post autor: Julia90 »

biologia i chemia, oba rozszerzone, ale jest tez egzamin praktyczny, typu wyrzezbic jakiegos orzelka czy kwiatka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości