Techniki dentystyczne

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
kusia
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2008, o 11:00

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: kusia »

moja koleżanka studiowała najpierw techniki później stomatologię. powiedziała że nie ma sensu studiować 2. tym bardziej że od tego roku drugi kierunek jest płatny.
ZUZA62
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2011, o 21:42

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: ZUZA62 »

witam. wszystko zależy jaką szkołę i gdzie się kończy. Jak w każdym zawodzie trzeba być dobrym lub bardzo dobrym aby się utrzymać. Średniaki odpadaja. Ja kończyłam szkołę w Warszawie, ani ja, ani moi koledzy nie mieliśmy problemu ze znalezieniem zatrudnienia, a ci po licencjacie owszem. My mieliśmy dużo praktyki a oni teorii. jak przyszło do szukania pracy to praktyka górą! Polecam szkoły państwowe, bo jest pewność że mają uprawniania do otrzymania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje Technika Dentystycznego. nie wszystkie szkoły prywatne to mają. najlepsze szkoły to oczywiście WARSZAWA ale także KRAKÓW, WROCŁAW, a licencjaty najlepsze to ŁÓDŹ, POZNAN, zapraszam do Warszawy, wszystko jest fajne, odd nauczycieli do budynku a najwazniejsze, że nie trzeba kupować sprzętu na dzieńdobry, bo wszystko zapewnia szkoła. niestety trzeba sie dużo uczyć ale praktycznych rzeczy.co do łączenia stomatologii i techniki to nonsens bo jak ktoś jest szefem kuchni to nie będzie jednocześnie kelnerką, bo zawali albo jedno albo drugie. jak ktoś ma chęć i maturę aby wystartować na stomatologie to później nawiąże współprace z technikiem i po kłopocie, a jak ktoś woli technikę to będzie w przyszłości pracował z lekarzem i już. POZDRO. ZUZA
sakura93
Posty: 2
Rejestracja: 5 mar 2012, o 16:17

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: sakura93 »

Witam. Chciałam zapytać jak to dokładnie jest z tym egzaminem manualnym w Lublinie?
Jak należy i gdzie można się do niego przygotować?
Chciałabym także uzyskać opinię o UM Lubelskim (słyszałam dosyć negatywne aczkolwiek nadal jestem zainteresowana
hinata86
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2012, o 14:54

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: hinata86 »

Hej Chciałam zapytać czy na TD w Łodzi muszę pisać maturę z chemii
Jak się dowiadywałam mówili mi, że potrzebna jest biologia i nie musi być to rozszerzenie.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Michch »

Sprawdź w wymaganiach rekrutacyjnych. Kurcze, ludzie, minimum ogarnięcia)
metoyou9
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2012, o 18:49

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: metoyou9 »

Czy ktoś się wybiera na techniki dentystyczne do białegostoku
akari
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2013, o 17:04

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: akari »

widzę że wszyscy pytają o egzaminy manualne, a mnie bardziej interesuje egzamin z chemii. nie zdawałam matury z chemii więc muszę zdać egzamin wstępny. orientuje się ktoś jaki jest zakres materiału? będę bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki
materialy2014
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 21:34

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: materialy2014 »

Mam do sprzedania materiały i narzędzia potrzebne na całe studia Technik Dentystycznych na WUM,dla zainteresowanych podaje e-mail : [at].com.

Mam do sprzedania wszystkie potrzebne materiały na 3 lata Technik Dentystycznych:
- 2 duże puszki (nowe 180zł szt.)- 320zł 2 szt
- ramka do puszek (nowa 125zl)- 100zł
- artykulator- (nowy 180)- 140zł
- zwierak- (n 22)- 20
- penseta (n 20)- 10
- palnik spirytusowy- (n 25) 20
- dwa inleye- (jeden n 9) 6*2=12
- lopatka gips metalowa- (n 9)- 8
- nóż do gipsu- (n -6
- dwa noże do wosku Duze (n 7)- 4*2=8
- nóz do wosku mały (n 7)- 5
- woski do koron 5
- kamien do akrylu(n 6) 4,
-gumka(5) 3
-filc do polerowania protez (n6) 3
-szczotka do przestrzeni miedzyzebowych protez (n5) 2
-gumka i kamien do metalu(n 5+5) 5
trzymadelko + papier scierny (n 15) 10
-wiertlo diamentowe (n6) 4,
-7 krazkow do akrylu GRATIS
-tarczka do metalu(n6) 4
- ołówek kopiowy (n 30) 20
- komplet frezów 31sztuk (35) 30
-skalpel z zapasem (n 25) 20
-5opakowań dodatkowych frezów po 6 szt (1 opakowanie 8zł, suma nowych=40zł) 25
-ortodoncja skrypt dla techników dentystycznych Ducka-Karska - 4
-zbindowane wykłady z protetyki 5
-atlas szkolnych prac protetycznych0 kordiasz i fabiański - 4
-ortodoncja laboratoryjna skrzypkowski - 5
-wybrane zagadnienia z zakresu organizacji i ochrony zdrowia w polsce boratynski- 3
podstawy organizacji i zarzadzania boratynski i czerw-3
-notatki + prezentacje, testy z pendriva na komputer
-kompendium Polkard (bardzo przydatne) 15
-materialoznastwo stomatologiczne- Craig 10zł
nataluuszka
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2016, o 11:16

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: nataluuszka »

Hej! Dawno nic nie było na tym wątku, ale mam nadzieję, że ktoś się znajdzie aktywny. Wiadomo rocznik 2015/16 jest nowym rocznikiem, więc może jest ktoś kto mógłby podzielić się swoimi wrażeniami, ewentualnie tymi które usłyszał czytałam sporo informacji z wielu lat wstecz, ale wtedy dużo było mowy o policealnych szkołach, a mnie ciekawią bardziej sytuacje z uniwersytetów
z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości