Techniki dentystyczne

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
abc
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2012, o 12:41

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: abc »

mAnka pisze:nożyki do wosku, inlay i generalnie narzędzia protetyczne
pełno na allegro, polecam przeszukać.
mAnka pisze:
Czyli mam rozumieć, że nie udostępnią nam żadnych narzędzi i zorganizowanie tego jest konieczne? Nie wyobrażam sobie rzeźbić bez narzędzi, a jednocześnie wydaje mi się to trochę dziwne, że musimy zaopatrzyć się we własne narzędzia, zwłaszcza, że opłata rekrutacyjna buła dwukrotnie wyższa niż na inne kierunki. Ołówek, cyrkiel etc rozumiem, lecz kupowanie nożyka i innych specjalistycznych narzędzi na sam egzamin to trochę przesada.
mAnka
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2012, o 08:38

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: mAnka »

no właśnie. nie wiem. W sumie dobre pytanie. Ale na to wygląda. Startuję pierwszy raz i mam nadzieję,że ostatni więc nie wiem jak jest.
Piszę tylko co warto mieć
abc
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2012, o 12:41

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: abc »

z drugiej strony kierując się wypowiedzią:

Jumanne pisze:nie trzeba sie uposażać w instrumenty. Wszystko dostaniesz na miejscu tj. nożyk do wosku inlay, ołówek, gumkę, temperówkę, i chyba dłutko jakieś Ja w każdym bądź razie posiadałam swoje narzędzia bo czułam je pewnie w dłoni, nimi ćwiczyłam i wiedziałam, że będą nowe, nie zaś przechodzone przez wcześniejsze roczniki. Statystyka: w roku 2010 nożyki były stare i zardzewiałe, w roku 2011 nowiuteńkie pachnące świerzością więc myslę, że naprawdę nie potrzebujesz targac ze sobą instrumentów
Pzdr :*
można liczyć na to, że nie tylko w łodzi - bo chyba to dotyczy łodzi - udostępnią narzędzia.
Shirleyy
Posty: 4
Rejestracja: 5 lip 2012, o 11:08

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Shirleyy »

ja też pierwszy raz i właśnie się nie orientuje za bardzo. dziękuję za odpowiedź
mAnka
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2012, o 08:38

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: mAnka »

Czekjcie, napiszę do działu rekrutacji w Poznaniu i się wszystkiego dowiem
Mam nadzieję ,że mnie nie zablokowali bo dostają ode mnie maila średnio raz w tygodniu od roku haha
Shirleyy
Posty: 4
Rejestracja: 5 lip 2012, o 11:08

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Shirleyy »

ja napisałam do nich w piątek i cisza jak na razie, ale to zapewne przez to, ze jest(w sumie kończy się) weekend
mAnka oby Tobie odpisali, bo dobrze byłoby mieć pewne informacje i rozwiane wątpliwości
mAnka
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2012, o 08:38

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: mAnka »

Pani z umedu poznańskiego odpisała,że sprzęt do modelowania i rysowania zabieramy własny, uczelnia zapewnia tylko materiały - glinę i kartki do rysunku
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: n0id3ntity2 »

Witam, jako że moja matura daleko odbiega od norm progów na stomatologie myślę intensywnie o technikach dentystycznych. Mam kilka pytań do was
1.Czy osoba jak ja, która nie miała styczności z wszelakimi uczelniami plastycznymi i chce się dostać, ma jakiekolwiek szanse?(biorę pod uwagę jakies korepetycje)
2. I tu prośba, do tych, którzy egzamin manualny mają już za sobą. Czy mogłby ktoś zamieścić jakieś linki do fotek z internetu, jakichkolwiek, które odpowiadały by standardom egzaminu manualnego jeśli chodzi o szczegółowość takowych modeli?Bardzo mnie to intryguje, czy byłabym w stanie w rok przygotować się do takiego egzaminu, a nie mam pojęcia, jak szczegółowe są to modele.
3. Czy myśląc o tym kierunku braliscie pod uwagę swoje zdolności rysownicze?I blagam, bez skromnościLicze na szczere odpowiedzi, które mi nieco rozjaśnią sytuację, czy mam jakiekolwiek szanse.
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: n0id3ntity2 »

I jeszcze jedno, mógłaby mi jakaś uprzejma osoba wytłumaczyć o co chodzi z tą rekrutacją w Łodzi na techniki niestacjonarne zaoczne? proszę link, jakiś konkurs dyplomów?ma ktoś pojęcie o co kaman?
Shirleyy
Posty: 4
Rejestracja: 5 lip 2012, o 11:08

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Shirleyy »

Ja mam egzamin praktyczny teraz w czwartek. Rekrutując sie na ten kierunek wgl nie brałam pod uwagi swoich zdolności manualnych, po prostu chcę spróbować ^^ stres z każdym dniem coraz większy, bo kompletnie nie mam pojęcia o rzeźbie w glince. Rysować też jakoś szczególnie pięknie nie potrafię ale jak już dostałam zawiadomienie to lepiej się stawić i spróbować, niż stchórzyć. Co ma być to będzie!
mango
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:36

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: mango »

pytanie do osób,które zdawały manualne w Łodzi. Ile dostaliście punktów?

Bo ja straszenie mało. Jestem po plastyku, a dostałam 40 pkt.

O co chodzi?
klaudyna
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2012, o 18:42

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: klaudyna »

ja miałam 120 ale też byłam rozczarowana tym wynikiem. chyba zawaliłam na płaskorzeźbie. Ale i tak idę na chemię
mAnka
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2012, o 08:38

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: mAnka »

Ja z manualnego w Łodzi dostałam 195/200.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości