Techniki dentystyczne

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
quzko
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2011, o 00:58

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: quzko »

Siema na chomiku masz książkę

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/kuota/Krocin+Prota/krocin+a.+modelarstwo+i+rysunek+w+protetyce+stomatologicznej,3811723901.pdf
s.23 i tam masz wymiary i 5 rzutów ( z których potrzebujesz 2). Trochę nie rozumiem czemu na narysowanie tych dwóch rzutów jest aż godzina a na sześcian 30 minut. Boję się trochę rysunku. Ktoś może się wypowiedzieć jak konkretnie wygląda egzamin w Lublinie ?
KrzysztofTechniki
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2014, o 17:44

egzamin z modelartwa - korepetycje

Post autor: KrzysztofTechniki »

Witam, od lat przygotowujęna egzamin z modelartwa. Jestem technikiem dentystycznym z wlasną pracownia. Zajęcia odbywają się u mnie w pracowni, w weekendy. Z doświadczenia wiem, ze potrzebujecie ok 3 godzin, zeby zalapac o co chodzi, a następnie tylko cwiczyc w domu. stawka za 1h to 150 zl. zajecia odbywają sie w malych grupkach. Wykonujecie takie zadania jak na egzaminie, oczywiscie wszystko wyjasniam, uczę jak poprawnie ugryzc temat
zapraszam
Krzysztof, Gdańsk
Theirn
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2014, o 18:15

Łączmy się :D

Post autor: Theirn »

Witam, ktoś z tu obecnych wybiera się w tym roku na techniki dentystyczne do Lublina?

W jakim przedziale procentowym (zarówno z przedmiotów biologia/chemia/fizyka jak i egzaminu manualnego) należy się mieścić (według zeszłorocznych progów punktowych) aby ze spokojem dostać się na tenże kierunek?


Pozdrawiam
agniusia
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2011, o 10:16

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: agniusia »

Wybiera się ktoś z Was na techniki dentystyczne na UMED w Łodzi? Już w środę egzamin manualny, a ja kompletnie nie wiem, co ze sobą zrobić, z jednej strony nie mogę się doczekać, a z drugiej bardzo się stresuję. Nie wiecie, czy narzędzia do rzeźbienia koniecznie muszę mieć własne, czy w razie, gdybym nie miała to uczelnia wypożyczy mi jakiś zestaw potrzebnych przyrządów na czas trwania egzaminu?
cherrydroop
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2014, o 10:23

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: cherrydroop »

Ja też się wybieram na techniki do Łodzi. Mam dokładnie takie same odczucia co do egzaminu manualnego. Boje sie że że 3h mogą mi nie wystarczyć .
A co do narzędzi,
wydaje mi się, że każdy je dostaje.

Dwa dni i ten stres
KrzysztofTechniki
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2014, o 17:44

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: KrzysztofTechniki »

Witam,
przygotowuje do egzaminu manualnego z technik dentystycznych w Gdańsku. Zapraszam do mojej pracowni na 3-godzinny kurs, który wystarcza aby spokojnie poradzic sobie na egzaminie. Zajecia w malych grupkach. Najbizszy termin to sobota 05.07.2014.
501-188-421
Krzysztof
KrzysztofTechniki
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2014, o 17:44

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: KrzysztofTechniki »

Witam,
przygotowuje do egzaminu manualnego z technik dentystycznych w Gdańsku. Zapraszam do mojej pracowni na 3-godzinny kurs, który wystarcza aby spokojnie poradzic sobie na egzaminie. Zajecia w malych grupkach. Najbizszy termin to sobota 05.07.2014.
501-188-421
Krzysztof
KrzysztofTechniki
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2014, o 17:44

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: KrzysztofTechniki »

Witam,
przygotowuje do egzaminu manualnego z technik dentystycznych w Gdańsku. Zapraszam do mojej pracowni na 3-godzinny kurs, który wystarcza aby spokojnie poradzic sobie na egzaminie. Zajecia w malych grupkach. Najbizszy termin to sobota 05.07.2014.
501-188-421
Krzysztof
Theirn
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2014, o 18:15

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Theirn »

Ludziki kochane piszcie, piszcie co tam jak tam jak będziecie znali już wyniki i listy przyjęć
milena01
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2014, o 15:35

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: milena01 »

W tamtym roku tez składałam papiery na UM technik dentystyczny, szybko zrezygnowałam zaraz po miesiącu, bałagan, smród, brak organizacji, nauczyciele olewali uczniów.
Przeniosłam się do innej szkoły. Zastanówcie się póki macie czas . -)
pozdrawiam
milena01
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2014, o 15:35

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: milena01 »

[quote="Theirn"]Witam, ktoś z tu obecnych wybiera się w tym roku na techniki dentystyczne do Lublina?

Ja wybrałam się na techniki dentystyczne do Zgierz.
U mnie z grupy większość zaliczyła egzamin -)
SzklanaDama
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:46

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: SzklanaDama »

Witam, widzę, że w tematach związanych z tym kierunkiem studiów nie dzieje się praktycznie nic, a chciałabym się co nie co dowiedzieć w szczególności jeśli chodzi o WUM. Dziękuję jeśli ktoś poświęci czas, aby odpowiedzieć
1.W tym zawodzie najwyższym tytułem jest licencjat?
2.Czy ciężko się dostać? Ostatnio widziałam na stronie WUMu informacje, że w sierpniu otworzyli rekrutacje uzupełniającą.
3.Jakie orientacyjnie mogły być w tym roku progi punktowe?
4.Czy jest dużo zajęć i czy jest ciężko się utrzymać na kierunku?
5.Jak wygląda egzamin kończący studia?
materialy2014
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 21:34

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: materialy2014 »

Mam do sprzedania materiały i narzędzia potrzebne na całe studia Technik Dentystycznych na WUM,dla zainteresowanych podaje e-mail : [at].com.

Mam do sprzedania wszystkie potrzebne materiały na 3 lata Technik Dentystycznych:
- 2 duże puszki (nowe 180zł szt.)- 320zł 2 szt
- ramka do puszek (nowa 125zl)- 100zł
- artykulator- (nowy 180)- 140zł
- zwierak- (n 22)- 20
- penseta (n 20)- 10
- palnik spirytusowy- (n 25) 20
- dwa inleye- (jeden n 9) 6*2=12
- lopatka gips metalowa- (n 9)- 8
- nóż do gipsu- (n -6
- dwa noże do wosku Duze (n 7)- 4*2=8
- nóz do wosku mały (n 7)- 5
- woski do koron 5
- kamien do akrylu(n 6) 4,
-gumka(5) 3
-filc do polerowania protez (n6) 3
-szczotka do przestrzeni miedzyzebowych protez (n5) 2
-gumka i kamien do metalu(n 5+5) 5
trzymadelko + papier scierny (n 15) 10
-wiertlo diamentowe (n6) 4,
-7 krazkow do akrylu GRATIS
-tarczka do metalu(n6) 4
- ołówek kopiowy (n 30) 20
- komplet frezów 31sztuk (35) 30
-skalpel z zapasem (n 25) 20
-5opakowań dodatkowych frezów po 6 szt (1 opakowanie 8zł, suma nowych=40zł) 25
-ortodoncja skrypt dla techników dentystycznych Ducka-Karska - 4
-zbindowane wykłady z protetyki 5
-atlas szkolnych prac protetycznych0 kordiasz i fabiański - 4
-ortodoncja laboratoryjna skrzypkowski - 5
-wybrane zagadnienia z zakresu organizacji i ochrony zdrowia w polsce boratynski- 3
podstawy organizacji i zarzadzania boratynski i czerw-3
-notatki + prezentacje, testy z pendriva na komputer
-kompendium Polkard (bardzo przydatne) 15
-materialoznastwo stomatologiczne- Craig 10zł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości