Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
Tofik40
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 17:12

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Tofik40 »

witam. W tym roku pisze maturę i zamierzam studiować Tch. Tylko nie wiem czy wybrać politechniką krakowską lub wrocławską czy AGH. Po AGH mam tytuł inżyniera? I jak z pracą? Może ktoś skończył i może coś powiedzieć.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Arnold »

Jako, że TCh są na polibudach ( nie słyszałem o uniwersyteckiej TCh) to masz studia inżynierskie. AGH to też polibuda ( jedna z najlepszych w Pl.).
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Batha »

Tofik40, wybierz PWr
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: pingus18 »

Ja np. ze swojej strony nikomu nie odradzam studiowania na mojej uczelni.
truffa
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2011, o 20:11

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: truffa »

Witam wszystkich.
Ostatnio przymierzam się do wyboru kierunku studiów. Zastanawiam się między innymi nad technologią chemiczną na AGH. I tu pojawia się problem, bo kierunek ten jest na dwóch wydziałach: na ceramice i paliwach. I teraz:
*Czym różnią się te kierunki?
*Ile mają wspólnego z technologią chemiczną na np. PW? *Jak bardzo są ukierunkowane na ceramikę/energetykę?
*I oczywiście: który z nich pozwoli mi na zdobycie ciekawszej, lepiej płatnej pracy?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź D
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Usagi_Tsukino »

przede wszystkim różnią się profilem, wystarczy spojrzeć na specjalizacje bo tym kierunku na obu wydziałach. Owszem są ukierunkowane w danym profilu, na paliwach dużo więcej jest chemii organicznej, na pewno pojawiają się jakieś przedmioty kierunkowe, na ceramice z kolei przewaga chemii nieorganicznej. Warto sprawdzić i porównać plany zajęć, liczbę godzin danego przedmiotu, opisy specjalizacji.
Jeśli chodzi o ten ciekawszy i dobrze płatny zawód dla mnie te studia powiewały nudą, ale to kwestia gustu oczywiście Teraz chyba i tak bardziej skłaniałabym się ku paliwom. A czy praca będzie dobrze płatna to zależy od wielu czynników.
Awatar użytkownika
Radek92
Posty: 54
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 16:56

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Radek92 »

A jak to jest z rekrutacją ? Ile powinno starczyć do dostania się na Technologię Chemiczną na WEiP na AGH ?
ногомас

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: ногомас »

Dostać się łtwo w tym roku w pierwszej rekrutacji było 350/100 a w drugiej coś ponad 500, w każdym razie nigdy nie wychodzi więcej niż 600 na WEiP

100% z chemii to 800 pkt na agh ] a jeszcze angielski się liczy.

Jakbyś się dostał to nie życzę ci pani M. z ćwiczeń z chemii Już dowiesz się czemu :D
Chociaż po tym jak skończyłem z tymi studiami chociaż jest kogo wspominać
Awatar użytkownika
Radek92
Posty: 54
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 16:56

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Radek92 »

A jak masz pracę po studiach ?
ногомас

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: ногомас »

Hehe, nie gdyż po prostu rzuciłem studia a ich nie kończyłem. Właśnie jestem w trakcie poprawy maturki i przenoszenia się na farmację. Nie wiem jak z pracą, prawdopodobnie ktoś kto będzie szukał znajdzie. Może nie w Krakowie, ale na pewno gdzieś szukają ]

Nie sugerowałbym się zbytnio opiniami studentów, gdyż większość swoje chwali", chociaż sami często nie mają pojęcia co do możliwosci pracy.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Usagi_Tsukino »

bimbrownik pisze: Nie sugerowałbym się zbytnio opiniami studentów, gdyż większość swoje chwali", chociaż sami często nie mają pojęcia co do możliwosci pracy.
To muszę potwierdzić, zwłaszcza jeśli chodzi o zapatrzonych w swoją uczelnię studentów AGH Owszem, uczelnia jest dobra, ale wydział wydziałowi nie równy o czym często owi studenci zapominają myśląc jestem zaj* studiuję na AGH ]
ногомас

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: ногомас »

Co do tego AGH vs PK. Znam osobę z politechniki - u nich podobno na matmie robili dużo przykładów na zajęciach i takie tam. A u mnie nie wiele, jednak okazało się, że niewiele było u mojego ćwiczeniowca, a u innego całkiem inaczej. Na tych studiach jest zależne na kogo się trafi.

Z tego co mówili studenci na wydziale ceramiki jest łatwiej, łatwiejsza matma, więcej chemii nieorganicznej. A progi nigdy nie przekroczyły chyba 600pkt
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Usagi_Tsukino »

U mnie robiliśmy sporo przykładów na ćwiczeniach Nie wiem jak na paliwach, ale na ceramice matma była do przejścia i tak zdecydowanie więcej nieorganicznej, zwłaszcza 2gi rok - tu zaczyna się jazda, o której wiem tylko z opowieści P
A progi są bardzo niskie, to też nie czarujmy się, niektórzy ludzie są tam totalnie przez przypadek i o ile jeszcze dadzą radę na pierwszym, to już na drugim roku niekoniecznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość