Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Student_2012
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2012, o 12:28

Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: Student_2012 »

Mam problem. W tym roku zaczynam studia na kierunku technologia chemiczna. Muszę wybrać między AGH w Krakowie, a Politechniką Śląską w Gliwicach. Proszę, wypowiedzcie się w tym temacie. Jak wygląda studiowanie tych kierunków w ww. szkołach? Którą z nich lepiej wybrać?Liczę na opinie studentów
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: Glina »

Jest masa postów i tematów dot. technologii chemicznej AGH.
Student_2012
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2012, o 12:28

Re: Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: Student_2012 »

A co z postami na temat TCh i Pol. Śl.?
Dziękuję za pomoc.
annajohnnowa
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2012, o 15:50

politechnika

Post autor: annajohnnowa »

Zdecydowanie Politechnika Śląska. Polecam gorąco, sama idę tam na technologię właśnie, a starsze znajome brdzo zadowolone. No a poza tym, jeśli chcesz być inżynierem, to jednak wypadałoby zostać nim na polibudzie :p
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: zetsu »

A co to znaczy wypadałoby zostać nim na polibudzie ? AGH to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Polsce i bycie inżynierem po skończeniu tejże uczelni to bez wątpienia prawdziwy sukces.
Student_2012
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2012, o 12:28

Re: Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: Student_2012 »

Właśnie.
Dlatego mam taki dylemat, bez wątpienia obie uczelnie mają swój prestiż. Po prostu chciałabym dobrze wybrać
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: zetsu »

Musisz poczytać na jakich wydziałach znajdują się te kierunki i jakie mają siatki przedmiotów oraz specjalności. Wtedy na pewno ci się rozjaśni
Student_2012
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2012, o 12:28

Re: Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: Student_2012 »

Na AGH jest to wydział inżynierii materiałowej i ceramiki, a na Pol. Śl. wydział chemiczny. Właśnie jestem w trakcie sprawdzania siatek godzin, planów itp.
Mam pytanie odnośnie matematyki. Jak wiadomo, jest ona na wysokim poziomie, szczególnie na AGH. Jakie książki polecacie? W LO miałam matę tylko na poziomie podstawowym i dlatego chciałabym już w trakcie wakacji zacząć ogarniać materiał, którego nie miałam w szkole.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: zetsu »

Na studiach będziesz korzystać ze skryptów. Nie ma sensu kupować żadnych książek, tym bardziej licealnych gdyż poziom matmy na studiach w ogóle nie pokrywa się z tym co jest w LO
Student_2012
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2012, o 12:28

Re: Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: Student_2012 »

Zetsu, widzę, że jesteś w temacie.
Możesz mi powiedzieć, czy osoba z dobrą znajomością matematyki na poziomie podstawowym ( na szczęście miałam wymagającą nauczycielkę.) jest w stanie poradzić sobie na AGH?
Dodam, że biorę pod uwagę jeszcze Politechnikę Śląską, ale bardziej kusi mnie ten Kraków.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: zetsu »

Powiem ci, że oczywiście ! Wszystko zależy od zaangażowania do tych studiów. Ja sam zdawałem podstawową matmę, a poszedłem na kierunek techniczny i jestem już na 4 roku więc można. Nie studiuję na AGH ani na PŚ lecz uważam, że każda osoba mająca podstawowe pojęcie o matematyce, fizyce i chemii oraz pasjonująca się w swoim kierunku jest w stanie przejść przez te sito. Głowa do góry i więcej wiary w siebie !
Student_2012
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2012, o 12:28

Re: Technologia chemiczna - AGH vs. Politechnika Śląska

Post autor: Student_2012 »

Dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości