Technologia Chemiczna- minimum żeby się dostać

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
martycha002
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2014, o 16:17

Technologia Chemiczna- minimum żeby się dostać

Post autor: martycha002 »

Hej, w tym roku piszę maturę i jestem zainteresowana kierunkiem -Technologia chemiczna. Mam zamiar złożyć papiery na pewno na PG oraz PWr. Boję się że matura z chemii ( poziom rozszerzony) może mi źle pójść , dlatego mam pytanie czy może ktoś orientuje się , albo pamięta na ile min % trzeba by napisać tą chemie żeby się dostać. Wiem że mogę znaleźć progi w internecie , ale czytałam że te mogą być trochę zawyżone, i nie wiem czy obejmują też tych których przyjęto np w II naborze. Z góry dziękuje za odpowiedź
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Technologia Chemiczna- minimum żeby się dostać

Post autor: deVries »

Na TCh biorą wszystkich, przynajmniej na PWr i w roku, w którym ja się rekrutowałem. Nie jest problemem się dostać, ale utrzymać
martycha002
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2014, o 16:17

Re: Technologia Chemiczna- minimum żeby się dostać

Post autor: martycha002 »

Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Technologia Chemiczna- minimum żeby się dostać

Post autor: kolox619 »

Jaka jest różnica między studiowaniem Chemii a Technologii chemicznej?Gdzie więcej fizyki?
Awatar użytkownika
Anche93
Posty: 23
Rejestracja: 8 lip 2013, o 09:38

Re: Technologia Chemiczna- minimum żeby się dostać

Post autor: Anche93 »

Ilość (i jakość) fizyki zależy raczej od uczelni (a nawet od poszczególnych prowadzących), a nie od tego czy chemia czy technologia.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Technologia Chemiczna- minimum żeby się dostać

Post autor: tomsa1993 »

Anche93, dokładnie jeśli by np porównać AGH i UJ to fizyka na uj jest na 1 j 2 sem i łącznie jest jej 120h + 30h lab oprócz tego jest jeszcze repetytorium z fiz które ma na celu wyrównanie poziomu wiedzy i wytłumaczenie wszystich zagadnień ( nieobowiązkowe) natomiast jeśli chodzi o agh to 105h + 30h lab
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości