Technologia chemiczna na PG

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
shire
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2013, o 17:59

Technologia chemiczna na PG

Post autor: shire »

Witam,
jestem na biol-chem-fizie i w tym roku piszę maturę rozszerzoną z chemii i biologii, planuję pójść na studia na Politechnike Gdańską.
Nastawiam się raczej na technologię chemiczną, ale trochę się jeszcze wacham nad chemią lub inżynierią materiałową. W przyszłości chciałabym pracować najlepiej w labolatorium, ale inne miejsce, byleby praca w zawodzie była, też by mi odpowiadało. W ostateczności możnaby zostać nauczycielem - i tu pytanie: czy można nim zostać (po kursie pedagogicznym) jeśli studiowało się technologię chemiczną a nie chemię?
Wcześniej myślałam też o farmacji na GUMedzie, ale biologia to jednak pomyłka mojego życia, a i pamięciowej nauki nie znoszę, więc nie wiem czy jest sens wybierać ten kierunek.
No i druga sprawa: jak się żyje na PG? Na ile aktywne są tamtejsze koła naukowe i jak się sprawy mają z zatrudnieniem absolwentów? Jaką specjalizację wybrać? I jak wygląda specjalizacja na kierunku chemia (własny wybór przedmiotów?)? Jakie są Wasze opinie o tej uczelni? Jak Wam się podoba kadra wykładowcza? Jakieś wskazówki dla (prawdopodobnie) przyszłej studentki tej uczelni?
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)
Dagmara2442
Posty: 26
Rejestracja: 24 mar 2012, o 21:00

Re: Technologia chemiczna na PG

Post autor: Dagmara2442 »

byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mógł odpowiedzieć

a przede wszystkim odnośnie perspektyw pracy po tym kierunku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości