FIZJOTERAPIA

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
kwiostki
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2008, o 11:54

FIZJOTERAPIA

Post autor: kwiostki »

Mam takie pytanie dotyczące wyboru studiów. Powiedźcie mi czym się różni ukończenie fizjoterapii na AWF od skończenia tego kierunku na Akademii Medycznej? Czy potem ma to jakiś wpływ na karierę zawodową, mozliwość znalezienia pracy itp? Proszę o udzielanie odpowiedzi obiektywnych i zgodnych z prawdą od tego zależy moja przyszłość
TiMeK
Posty: 139
Rejestracja: 30 lip 2008, o 20:02

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: TiMeK »

Wiesz co. nie tak dawno jeszcze sam planowałem wybrać się na fizjoterapię i wertowałem masę for o tym temacie. Głównie jednak przeważały opinie, że AWF lepiej przygotują do wykonywania tego zawodu, ze względu na bardzo duże doświadczenie - AWF-y kształcą pod tym kierunkiem od wielu lat.

Jednak traktuję te wszystkie głosy z przymrużeniem oka Jeśli chcesz to i na tej i na tej nauczysz się dużo. Każda na pewno ma swoje wady i zalety. W PW podeślę zaraz Ci coś czym na pewno się zainteresujesz.
kwiostki
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2008, o 11:54

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: kwiostki »

dzięki stary
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: Padre Morf »

TiMeK pisze:Głównie jednak przeważały opinie, że AWF lepiej przygotują do wykonywania tego zawodu, ze względu na bardzo duże doświadczenie - AWF-y kształcą pod tym kierunkiem od wielu lat.
To tak naprawdę o niczym nie świadczy.
Plusem AMów jest niewątpliwie kadra i szpitale kliniczne (to przekłada się na różnorodność przypadków).
Iskierka
Posty: 100
Rejestracja: 6 lis 2007, o 16:52

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: Iskierka »

TiMeK a mógłbyś mi też?
Lennakt
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2009, o 16:25

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: Lennakt »

Studiują fizjoterapię na AM. I z tego co się orientowałam, studenci kończący ten kierunek właśnie na tej uczelni są dużo lepiej przygotowani do pracy w zawodzie między innymi pod względem anatomii czy praktyk klinicznych. Słyszałam tą opinię od fizjoterapeutów po AWF ie. Studia na AM jak najbardziej polecam
Iskierka
Posty: 100
Rejestracja: 6 lis 2007, o 16:52

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: Iskierka »

Lennakt, rozwiń
czym zajmują sie Twoi znajomi? Gdzie znaleźli prace?
A ci po AWFie?
Awatar użytkownika
agata_anna
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2008, o 18:36

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: agata_anna »

Ja mam znajomych na I roku i na AWFie i na AM. Pierwsi się skarżą na męczące wfy, a drudzy na anatomię. Ale to takie bardzo subiektywne odczucia, bo jednemu przypasuje to, innemu tamto. Poza tym jak wiadomo szkoła szkole nierówna, nie mówiąc już o wykładowcach.
Znam też jedna osobę, która dobrych kilka lat temu skończyła fizjoterapię na AWFie. Siedzi w Anglii i jest opiekunką dla dzieci. W Polsce nie znalazła niczego co by ją dostatecznie satysfakcjonowało.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: jagodzio »

Ludzie Ja wiem, że to może i jest ciekawy kierunek, ale pracy po tym nie znajdziecie! A przynajmniej nie w Polsce. Odradzam Wam jak najbardziej te studia, jeśli nie macie zamiaru wyjechać za granicę. Moja mama jest fizjoterapeutką, więc wiem co mówię. Pracę ma ciężką, fizyczną i zarabia marne grosze
Iskierka
Posty: 100
Rejestracja: 6 lis 2007, o 16:52

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: Iskierka »

jagodzio, a znasz takie pojęcie jak praca z powołania?
czasami ludzie naprawde chcą robić to, co ich interesuje, nawet kosztem wynagrodzenia.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: jagodzio »

Zgodzę się, ale gorzej jak tego wynagrodzenia w ogóle nie dostaniesz, bo nie znajdziesz pracy, prawda? Fizjoterapeutów się namnożyło ostatnio, prawie jak grzybów po deszczu ] Młodych, chętnych, zapalony ibezrobotnych. Sama znam kilku.
I bardziej pisałam to dla osób, które się zastanawiają, wahają. Bo jeżeli ktoś jest przekonany, że chce robić to i tylko to, to moje słowa i tak nic nie zmienią
aneczka227
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2009, o 20:27

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: aneczka227 »

mam takie pytanie: czy w ciagu roku akademickiego jest mozliwosc przeniesienia sie do innego miasta, ale na ten sam kierunek studiow? jakie sa kryteria i czy to wogole jest mozliwe?
Squirrel
Posty: 123
Rejestracja: 4 sty 2009, o 11:06

Re: FIZJOTERAPIA

Post autor: Squirrel »

aneczka227 pisze:mam takie pytanie: czy w ciagu roku akademickiego jest mozliwosc przeniesienia sie do innego miasta, ale na ten sam kierunek studiow? jakie sa kryteria i czy to wogole jest mozliwe?
podpisuje sie pod Twoim pytaniem
ja bym jeszcze chciała sie dowiedzec jak to wygląda np. przeniesienie się z AWF na AM w ciagu roku akademickiego w tym samym mieście lub w różnych
pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości