informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: veg999 »

Orientuje sie może ktoś z was czy informatory Uniwersytetow Medycznych odnosnie rekrutacji 2009 beda dostepne juz na poczatku pazdziernika 2008 czy dopiero w pozniejszym okresie? Chcialbym studiowac na wydziale lekarskim. Jest mi obojetne na jakiej uczelni, chociaz najbardziej zalezaloby mi na Wroclawiu, bo tu mieszkam. Jednak jestem kompletne zero z fizyki, a AM Wroclaw jej wymaga. Dlatego chcialbym jak najszybciej wiedziec, czy musze pisac ta fizyke na maturze, czy moze cos sie zmieni w rekturacji 2009. Czy takie informator moge zdobyc bezposrednio z uczelni czy jest dostepna jakas elektroniczna jego wersja na stronach Uniwersytetow Medycznych?
nickname
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2008, o 12:11

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: nickname »

na kilku stronach uczelni medycznych czytalam, ze informacje na temat rekrutacji 2009 zostana umieszczone na stronie nie pozniej niz 31 maja 2008, takze trzeba jeszcze troche cierpliwosci - mnie sama tez ta kwestia interesuje co do fizyki to wydaje mi sie, ze zostanie tak jak jest, chociaz od tego roku 2 przedmioty wymagane sa juz nie tylko w Poznaniu, ale też w Katowicach i Białystoku, więc miejmy nadzieję, że od 2009 lista ta się poszerzy
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: veg999 »

W Poznaniu owszem wymagane sa 2 przemioty ale z tego co slyszalem to progi sa kosmiczne i trzeba miec te przedmioty prawie idealnie napisane. Czy orientujesz sie moze czy w Katowicach i B-Stoku te progi tez sa tak wywyzszone jak w Poznaniu?
nickname
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2008, o 12:11

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: nickname »

no fakt, w Poznaniu progi są kosmiczne, w zeszłym roku było 178. W Katowicach podobno 245, a w Białystoku 244. Fizyka jest zniesiona dopiero od tego roku, więc nie wiadomo jaki będzie teraz próg. Są szanse, że w tych 3 uczelniach nie będzie już tak wysoki, bo ci, którzy zdają dwa przedmioty, mają wybór trzech uczelni, które w dodatku leżą na trzech różnych krańcach Polski - teraz np. ci spod Białegostoku mogą już składać do Białegostoku, zamiast szturmować Poznań na drugim końcu Polski
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: rigor mortis »

W Poznaniu próg wynosił 172 punkty o ile pamiętam.
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: eMKa »

rigor mortis, pierwszy próg, zanim jeszcze ludzie nie zdecydowali się na konkretne uczelnie wynosił 178. Ty masz na myśli ten ostateczny?
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: rigor mortis »

A nie wiem w każdym razie lista kończyła się na 172 punktach i to chyba ma znaczenie.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Rekrutacja 2009/2010

Post autor: David »

Witam!

Jako że nie znalazłem podobnego tematu proponuje pisanie tu o Rekrutacji na studia medyczne w 2009-2010 roku.

Większość uczelnie podało już wymagania. CM UJ nadal chce 3 przedmioty rozszerzone. Nowością jest Gdańsk który chce biologie i chemię, oraz Lublin który ma wymagania jak Poznań. Mówię tu o kierunku lekarskim.

Nadal czekamy na Warszawę (wymagania bodajże dopiero po zakończeniu roku akademickiego), Wrocław i całą resztę.

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby przyklejenie tego tematu o co proszę moderatora .

Pozdrawiam!
Dawid
lykorz
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: elliott »

David pisze:Nowością jest Gdańsk który chce biologie i chemię
Super. Jak się nie dostanę w tym roku, to nie będę musiała poprawiać fizyki tylko biologię. Genialnie. Argh.
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: veg999 »

Taki temat był, bo sam go zakładałem Ale trudno. jest więc drugi podobny
Gdansk i Lublin nie ma fizyki? To super
Jak znam AM we Wrocławiu to pewnie fizyka za rok też będzie, a szkoda. bo jakby nie było to nie musiałbym zmieniać miejsca zamieszkania
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: serine »

No jakbym sie nie dostala na dziennie w tym roku tylko na płatne to w nastepnym poprawiam fizykie i spróbuje na cmuj skoro wiekszosc bedzie chciala isc do tych uczelni tylko z 2 przedmiotami , Ci co zdawali rozszerzona fizyke na tym skorzystaja. Z tego co wiem od znajomego co studiuje na AM w W-wie to w nastepnym roku pozostaje tak jak jest.
flexible
Posty: 112
Rejestracja: 24 maja 2008, o 19:46

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: flexible »

Szkoda. że się nie urodziłam rok później
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: informatory uczelni medycznych, rekrutacja 2009

Post autor: onlyma »

W Lublinie od roku 2009 rezygnują z jednego przedmiotu, obowiązkowo biologia i albo chemia albo fizyka. Mi to w sumie bardzo na rękę. I mam cichą nadzieję, że może nie będzie wielkiego napadu na Lublin, bo to będzie dopiero pierwszy rok bez fizyki, więc progi nie skoczą tak jak Poznań np.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości