Zwierzęta umierają przez śmieci

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: krzysiek j »

Założyłem ten temat ponieważ w WIŻ czytałem o tym jak albatrosy i ryby jedzą plastik myląc go z jedzeniem.

możecie tu umieszczać inne przykłady lub jakiekolwiek informacje
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: WojtekB »

A więc jak pisałem w swoim temacie: żółwie morskie, które połykają plastikowe folie, które mylą z meduzami.
A muszą być tylko przykłady zwierząt morskich czy ogólnie wszystkich zwierząt
iwonka173
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 20:12

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: iwonka173 »

to jest straszne rzeczywiście zwierzęta umierają przez śmieci nie tylko ryby ale inne zwierzęta żyjące we wodzie są faktycznie narożne na zanieczyszczenia spowodowane śmieciami we wodzie smutne ale prawdziwe. Nawet żyjące zwierzęta w lesie mylą śmieci z pokarmem.
agatakon
Posty: 213
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 04:48

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: agatakon »

iwonka173 pisze:Nawet żyjące zwierzęta w lesie mylą śmieci z pokarmem.
I te w ZOO też - co się znajduje w żołądkach np. fok z ZOO po sekcji - to aż się w głowie nie mieści. Np. okulary.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: WojtekB »

Jak już mowa o innych zwierzętach to denerwuje mnie widok bocianów, które mają zaplątane nogi sznurkiem od snopowiązałki, a potem umierają w mękach.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: krzysiek j »

wojtas007 pisze:A muszą być tylko przykłady zwierząt morskich czy ogólnie wszystkich zwierząt
Nie tylko morskich. Inne też mogą być.

[ Dodano: Pią Maj 02, 2008 13:53 ]
wojtas007 pisze:Jak już mowa o innych zwierzętach to denerwuje mnie widok bocianów, które mają zaplątane nogi sznurkiem od snopowiązałki
A ja widziałem zdjęcie jak na bociana wleciała folia plastikowa
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: yeast »

Także gumy do żucia są zabójcze - ptaki mylą je z pokarmem i umierają z głodu, o nie mogą sobie rozkleić dzioba albo co gorsza udaje się im to połknąć:(.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: WojtekB »

Jeszcze są awarie tankowców. Wyciek ropy powoduje, że na akwenie zostaje zniszczona różnorodność biologiczna: morskie ptaki i ssaki giną, gdyż ropa dostaje się przez skórę i do układu pokarmowego powodując zatrucie, dodatkowo ptaki morskie obklejone ropą nie mogą jej oczyścić z piór, tracąc w ten sposób warstwę izolacyjną i po prostu umierają z wyziębienia. Morze i plaża zostają zanieczyszczone, oczyszczanie akwenu trwa w najlepszym przypadku kilka miesięcy (zależy ile ropy wyciekło), zwierzęta giną, cały ekosystem ulega zachwianiu. Zanim wszystko wróci do normy musi upłynąć dużo czasu. (
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: krzysiek j »

W Exxon Valdez kiedyś rozbił się tankowiec i do dziś łososie umierają z ich powodu Przez odpady serce bije coraz wolniej
sliwagd
Posty: 7
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 20:22

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: sliwagd »

Wiecie bardzo staram się dbać o środowisko nie śmiece, segreguje śmieci. Obchodzi mnie to czy ludzie też to robią. Chce by nie było efektu cieplarnianego. Ale wiecie ja jakoś nie przejmuje się zwierzętami. Nie leży mi to na sercu, niewiem czemu
agatakon
Posty: 213
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 04:48

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: agatakon »

sliwagd pisze:Wiecie bardzo staram się dbać o środowisko nie śmiece, segreguje śmieci. Obchodzi mnie to czy ludzie też to robią. Chce by nie było efektu cieplarnianego. Ale wiecie ja jakoś nie przejmuje się zwierzętami. Nie leży mi to na sercu, niewiem czemu
Dobrze, żenie wiesz czemu", bo gdybyś w Stanach się głośno przyznał/a, ze martwi cię przyszły los Ziemi, to by cię zaczęli leczyć na depresję.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: WojtekB »

sliwagd pisze:Wiecie bardzo staram się dbać o środowisko nie śmiece, segreguje śmieci. Obchodzi mnie to czy ludzie też to robią. Chce by nie było efektu cieplarnianego. Ale wiecie ja jakoś nie przejmuje się zwierzętami. Nie leży mi to na sercu, niewiem czemu
Wiesz gdyby wszyscy tak myśleli jak Ty to nie wiem czy do dzisiejszych czasów przeżyłaby 1/3 gatunków zwierząt (jeżeli nie więcej). Człowiek przyczynia się do największego wymierania zwierząt od czasów epoki lodowcowej i kto jeżeli nie on może ten proces powstrzymać
agatakon pisze:Dobrze, żenie wiesz czemu", bo gdybyś w Stanach się głośno przyznał/a, ze martwi cię przyszły los Ziemi, to by cię zaczęli leczyć na depresję.
USA to dziwny kraj, tam są inne realia. Jednak nie mówię, że tam ludzie nie martwią się o przyszły los Ziemi, ale po prostu mają inną mentalność i wydaje się im, że jakonajwiększe mocarstwo świata może sobie pozwolić na wiele (takie jest moje odczucie).
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: zwierzęta umierają przez śmieci

Post autor: ziabol »

wojtas007 pisze:mają inną mentalność i wydaje się im, że jakonajwiększe mocarstwo świata może sobie pozwolić na wiele (takie jest moje odczucie).
nie będę krzyczeć, nie bedę to nic nie da.! W każdym razie Ameryka to kontynent bardzo dziwny, nie chciałabym ich odwiedzic (oznacza to jakąś chorobę psychiczną? ). Miły jest naturalny, trochę nieświadomy odruch dbałości o otoczenie sliwagd, ale jednak kojarzy mi się z pewnym ograniczeniem. Odczucie estetyczne owszem, dlaczego wszystko ma gnić w jednym worku? Ale zwierzaki są ważne w celu zachowania równowagi biologicznej, trzeba o nie dbać, tak samo o całą naturę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości