Teoria ewolucji Darwina.

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Jakusz »

kreacjonista pisze:1) skoro anemia sierpowata to taki luksus to dlaczego się ją leczy zamiast pomagać w jej coraz szerszym rozwoju.
W danych warunkach, w danym środowisku, w danej populacji, przy danej presji selekcyjnej, heterozygotyczność pod względem omawianego allelu okazuje się korzystniejsza (nie idealna), gdyż osoby te mają wyższą przeżywalność, jednakże przy zmniejszonej wydajności układu krwionośnego
kreacjonista pisze:2)nicieniami szczegółowiej zajmę się później ale podejrzewam, że i tak nie zmienią się w inny gatunek. Skamieliny nicieni prawie niczym się nie różnia od współczesnych z tym że skamieniałych form jest trochę wiecej.
.

Otóż badacze we wspomniany doświadczeniu zaobserwowali, na tyle istotną (fundamentalną wręcz) zmianę cech wywołaną ową mutacją, że skłaniają się do określenia powstałego nicienia, jako osobnego gatunku, niekoniecznie nowego rodzaju.
kreacjonista pisze:)czy różne rasy psów to ten sam gatunek czy każda rasa to inny gatunek?
Przejścia jednego gatunku w inny i rozwój drzewa filogenetycznego są dosyć płynne i nie ma ostrej, ścisłej granicy.
I właśnie chodzi mi o przykłady kiedy jeden gatunek zmienia się w drugi. Nikt nie podważa wewnętrznej gatunkowej zmienności
I kolejne nieporozumienie oraz nieznajomość obalanej teorii. Zmienność gatunkowa, może i bardzo często jest przyczynkiem do powstania nowego gatunku, gdy drobna różnica między populacjami tego samego gatunku zaważy na przetrwaniu jednej bądź drugiej, nastąpi specjacja i rozwój (bądź wykształcenie) cech odpowiednich do środowiska, w który znajdzie się populacja (rzecz jasna wszystko oparte na zasadzieprzeżywa lepiej przystosowany").
kreacjonista pisze:Jeszcze jedno skora ewolucja prowadzi do doskonałości to po co nam medycyna, grzebanie w DNA wystarczy poczekać a dobór naturalny i mutacje zrobią z nas supermenów.
Ewolucja nie prowadzi do doskonałości, najczęściej następuje redukcja jednych cech na rzecz innych, gdyż te pierwsze przestają być potrzebne (np. sztandarowy ludzki wyrostek robaczkowy lub nawet szyszynka będąca pozostałością po narządzie gadów odpowiedzialnym za percepcję natężenia światła w środowisku). Za przykład można podać także pingwina. Przodkowie tych ptaków posiadali zdolność aktywnego lotu, jednakże w związku ze środowiskiem w jakim przodkom pingwinów przyszło żyć, bardziej przydatne okazały się zupełnie inne cechy i spośród istniejących populacji swoje geny potomstwu przekazywały w większości osobniki u których pewne cechy przedkładane były nad zdolność do lotu, gdyż to te cechy dawały większe szanse przeżycia (myślę tu np. o grubej warstwie tłuszczu, powstaniu błon pławnych, zdolność do pływania itd).

Ewolucja to ciągła zmienność (wolna bądź bardzo szybka), a nie worek do którego wrzuca się wszelkie napotkane na drodze rozwoju cechy.


[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 00:04 ]
Skoro jawisz się takim znawcą teorii ewolucji kreacjonisto, że jesteś w stanie ją obalać, to ja mam kilka pytań z dziedziny biologii.

Proszę omów mi znaczenie rozmnażania płciowego oraz procesu crossing-over w świetle Twoich założeń. Skoro istnieją, to muszą mieć jakieś przeznaczenie. Chciałbym wiedzieć, co według Ciebie i Twoich autorytetów naukowców-kreacjonistów jest ich zadaniem.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: yeast »

kreacjonista pisze:dowody na potwierdzenie teorii ewolucji to prosze o dokładne przykłady
Przejrzyj sobie ten wątek na forum od początku, bo juz mi się nie chce pisać.

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 08:45 ]
kreacjonista pisze:skoro anemia sierpowata to taki luksus to dlaczego się ją leczy zamiast pomagać w jej coraz szerszym rozwoju
Słońce nie załamuj mnie - przeczytaj jeszcze raz o tym w jakim wypadku i dlaczego nosiciele (nie chorzy) amemi sierpowatej odnoszą korzyść i się zastanów.
kreacjonista
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2008, o 10:40

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: kreacjonista »

Dziękuję za wszystkie posty.

Oczywiście nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystko.
Na początek spróbujmy oddzielić fakty od przypuszczeń i dobrych życzeń.

Fakty: nikt nie zaobserwował przemiany jednego gatunku w inny, nie dotyczy to wewnętrznej zmienności, które nikt tu nie kwestionuje. Odkąd sięga ludzka pamięć (spisana i namalowana) gatunki się nie zmieniały. Formy kopalne są identyczne bądź bardzo podobne do obecnych.

Życzenia: małe zmiany wewnątrzgatunkowe(mikroewolucja) prowadzą do dużych zmian(makroewolucja) Takie myślenie jest czysto życzeniowe i tyle.

Nie słyszałem o żadnym eksperymencie w którym okazałoby się że powstała jakościowa nowa informacja w DNA, oczywiście zdarza się że organizm nabywa nowa informację w poziomym transferze genów ale ta informacja już była.

Teoria ewolucji jest dzisiaj dominującą religią, której podważenie grozi np. wyrzuceniem z pracy(mam na myśli naukowców)

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytania.
Szczególnie mnie interesuje to jak TE wyjaśnia powstanie niematerialnych praw przyrody oraz pochodzenie informacji w sposób przypadkowy.

biblijny kreacjonista
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: yeast »

kreacjonista pisze:czy różne rasy psów to ten sam gatunek czy każda rasa to inny gatunek?
Wszystkie jednostki taksonomiczne sa umowne. Jest to uproszczenie kontimuum świata, jak wszytko w nauce. Ale według najpowszechniej przyjetej definicji gatunku różne rasy psów są jednym gatunkiem.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Sucharki z Myszkami »

kreacjonista pisze:
Fakty: nikt nie zaobserwował przemiany jednego gatunku w inny, nie dotyczy to wewnętrznej zmienności, które nikt tu nie kwestionuje. Odkąd sięga ludzka pamięć (spisana i namalowana) gatunki się nie zmieniały. Formy kopalne są identyczne bądź bardzo podobne do obecnych.

Życzenia: małe zmiany wewnątrzgatunkowe(mikroewolucja) prowadzą do dużych zmian(makroewolucja) Takie myślenie jest czysto życzeniowe i tyle.



Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytania.
Szczególnie mnie interesuje to jak TE wyjaśnia powstanie niematerialnych praw przyrody oraz pochodzenie informacji w sposób przypadkowy.

biblijny kreacjonista
1.Jeżeli sądzisz, że formy kopalne niczym nie różnią się od dzisiejszych to gratuluję spostrzegawczosći.

2.A teraz Ty udowodnij, że jest to myślenieżyczeniowe ? Bo wymagasz od wszystkich, żeby udowadniali Tobie swoją teorię, a Ty mówisz o nie masz racji. Koniec i nie podajesz w ogóle wyjaśnień.

3.TE zajmuje się ewolucją. Fizyka to zupełnie inna bajka.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: yeast »

kreacjonista pisze:Jeszcze jedno skora ewolucja prowadzi do doskonałości to po co nam medycyna, grzebanie w DNA wystarczy poczekać a dobór naturalny i mutacje zrobią z nas supermenów.
Ehh, i znowu mamy kogos kto nie kuma teorii ewolucji. Ewolucja nie dąży do doskonalości.Prosze, pzreczytaj ten wątek od początku.

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 09:22 ]
kreacjonista pisze:nikt nie zaobserwował przemiany jednego gatunku w inny, nie dotyczy to wewnętrznej zmienności, które nikt tu nie kwestionuje. Odkąd sięga ludzka pamięć (spisana i namalowana) gatunki się nie zmieniały
Zauważ o jakiej mówisz skali czasowej to jedno. Drugie to wystrczy spojrzec na mniejsze organizmy niż słon albo kawka i już można dojrzeć taką przemianęP. Poza tym owszem, zobserowano wykształcenie się nowych gatunków - chocby psy czy koty to nowe gatunki powstałe na drodze eolucji z form wyjściowychP.

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 09:23 ]
kreacjonista pisze:Nie słyszałem o żadnym eksperymencie w którym okazałoby się że powstała jakościowa nowa informacja w DNA
To proponuję poczytać.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Astacus »

kreacjonista pisze:Fakty: nikt nie zaobserwował przemiany jednego gatunku w inny, nie dotyczy to wewnętrznej zmienności, które nikt tu nie kwestionuje. Odkąd sięga ludzka pamięć (spisana i namalowana) gatunki się nie zmieniały. Formy kopalne są identyczne bądź bardzo podobne do obecnych.
Dokładny mechanizm ewolucji nie może zostać sprawdzony empirycznie, jest to proces zbyt wydłużony w czasie i składa się na niego zbyt wiele czynników. Dlatego teoria ewolucji ma rangę teorii.

Mówisz że nikt nie odpowiedział na Twoje pytania, też jestem ciekawy co sądzisz o pytaniach JakubikF. Jaka jest Twoim zdaniem rola wymienionych przez niego procesów?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: yeast »

kreacjonista pisze:Teoria ewolucji jest dzisiaj dominującą religią
Teoria ewolucji nie jest religią. Nauka a religia to 2 sprawy, których sie nie powinno mieszać.
kreacjonista pisze:powstanie niematerialnych praw przyrody oraz pochodzenie informacji w sposób przypadkowy
Jakie niematerialne prawa przyrody Czlowiek obserwuje świat uzywając do tego swojego mózgu, który ajko taki potrzebuje uproszczeń. W związku z tym rózne zjawiska próbuje opisac mniej lub bardziej pasującymi do nich wzorami matematycznymi. robi się to tak, że obserwuje się zjawisko, a anastepnie przypasowuje do niego wzór, który daje rade to zjawisko opisać i przewidziec podobne. Istnieja jakieś zasady wynikające z natury energii i materii, ktorych źrodła nie da się odkryć droga naukową. Można je tylko zaobserwowac i opisać. A sprzeczanie się o to czy one po prostu sa czy stworzył je bog to jak spór o jaskinie platona - czy istnieje idealne kura czy tez pojecie idealnej kury jest uproszczeniem i sumą wszystkich obserwowanych kur w przyrodzie. to jest kwestia światopoglądowo-rligijna i nie podlega ocenie naukowej.

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 09:33 ]
kreacjonista pisze:Skąd się wzięła niematerialna informacja w DNA? Nie ma żadnych dowodów by jakakolwiek informacja powstawała spontanicznie. By istniała informacja potrzebnych jest kilka elementów m.in. nadajnik, odbiornik, język,treść. Muszą one zaistnieć równocześnie.
Informacja w DNA jest jak najbardziej materialna - jest to ciąg zasad w nici. I jest kilka teorii na temat powstania kodu genetycznego i jego ewolucji. Polecam pubmed.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Sucharki z Myszkami »

A ja mam pytanie do Kreacjonisty:

sądzisz, że ludzie żyli w czasach dinozaurów ? Czy może, że w ogóle dinozaurów nie było ?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Jakusz »

kreacjonisto, odpowiedź proszę na moje pytania, to będziemy mogli prowadzić dalej dyskusję. Pytani są kluczowe.
Proszę omów mi znaczenie rozmnażania płciowego oraz procesu crossing-over w świetle Twoich założeń. Skoro istnieją, to muszą mieć jakieś przeznaczenie. Chciałbym wiedzieć, co według Ciebie i Twoich autorytetów naukowców-kreacjonistów jest ich zadaniem.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: krzysiek j »

Jeśli teoria ewolucji to nieprawda to jak to się stało kiedyś były dinozaury ,a teraz są inne zwierzęta
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Jakusz »

Krzyśku, według kreacjonistów, gatunki powstały (tak na huzia juzia! bez żadnych ekologicznych powiązań i zależności) a do naszych czasów po prostu część z nich wymarła. Tylko jakoś nikt się nie zastanawia, co z pozostawionymi niszami ekologicznymi.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Aniaww »

A jak tłumaczą fakt, że człowiek istnieje jako rodzaj ok. 5 mln lat - dobrze pamiętam? A jako gatunek jeszcze krócej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości