testy, testy, testy.. !!!!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wamol
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2007, o 00:24

testy, testy, testy.. !!!!

Post autor: wamol »

Moja skromna rada:
Robcie duzo testow/arkuszy ! Pozwala to spradzic wasza wiedze, ale przede wszystkim nabierzecie umiejetnosci ich rozwiazywania i trafiania dokladnie w to co jest w kluczu ! Zostalo jeszcze troche czasu, dobrze wykorzystajcie te kilka tygodni a przekonacie sie, ze wakacje z indeksem w kieszenismakuja naprawde wspaniale Powodzenia !

pewnie dla wiekszosci z was to nie jest zadna nowosc, ale zapewne jest grupa osob, ktora uwaza, ze przeczytanie/nauczenie sie danej porcji materialu i opowiedzenie go sobie(albo i nie) wystarczy. Niestety czesto nie zwraca sie uwagi na pewne, jak sie okazuje wazne rzeczy, inne szybko umykaja z glowy, dlatego moim zdanie robienie arkuszy jest koniecznoscia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: testy, testy, testy.. !!!!

Post autor: tin »

Tylko po co to piszesz w nowym temacie. Jest juz kilk ainnych, gdzie możesz przeczytac to samo.
Pozatym jak juz masz wiedze totrafianie w klucz jest dosyc prosta sprawą. Ale to nie znaczy jednak że testy sa zła formą sprawdzenia swojej wiedzy.
Pozdrawiam.
wamol
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2007, o 00:24

Re: testy, testy, testy.. !!!!

Post autor: wamol »

Moze nie przegladalem jakos dokladnie forum, ale mimo to nie widzialem tego typu tematow, ludzie raczej pytaja o kierunki studiow i o poszczegolne miasta ! Napisalem, ze dla wielu ciagle siedzenie w arkuszach bedzie oczywiste, ale na pewno znajdzie sie grupa osob, ktore nie do konca widza w tym sens. Ja na wlasnej skorze przekonalem sie, ze robienie do znudzenia roznego rodzaju testow naprawde sie przydaje.
Z tym, ze trafienie w klucz jest prosta sprawa moge sie spierac, ale masz racje wiedza to podstawa zeby w ogole siadac do testow, mimo to nie zapominajcie o nich bo naprawde umiejetnosc ich rozwiazywania mozna wycwiczyc.
A to, ze chce cos podpowiedziec maturzysta to chyba nie jest nic zlego ?! nawet jak powtarzam to co napisal ktos juz 10 razy
mil
Posty: 13
Rejestracja: 7 lut 2007, o 14:54

Re: testy, testy, testy.. !!!!

Post autor: mil »

Ech, może to życzliwość tobą kieruje, ale nie powinieneś tak generalizować. To, że dla ciebie testy były najlepszą metodą pozwalającą usystematyzować swoją wiedzę i dzięki niej dostałeś się na studia, nie znaczy że tak samo będzie z innymi.
Popatrz na mnie - ja testów nie rozwiązywałam a i tak na studia się dostałam. Po prostu najzwyklejsza metoda uczenia się z książek i robienia sobie zwięzłych notatek była dla mnie najskuteczniejsza. Poza tym maturzyści nie tacy głupi - do tej pory powinni już znać swoje możliwości i wybrać sposób jaki im najbardziej odpowiada.
EdyŚka*

Re: testy, testy, testy.. !!!!

Post autor: EdyŚka* »

Ehh człowiek chce tylko pomóc, co nie znaczy, że musicie się wszyscy idealnie podporząkować jego opinii. W końcu wolność słowa mamy z tego co się orientuje.
Ale mniejsza z tym. Zgadzam się z wamolem, bo sama widziałam bardzo dużo maturzystów, wychodzących z sal i narzekających, że nie potrafili prawidłowo prześledzić jakiegoś schematu czy sformułować krótko wypowiedzi, bo opanowali podrecznikowe wersje, które sąnieco bardziej rozbudowane. Więc różnie to bywa. Ale robienie testów ma więcej plusów niż ich nie robienie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości