Tkanka kostna z kwasem octowym?

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Tkanka kostna z kwasem octowym?

Post autor: damian552 »

ja też robiłem takie doświadczenie. robiłem ze spaloną kością i kością w ocice. wydaje mi się, że nie wiele Ci da włożenie kości do piekarnika, ja wkładałem ją do ognia. radze nie robić Ci tego w domu bo strasznie śmierdzi
marashi
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2007, o 17:42

Re: Tkanka kostna z kwasem octowym?

Post autor: marashi »

O, dzięki.

A na jaki czas tak mniej więcej kosć była włożona?
A kość w occie ile stała?
Piotrek
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2007, o 19:44

Re: Tkanka kostna z kwasem octowym?

Post autor: Piotrek »

Wkładasz kość do octu i trzymasz ją tak długo, aż przestaną wytwarzać się pęcherzyki gazu, następnie czynność powtarzasz taką ilość razy, aż pęcherzyki przy włożeniu kości do nowego octu przestaną się wytwarzać. Opisane w Biologii do klasy II Nowa Era, poziom podstawowy.
marashi
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2007, o 17:42

Re: Tkanka kostna z kwasem octowym?

Post autor: marashi »

A z tym ogniem, na ile czasu np się wkłada te kości?
Piotrek
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2007, o 19:44

Re: Tkanka kostna z kwasem octowym?

Post autor: Piotrek »

Kości nie wypala się długo. W książce Z biologią za pan brat Grossea jest to opisane tak: Kość traci swoje naturalne zabarwienie, staje się szara, jednocześnie wydziela się cuchnąca woń [.] po wypaleniu kość staje się krucha i łamliwa". Nie przeprowadzałem nigdy takiego doświadczenia, ale można pokusić się o stwierdzenie, że kość ma być krucha i szara. Po wypaleniu powinna też przestać być wyczuwalna woń pochodząca ze spalania składników organicznych.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Tkanka kostna z kwasem octowym?

Post autor: tin »

Temat znów otwarty i scalony.
Zainteresowanych proszę o czytanie od poczatku.
ewa12
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2007, o 17:55

Re: Tkanka kostna z kwasem octowym?

Post autor: ewa12 »

[quote="erp71"]Witam potrzebuje informacji na temat przebiegu doświadczenia tkanki kostnej w kwasie octowym oraz reakcje tkanki kostnej w wysokiej temperaturze. Wykonałem oba doświadczenia w pierwszym z kwasem octowym kość stała się miękka i spręzysta natomiast w drogim kość zczerniała i jakby zpruchniała.

Jako zadanie mam napisac: problem badawczy, hipoteze badawczą, wynik doświadczenia oraz wnioski.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość