Toaleta, kąpiel i piasek dla szynszyli

muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

Agusia pisze:Muppet, gdzie w Krakowie kupujesz Profi Megan?
przepraszam dopiero teraz zauważyłam ten post Na ul. Kazimierza Wielkiego jest sklep firmowy. Ale odradzam bo jest w nim drogo. Tam 1 kg pył kosztuje 5 zł, w Galerii Krakowskiej 4,5 zł, a w sklepiku niedaleko mojego osiedla - 3,7 zł. BTW - w hurtowni 1,9 zł
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: dream »

Kiara pisze:Szczerze to one raczej tylko w piasku się załatwiają jeśli go mają.A jak już go zabrudzą to robią wkoło.
a mój "załatwia sie" wszędzie ale nie w piasku w piasku to się kąpie albo śpi :p
Powinien załatwiać się w piasku? to ważne?

moderator: Niektóre rzeczy można troche ładniej nazywać
Ostatnio zmieniony 14 cze 2007, o 16:08 przez dream, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

Szynszyle nie muszą się załatwiać w piasku.To,że robią to w toalecie świadczy tylko o tym,że cenią sobie porządek i czystość oraz mają stałe miejsce.W trocinach również mogą się wypróżniać,nie świadczy to,że szynszylowi coś jest.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: dream »

no właśnie mój się przyzwyczaił już do robienia w piasku i teraz ubolewam bo też tam sika i muszę mu ciągle zmieniac piasek bo nie chce zeby się później w tym tarzał.
Jest na to jakas rada?
basia

problem z pyŁkiem

Post autor: basia »

czesc wam i znowu mam dylemat- ostatnio 2 razy kupilismy z chlopakiem pucka, no ale niestety kubuś zacząl strasznie sie drapac, wiec kupilismy mu pylek z megana, ale niestety tak chyba mu nie przypadl do gustu jak tamten i troche niechetnie sie w nim kapie. pomozcie bo jestesmy w kropce! (ps. probowalismy tez innyvch pylkow np z zooraju i tez nie zrobił tak dobrego wrzaenie jak pucek.)
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: dream »

ja mam z Vitakraftu. Kosztował aż 16 zł ale w kakadu zdzierają więc może w mniejszym sklepie zoologicznym uda Ci się go kupić taniej. Mój Filip go sobie zachwala a wręcz niechętnie z niego wychodzi
Sowa_mlody
Posty: 35
Rejestracja: 1 cze 2007, o 13:03

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Sowa_mlody »

Kupić pył- może będzie załatwiał się w piasku, kąpał się w pyle (może.)
Dante
Posty: 47
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 13:57

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Dante »

mój też bobki zostawia w pyłku ale ja to przesiewam sitkiem
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: dream »

też się staram ale on zaczął tam też sikać!
a z wiadomych wzgledów nie chce zeby sie w tym pozniej kąpał.
a nie chce codziennie wymieniać piasku na nowy bo kupiłam Vitakraft i kosztował mnie 16 zł więc trochę mi szkoda po jednym dniu wyrzucać
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

wystarczy wybrać ten piasek który jest zlepiony w grudkę przez mocz. Nie trzeba wymieniac pyłu jak tylko szynszyl sie zesika. A najlepiej jest pilnowac szynszyla - jak tylko zobaczysz ze zaczyna sikac to go wystrasz albo po prostu wyjmij z pyłu i wsadz do klatki.
Tusia
Posty: 17
Rejestracja: 4 cze 2007, o 11:40

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Tusia »

Mój szynszylek tylko raz załatwił się w piasku,a ja się zdenerwowałam,że cały piasek do wymiany a tu patrze,że tylko grudkę wystarczy wyjąć. To bardzo wygodne,że nie trzeba od razu wszystkiego wymieniać.
diana_zoo
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2007, o 20:14

kąpiele szynszyli

Post autor: diana_zoo »

Witam. Na wstępie chcę pogratulować bardzo fajnego forum, w którym znalazłam już wiele przydatnych informacji. Szynszyla mam od niedawna i chciałam zapytać czy szynszyle się kąpie? mam na myśli normalne wodne kąpiele. Moja szyszka ma co prawda piasek kąpielowy ale troszkę ostatnio śmierdzi. z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 5 lip 2007, o 17:57 przez diana_zoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Nie szynszyli się nie kąpie tzn. w wodzie. Mieliśmy już takiego forumowicza który tak postąpił Szyszyl tylko iw yłącznie sam kąpie się w swoim piasku. Powiedz mi jeszcze czy szyszorek ma piasek przez cały czas w klatce?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości