Toaleta, kąpiel i piasek dla szynszyli

sensei
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2008, o 13:21

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: sensei »

witam. w lutym zaadoptowałam mojego Franka od rodziny która nie mogła się nim opiekować. zdążyłam się przyzwyczaić do tego że dosłownie wszędzie leżą jego odchody ale jest coś do czego się nie da rady przyzwyczaić. a mianowicie upodobał sobie załatwianie się na moich poduszkach. czy da się go w ogóle odzwyczaić ? ma pył do którego się załatwia a mimo to nadal preferuje moją pościel. ma dopiero rok więc może uda się coś zrobić ?! czy ktoś mógłby mi pomóc ? była bym wdzięczna
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

no cóż najlepiej pilnować szylaka coć wiem że nie jest to proste. możesz zastawić dostęp do łóża ale to raczej też nie da efektu. miej zwierzaka na oku i jeśli będzie sie załatwiał po prostu go złap i zdejmij z łóżka. możesz włożyć go wtedy do piasku. czy da to efekty nie wiem bo każda szyla jest inna ale spróbowac nie zaszkodzi. powodzenia
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Mysia »

ja mam szczęście, bo moja Mała MImi załatwia się w swojej klatce, w koszu na śmieci (takim kartonowym z papierami) i na toalcecie, co jest bardzo dziwne.
pozdrawiam
Rosa1906
Posty: 23
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Rosa1906 »

mój Santi tak samozazwyczaj kończy sie tym,że na drugi dzień w pudełku jest więcej bobku jak pasku, dlatego mu regularnie wymieniam. A co do nie kąpania sięmaluchy tak maja- są nie nauczone, poza tym na pewno jest przestraszony nowym mieszkaniem , właścicielami. Moj maly tez nie od razu chętnie się kapał . Aż się zastanawiałam, co jest. Ale po jakimś czasie się oswoił
Elizabethh
Posty: 22
Rejestracja: 2 maja 2008, o 19:33

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Elizabethh »

Mam kilka takich małych pytń. Co ile wymienia się piasek do kąpieli pyłowych, czy mozna go dostać w każdym sklepie ZOO, co ile szynszyla powinna się kąpać jeśli nie udostępnia się jej piasku cały czas, jakiej firmy są najlepsze i ile mniejwięcej kosztuje?.
roza2929
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2008, o 20:36

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: roza2929 »

jaki pojemniczek na piach stosować?
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Mysia »

Elizabethh- piasek wymienia się co mnw. 14 kąpieli, dostać go można raczej w każdym sklepie zoo, powinna się kąpać co 2 dni, ja stosuje piasek vitapol , bo po innych moja szynszylka kicha i się drapie. kupuję takie wiaderko z tym piaskiem po 9,90 zł 5,1 kg.



roza2929 - najlepiejjakby było to akwarium nie szklane. przynajmniej ja takie mam. nie za duże, ani nie zamałe.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Piach Vitapolu jest jednym z najlepszych i niezbyt drogi- płace 8zł za 5kg w wiadreku!
Nie musi być to wcale akwa, może być pojemnik który będziesz wstawiać do kaltki ok. co drugi dzień albo na cały czas. Może być to miska.wielkośc taka aby szynszyl mógł się wytarzać spokojnie, wejść i wyjść!
Piach wyminiam co kapiel, czyli co 2-3dni! Wetdy już jest dość zaśmiecony, bobki i odchody. Można go jednmak przesiewać przez sitko i wtedy starcza na ok 10 kąpieli, dosypując trochę świeżego, żeby nie było za mało w pojemniku!
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Mysia »

ja płacę o 1,50 więcej)
no nie musi być, ale to pierwsze co mi przyszło do głow)
ja nie wymienciam piasku tak często. kiedys tak wymieniałam,a le weterynarz powiedział, że można co 1-15 kąpieli. tak tez wyczytałam w jakiejs ksiażce.
aledra
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2008, o 06:38

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: aledra »

Witam, chciałabym zapytac o kilka rzeczy. Jeśli dałabym szylkowi do klatki piasek w jedno miejsce to czy załatwiał by się w tym miejscu czy raczej gdzie popadnie Czy szynszyle robią mniej więcej tyle bobków co króliki Czy więcej siusiają czy robią bobków Czy żwirek np dla kota dobrze będzie pochłaniał zapach i mocz Czy odchody szylków bardzo śmierdzą
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: dream »

piachy vitapolu, dako artu, megan i eva poz są stanowczo nieodpowiednie dla szynszyli

dobre piaski to pucek, vitakraft, zoocenter, beaphar, versele laga.

aldera, piasek nie słuzy do zalatwiania sie a do kąpieli.
416asia
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2008, o 07:57

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: 416asia »

mam małe 5 dniowe szynszusie mogą się już kompać czy muszą odczekac a jak tak to w jakim wieku moga już spokojnie się pluskać?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

416asia pisze:pluskać?
Rozumiem, że to przenośnia, i szynsyle mają piasek a nie wodę do kąpieli?

Ja mojemu małemu wstawiałem od razu do klatki piasek, żeby starsze się wykąpały! On z początku tylko chdził w koło, po jakiś czasie wchodził, kopał tak jak rodzice i tylko podskakiwał! Wyglądało to przekomicznie! Z czasem jednak nauczył się od rodziców, i już wchodzi do pojemnika, tarza się i wszystko jest ok!

P.S. Osobiście wstawiam piasek co drugi dzień, wtedy szylki się do niego nie załatwiaja i nie traktują jako toalety! Gdy tylko piach włożę, to nie raz jest tak że jeden pod drugim się turla, a ledwo co się mieszczą!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości