Toaleta, kąpiel i piasek dla szynszyli

Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Miszel »

Jeżeli kupujesz piach oznaczony jako dla szynszyli i nie ma w nim talku to robią cię w konia i zmień producenta. Talk w piasku jest potrzebny bo to właśnie on dba o futro a nie sam piach. Dlatego piach się kupuje a nie bierze zpiaskownicy na osiedlu :] No chyba że się samemu przygotowuje mieszając piach z talkiem (niestety nie pamiętam proporcji więc nie napiszę w jakich to zrobić. Ale talk bezwzględnie powinien być
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

zależy od producenta pyłu. Ale za dużo talku w pyle może szkodzić szynszylom. Ja kiedys stosowałam pył (nie pamiętam juz nazwy) który miał za duzo talku ( widać to było po futrze szynszyla bo gdy wychodził z kapieli to był biały). Po jakimś czasie szynszyl zaczął kaszleć (objawy pylicy miał) i żaden wet nie potrafił mi pomóc. Przestałam stosować ten pył i szynszylowi wspomaganemu witaminkami kaszel przeszedł. Od tej pory używam tylko pyłu firmy Megan.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

Piasek jest dla szynszyli.I może mieć ten talk.Ale ja nie wyczuwam jakiegoś specyficznego zapachu.A mój szyszorek lubi zwykły piasek jak i ten pył.Futerko ma w doskonałym stanie.muppet, nie chciałabym wiedziec co by się stało,gdybyś nie zmieniła pyłu tamten firmy.Po za tym-mój Puszorek dba o siebie w zakresie własnym.Ma własny kącik do kompieli i w klatce nie chce się już za bardzo kompać.Ostatnio zauważyłam,że ociera się o cegiełki.Jedna mu dałam,znaczy się włóżyłam do klatki.i teraz lubi się o nią ocierać.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Aha. ja myślałem ze kazżdy piasek zawiera talk a jak się okazuje nie. Polecam. Za to jak kupiłem trociny o zapachu cytrynowym w ogóle nie było różnicy!
Dzięki KiaraNudziło mi się i zrobi łem nowe zdjęcia!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

Ja czułam akurat ten cytrynowy zapaszek.Jak pózniej się okazało są jeszcze inne odmiany trocin i ich zapachów.Ostatnio kupiłam innej firmy trociny niż zwykle i tam wióry są większe.

Szyszek1993, ja cię zapraszam do obejrzenia mojego albumu w galerii.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Dzięki. Już widziałem. Słodki szyszorek! Tak pozuje do tych fotek. Gwiazda!
grzeniu

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: grzeniu »

wiem , Że to troche nie na temat ale moŻe ktoś mi wytumaczy dlaczego szynszylka trzeba kąpać w jakims specjalnym płynie
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Bo on w taki sposób dba o futertko. nie przetłuszca mu się wtedy. po a tym jest pewien sposób zabawy!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

I dodajmy,że to jego prywatne WC.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

No tak. Zapomniałem!
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

Grzeniu - zakładaj nowe tematy jeżeli zauważyłeś że takiego jeszcze nie ma. Jeżeli ktoś odwiedzi nasze forum będzie mu łatwiej znaleźć odpowiedź na nurtujace go pytanie.
A co do twojego pytania - szynszyl musi kapać się w specjalnym pyle. W ten sposób czyści swoje futerko. Poza tym sprawia mu to przyjemność.
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Miszel »

muppet pisze:Poza tym sprawia mu to przyjemność.
Nie zawsze. Mój samiem uwielbia się kąpać, ale samica broni się tego jak ognia. Czasem ją najdzie i z raz się przeturla i to z wielkim wysiłkiem (pewnie temu że tak się spasła) Ale to bardzo żadko - od zawsze unikała kąpieli. Przez to ma brzydkie posklejane futro z mnustwem po części wylazłych kosmków sierści dłuższych i jaśniejszych od reszty futerka. za to samiec równiutki i puszysty - nie posklejany, reprezentacyjny dla tego nawet na wystawach punktował
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

dziwne. może ma jakieś traumatyczne wspomnienia związane z kąpielą? Przecież szynszyle mają bzika na punkcie swojego futra. No ale zawsze musi być jakiś wyjatek od reguły
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości