Toaleta, kąpiel i piasek dla szynszyli

Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Też nie amm pojęcia. Moja Fifi tak sie lubi kąpać i turlac że jak lężą jakieś moje ciuchy to on sie w nich potrafi tarzac. Super to wygląda!
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

W ten sposób szynszyl wciera w siebie Twójzapach". Mój Puszek też tarza się w moich rzeczach - szczególnie lubi piżamę i przescieradło.
Ewelina

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Ewelina »

witam ile razy w tygodniu szynszylek powinien kapać się w takim specjalnym piasku ? czy zbyt duza ilośc takich Kąpieli nie zaszkodzi mu Mój Dyziek wskakuje do kuli z piaskiem jak tylko ją zobaczy . i zaczyna sie turlanie hehehe . :D
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

Kiedyś gdzieś czytałam że raz dziennie. Ale mój szynszyl ma dostęp do pyłu cały dzień i kąpie się kiedy chce. Kapiel szynszylowi raczej nie zaszkodzi Chyba że stosujesz np. pył z dużą ilością talku - wtedy talk może się osadzić w płuckach szynszylka - to może być szkodliwe.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Mój tkże ma 24h na dobę piasek w klatce i czuje się wyśmienicie! Takie minimum to tak jak mówił Muppet 1 raz dziennie!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

Co do wcześniejszych wypowiedzi o kąpieli w piasku.Bardzo mnie zastanawia dlaczego samica stroni od kąpieli w piasku.Wręcz przeciwnie,powinna to kochać.Może miała jakieś traumatyczne przeżycia ale co to mogło być?Mój korzysta z kąpieli więcej niż raz dziennie.
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Miszel »

Nie wiem jest u mnie od kąd skończyła 3 miesiące i od zawsze była niechętna do tego, i kąpała się tylko w minimalnych ilościach.
A Co do tego, że ja np preferuję kontrolowane kompiele szynszyli powodem jest to że nie chcę mieć piachu w całym mieszkaniu jak zwierzaka wypuszczę dlatego moje szylki kąpią się tylko po wybieganiu jak już sąpakowane do klatki :] Kąpiel i po niej od razu do klatki wtedy obsypujący się z nich piach zostaje tylko w klatce i jej najbliższej okolicy. Nie mam sytuacji, że szynszyl biega idzie do klatki kąpie się w piachy tam dostępnym i wychdzi dalej biegać roznosząc piach na sobie po całym domu
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

Szynszyle nie roznoszą piachu (w moim przypadku).Jeśli wypuszczam szynszyla to on woli biegać niż wracać do klatki i się kąpać.Dopiero gdy go zamknę wtedy się tarza w piasku.
grzeniu

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: grzeniu »

co do tej kąpieli oco chodzi z ta kuląz piaskiem .co on ma sie turlać w piasku ?
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

Musi i powinien brać kąpiele w piasku.W swoim naturalnym środowisku szynszyl robi to na okrągło.Także i w domu musi mieć udostępniony pojemnik z piaskiem.Przeczytaj inne wypowiedzi to się dowiesz dlaczego.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

grzeniu pisze:co do tej kąpieli oco chodzi z ta kuląz piaskiem .co on ma sie turlać w piasku ?
- zalecane jest żeby jako pojemnik do kąpieli dla szynszyli stosować akwarium - kulę.
Jak widać ma zwężane wejście. Dzięki temu piasek nie wysypuje się na zawnątrz gdy szynszyl się w nim tarza.
Mój poprzedni szynszyl kapał się w doniczce. Obecny w pudełku. A gdy wysypie pył to go po prostu zbieram odkurzaczem. Ale na pewno fajniej się oglada szynszyla w czasie kapieli przez taka szklaną kulę
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

Mój szynszyl żadko się przy mnie kąpie w piasku.Ale jeśli już to robi,to co chwila nastawia uszka i nieruchomieje a potem powtarza cały proces.Miałam kilę ale niestety się zbiła.Napewno piasek by się z niej nie wysypywał.Ale tak czy inaczej.Sprzątanie piasku nie robi dużego problemu.Jeśli ma się wsoki pojemnik oraz kuwete.
grzeniu

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: grzeniu »

wie moŻe ktos co się powinno wkładać do takiej klatki szynszylka.ja słyszałem Że jakieś drewno ,soł czy coś czy moŻe ktoś mi to wytumaczyć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość