XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: Ziom z podlasia »

Drodzy koledzy, koleżanki!
Może uznacie, że się przejmuje, jednak muszę o to zapytać:
Co się dzieje z OWE? Tematem założyłem 10 Grudnia 2007, jak do tej pory nic nie słyszałem o tegorcznej (chodzi o rok szkolny ) edycji olimpiady (tak mam google.pl). Na stronie LOP widnieje tylko XXI i XXII edycja, wiem że kiedyś nie było internetu a olimpiada była (odkrycie Ameryki D). Ogólnie rzecz biorąc to chcę wyjechać na ferie i nie wiem jak planować je sobie, może ktoś zna date XXIII OWE D

Pozdrawiam
mikamat
Posty: 31
Rejestracja: 13 sty 2007, o 10:22

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: mikamat »

W zeszlym roku napisalam test eliminacji wojewódzkich i zakwalifikowalam sie do czesci ustnej tych eliminacji, ale nie dostałam zadnegopapierka", że uczestniczylam w OWE. Czy ja dostane jakiś dyplom, że zyskuje prawo wstepu na kilka uczelni bez postepowania kwalfikacyjnego
booshmenik

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: booshmenik »

też dostałem się do etapu wojewódzkiego i co prawda nie dostałem się do ustnego ale miałem te 70% i do tej pory nawet żaden dyplom do mnie nie dotarł
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: Ziom z podlasia »

Oto treść zaświadczenia które otrzymałem w czerwcu:

L.dz OWE 40/2007 Warszawa, dnia 15.06 2007 r. Zaświadczenie

Główny Komitet zaświadcza niniejszym, że Jan Kowalski ur. 31.02. 1990 r. W Czarnobylu, uczeń I klasy XII Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Białymstoku , ul Nadwiślańska 69, 12-688 Białystok, uczestnicząc w finale wojewódzkim XXII edycji w dniu 28 04.2007 r., w Białymstoku zgodnie z art.161 Ustawy z dnia 27.07.2005 r., Prawo o szkolnictwie wyższym ( Dz. U. Nr 164, poz. 1365) zyskał prawo wstępu na kierunki uczelni wyższych, których senaty przyznały uczestnikom eliminacji wojewódzkich Olimpiady Wiedzy Ekologicznej indeksy bez postępowania kwalfikacyjnego.

Dane osobowe zostały zmienione ^^

[ Dodano: Sob Gru 15, 2007 12:10 ]
P.S W Białymstoku wszystko było sprawnie (chyba najsprawniej w całym kraju ^^), Zaświadczenie wystawiono 15 czerwca a pare dni później wychowawca wręczył mi je wraz z świadectwem ukończenia klasy I zadzwońcie do Komitetu Olimpiady i sie dowiedzcie, na pewno tam to jest

[ Dodano: Czw Gru 27, 2007 13:46 ]
Ponawiam moje pytanie na temat terminu pisania I etapu OWE. Na prawde nikt go nie zna? Zalezy mi na tym pozdrawiam!
mertusia
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2007, o 14:55

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: mertusia »

Hej. Wedlug mojej wiedzy OWE odbedzie sie 8 stycznia wlasnie zaczynam przygotowania, trzeba cos poczytac pozdrawiam serdecznie
booshmenik

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: booshmenik »

no, no. I dobrze wiedzieć szkolną sie zbytnio nie przejmuję byle by się do finału wojewódzkiego przynajmniej dostać, a im wyżej to jeszcze lepiej. Ostatnia szansa w końcu
rixus
Posty: 62
Rejestracja: 27 gru 2007, o 20:57

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: rixus »

a może ktoś dać jakieś testy przykąłdowe. Piszę ją pierwszy raz i w sumie nie wiem jak to wygląda
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: garbage »

jest jeden test w temacei o owe z 2007 tylko musisz odpowiedziec w temacie.
A skoro juz o pryzgotowaniach to z czego se uczycie, bo to moja pierwsza owe Ekologia z och sr- pylki-gutkowskiej wystarczy czy powinnam siegnąć po coś jeszcze, I dołanczam sie do prosby popszednika o jakies wczesniejsze testy jesli ktos posiada pytania
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: Ziom z podlasia »

Dzięki wielkie za odpowiedź D BTW pytania z olimpiad są objęte prawami autorskimi więc wysyłanie pytań z OWE jest bleeee, można kupić książke z testami . Co do podręcznika Pyłki-Gutowskiej polecałem go już raz na innym topicu, powinno wstarczć jeśli umiesz dobrze strzelać można poczytać jeszcze rozszerzenie z biologii Operonu (klasa 1 i 3) mi to wystarczyło w zeszłym roku ( 48/50 na I etapie) dlatego polecam

Nie zapominajcie że OWE jest interdycyplinarna, są pytania z antropologii (np kiedy w Europie pojawił się Homo Sapiens), z zywienia (było fajne ptanko jaki zestaw jest odpowiedni na sniadanie -chipsy z colą -kanapka z szynką i herbata -hamburger i woda gazowana ) (na ustnym w finale woj. była rola witamin w diecie) i z aktualności (Co to jest sepsa? Jedna z odpowiedzi rodzaj salsy Pozdrawiam i miłej nauki P.S OWE jest najfajajniejszą Olimpiadą jaką znam
mertusia
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2007, o 14:55

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: mertusia »

W ubiegłym roku pisałam OWE tak dla próby i jak większości najbardziej utkwiło mi w pamięci pytanie o to prawidłowe śniadanie (z pewnością coca-cola jest najlepsza :]) niestety nie przeszłam dalej, ale teraz jestem już po ekologii, kończę czytać Ekologie Pyłki-Gutowskiej i jak radzi Ziom z Podlasia zabieram sie za Operon pytania są bardzo zaskakujące i prawdą jest ze trzeba sie nauczyć celnie strzelać pozdrawiam.
booshmenik

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: booshmenik »

tak tak, a zakrystia to podest na leśnej polanie do podglądania zwierzyny
rixus
Posty: 62
Rejestracja: 27 gru 2007, o 20:57

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: rixus »

hehe no dzięki za te testy) A może mi ktoś poweidzieć jakie tematy o ekologii zawarte są w Operonie3
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: Ziom z podlasia »

Ok ja powiem Nie ma tam prawie żadnych tematów z podstaw ekologii, są z podstaw sozologii ^^ Działy 13 (Środowisko przrodnicze i jego stan współczesn), 14(Formy ochrony środowiska i przrody), 15 (Prawne regulacje przyrody i środowiska w Polsce) Polecam też krótkie wykłady o ekologii, i podstawe edukacjną z geografii (np z PWN) W sumie wszstkie książki z bibliografii sa warte przeczytania. P.S czytanie nie boli, a ja chyba dokarmiam konkurencje

[ Dodano: Pią Gru 28, 2007 13:27 ]
I trzeba powiedzieć sobie jedno, testy sa coraz trudniejsze Będzie pewnie suprise w tm roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość