Student po 26 roku życia ...

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
dziki_chwast
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2007, o 12:35

Student po 26 roku życia ...

Post autor: dziki_chwast »

Z tego co wiem obniżki na bilety (ok. 50%) po 26 roku życia są nieważne i taki student musi kupować całe bilety (nie połówki).
A jak jest z ubezpieczeniami zdrowotnymi i innymi sprawami (są jeszcze jakieś prawne niedogodności ?)
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Student po 26 roku życia ...

Post autor: Iwus »

Jeśli chodzi o komunikacje miejską, to zależy od miasta ,np w Warszawie student ma zniżki bez względu na wiek.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Student po 26 roku życia ...

Post autor: Anielica88 »

u mnie na roku jest kobitka ktora ma juz 36 lat i nadal sie uczy nie zamierza na tym poprzestac mimio tego ze ma i to nie jeden zawod. w sumie to ja podziwiam mi by sie az tak nie chcialo, zwlaszcza ze upiera sie na swoim zawsze i wszedzie dowadzac ze ma racje nawet kosztem opiekunow roku czy wykładowców .
EkFor
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2008, o 09:34

Re: Student po 26 roku życia ...

Post autor: EkFor »

Iwus pisze:Jeśli chodzi o komunikacje miejską, to zależy od miasta ,np w Warszawie student ma zniżki bez względu na wiek.
Ciekawe.
Regulamin ZTM stanowi inaczej:
Do przejazdów ze zniżką 48% (po zaokrągleniu do pełnych piątek groszy) środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie uprawnieni są:

1. studenci i uczniowie zagranicznych szkół wyższych i średnich, nie dłużej niż do ukończenia 26 roku życia - na podstawie ważnej na dany rok kalendarzowy międzynarodowej legitymacji ISIC (International Student Identity Card),
2. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych i artystycznych - nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej zgodnie ze wzorem określonym przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu (wzór MENiS-II/180/2) albo Ministra Kultury (wzór ART-II/292/3). Uczniom korzystającym z imiennych biletów 30 lub 90 dniowych, których okres ważności rozpoczyna się przed ukończeniem 21 roku życia uprawnienie przysługuje do końca ważności biletu,
bot
Posty: 167
Rejestracja: 8 mar 2008, o 16:30

Re: Student po 26 roku życia ...

Post autor: bot »

Iwus pisze:Jeśli chodzi o komunikacje miejską, to zależy od miasta ,np w Warszawie student ma zniżki bez względu na wiek.
nie zależy to od miasta, ale jest to gwarantowane ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym z dn. 27 lipca 2005r. - trzeba znać swoje prawa, a więc zapoznać się z tą ustawą
Art. 188 pkt.1
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości