Podręcznik do fizjologii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Podręcznik do fizjologii

Post autor: Andzia »

Interesuje mnie który z istniejących na rynku podręczników do fizjologii jest najlepszy. Prosiłbym o radę.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Medycyna Lwów »

z istniejących na rynku ku to najlepiej zdobądź książki pani B. Bukałyfizjologia i anatomia zwierząt wyd. Omega - taka zielona gruba do matury z mnóstwem ćwiczeń. To ejst kompendium wszystkich dostępnych na rynku podręczników bilogii z zakresu fizjologii.

Ze starszych oczywiście b. dobry jest Hoser.
Kasia;)
Posty: 210
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:50

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Kasia;) »

Ja polecam TraczykaFizjologia człowieka z elementami fizjologii stosowanej i klinicznej", jest jeszcze Traczyk w bardziej skondensowanej formieFizjologia człowieka w zarysie"- bardzo przystępnie napisana, przejrzysta książka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Medycyna Lwów »

Kasia) pisze:Ja polecam TraczykaFizjologia człowieka z elementami fizjologii stosowanej i klinicznej", jest jeszcze Traczyk w bardziej skondensowanej formieFizjologia człowieka w zarysie"- bardzo przystępnie napisana, przejrzysta książka
zauważyłaś ze chodzi o poziom maturalny a nie studia
Kasia;)
Posty: 210
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:50

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Kasia;) »

Ups no racja. AleFizjologia człowieka w zarysie może być dla maturzystów- łatwym językiem jest pisana, przynajmniej tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Vinci »

"Fizjologia człowieka w zarysie może być dla maturzystów
Jak najbardziej może być pomocna do matury, czytasz tę książkę i rozumiesz, a nie jak to w większości podręczników do liceum podane parę rzeczy, krótki opis i trzeba wkuć na silę.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Padre Morf »

Mały Traczyk jest ok bo co prawda na studia to za mało ale daje jakieś tam pojęcie jak wyglądają podręczniki akademickie. Warto wziąć do ręki jeszcze jakiś podręcznik licealny a do Traczyka sięgać w ramach uzupełnienia.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Andzia »

Chciałabym tak po cichu wtrącić, że chodzi mi o typowy podręcznik akademicki na medycynę.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Medycyna Lwów »

to pisz od razu a nie Masz full książek do fizjologii: Konturek, Bullock, Traczyk - jest w czym wybierać. (wszystko można znaleźć w googlach swoją drogą).
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Andzia »

Wiem o tym . Znam te popularniejsze pozycje, ale sięgam o poradę, który jest lepszy.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Padre Morf »

Masz full książek do fizjologii: Konturek, Bullock, Traczyk - jest w czym wybierać. (wszystko można znaleźć w googlach swoją drogą).
Hmm.
z podręcznikami do fizjologii mam ciągle do czynienia bo na ćwiczeniach z farmakologii od studentów wymagamy gruntownej (teoretycznie) znajomości fizjologii. Przynajmniej w zakresie układu nerwowego - budowa poszczególnych receptorów, ich agoniści, antagoniści, wpływ na poszczególne narządy etc. Z racji tego wiem jakie podręczniki są najbardziej chodliwe wśród studentów i popularne wśród asystentów.

Konturka mogę od razu odradzić - mówiąc szczerze jest po prostu nudny. Nie dość, ze w niektórych miejscach autor klepie w kółko to samo to jeszcze z błedami. Poza tym uwielbia sam sobie zaprzeczać (tzn. pisze o czymś a 10 stron potem pisze, że tego nie ma). Inna rzecz: plotki głoszą, że pan prof. pisząc swoj podręcznik brał psychotropy.

Bullock jest średni - niektórych rzeczy w nim nie ma a inne są opisane zbyt obszernie. Nad kupnem bym sie zastanowił. Warto natomiast skserować niektóre rozdziały: nerkę, pokarmowy i regulację kwasowo-zasadową.

Traczyk to taka swoista biblia Wszyscy się w zasadzie z tego uczą bo to podręcznik napisany przezkwiat polskiej fizjologii Duzy Traczyk to spory wydatek bo kosztuje jakieś 150zl ale moim zdaniem warto tyle wydać. Ksiązka przydaje sie w zasadzie przez cały okres studiów (na klinikach no i na farmakologii ).
Uczenie sie całego Traczyka jest bez sensu bo są tam niekiedy mało istotne pierdoły (np. rozwlekły rozdział o EKG) ale ważne informacje są wytłuszczone (przynajmniej w wydaniu, które ja mam) i to jest przydatne.
Mały Traczyk to trochę za mało ale dla pielęgniarstwa, ratownictwa etc. jest jak znalazł.

Z innych książek dobry jest jeszcze Ganong - bardzo fajnie napisany zwłaszcza rozdział o nerwówce. W Białymstoku na chodzie jest też podręcznik profesora Górskiego (w końcu to rektor) też uważam, że jest niezły.
To tak w skrócie.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: Andzia »

Dzięki wielkie. Jak zwykle - pomocny .
kingafiz
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2010, o 21:12

Re: Podręcznik do fizjologii

Post autor: kingafiz »

Witam- mam ogromną prośbę czy może mógłby mi ktoś wysłać nerwówkę z fizjologii górskiego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości