Farmacja i Analityka

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
tomaswr
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2008, o 20:01

Farmacja i Analityka

Post autor: tomaswr »

Jestem pierwszy raz na forum. Interesuje mnie kierunek studiów farmacjia lub analityka w przedimotach które są chyba w 2 roku studiów dokłanie nie pamiętam czytałem że jest taki przedmiot jak biofizyka i chemiafizyczna na czym one polegają? Jestem słaby z Fizyki i obawiam się tych przedmiotów ponieważnie wiem czego dotyczą jestem dopiero w 1 liceum i zastanawiam sie nad rozszerzeniem, a więc czy spokojnie mogę wziąść biol-chem czy później na studiach zgubie sie lub niezalicze przez biofizyke lub chemie fizyczną? Prosze odpisać e-mail [at].pl
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Savok »

Bez biol-chemu nie masz czego szukac ani na analu ani na farmie.
biofizyka jest prosta, to zastosowanie metod fizycznych, glonie optycznych, w badaniach analitycznych materialow biologicznych i biochemicznych.

Chemia fizyczna to raczej fizyczne podejscie do chemii. Sporo wzorow, sporo zelzenosci, wiecej fizyki niz chemi, przedmiot trudny, ale nie najtrudniejszy i nie ma takich rzeczy, ktorych sie nie da nauczyc
ryoohki
Posty: 14
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 12:24

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: ryoohki »

Savok pisze:Bez biol-chemu nie masz czego szukac ani na analu ani na farmie.
biofizyka jest prosta, to zastosowanie metod fizycznych, glonie optycznych, w badaniach analitycznych materialow biologicznych i biochemicznych.

Chemia fizyczna to raczej fizyczne podejscie do chemii. Sporo wzorow, sporo zelzenosci, wiecej fizyki niz chemi, przedmiot trudny, ale nie najtrudniejszy i nie ma takich rzeczy, ktorych sie nie da nauczyc
nie zgodzę się, że bez biol-chemu nie ma czego szukać na farmie, ja jestem po mat-fizie, w liceum chemię miałam kiepską i skończyłam ją w 3 klasie, a jak na razie (jestem na 4 roku) nie mam większych problemów z niczym
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Padre Morf »

chemia fizyczna to np. kinetyka reakcji chemicznych, obliczenia termochemiczne (entalpia, entalpia swobodna, entropia), koloidy, emulsje, lepkość cieczy od strony fizycznej.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Batha »

tomaswr pisze:chemiafizyczna
tam też się matma przyda
Himitsu

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Himitsu »

ryoohki pisze:
Savok pisze:Bez biol-chemu nie masz czego szukac ani na analu ani na farmie.
biofizyka jest prosta, to zastosowanie metod fizycznych, glonie optycznych, w badaniach analitycznych materialow biologicznych i biochemicznych.

Chemia fizyczna to raczej fizyczne podejscie do chemii. Sporo wzorow, sporo zelzenosci, wiecej fizyki niz chemi, przedmiot trudny, ale nie najtrudniejszy i nie ma takich rzeczy, ktorych sie nie da nauczyc
nie zgodzę się, że bez biol-chemu nie ma czego szukać na farmie, ja jestem po mat-fizie, w liceum chemię miałam kiepską i skończyłam ją w 3 klasie, a jak na razie (jestem na 4 roku) nie mam większych problemów z niczym
ja jestem an 3 roku biotechu, a skończyłem klasę językową. znaczy że osoby spoza bio-chemu mogą dać sobie radę na takich studiach. Faktem jest że na początku jest ciężej bo trzeba samemu nadrobić to czego nie miało się w liceum, ale wystarczy trochę samozaparcia oraz pomocy osób obeznanych z tematem i będzie dobrze.
mariovccg
Posty: 105
Rejestracja: 25 sty 2008, o 10:36

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: mariovccg »

Ja chodzę do ogólnej z angielskim 2klasa i zamierzam iść na farmę albo na analitykę a program rozszerzony sam robię w domu z matmy mam od początku liceum słabe 2
i z fizy też podobnie ale nie ma rzeczy niemożliwych i myślę że wszystko da się pojąć
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Biochejter »

mariovccg pisze:Ja chodzę do ogólnej z angielskim 2klasa i zamierzam iść na farmę albo na analitykę a program rozszerzony sam robię w domu z matmy mam od początku liceum słabe 2
i z fizy też podobnie ale nie ma rzeczy niemożliwych i myślę że wszystko da się pojąć
Pewnie do I albo III LO? Z tych liceów praktycznie całe biol-chemy są na UMedach, Tobie może być troche trudniej, ale wszystko do zrobienia

Dla pocieszenia powiem że ja jestem po mat-fizie i problemów na studiach nie mam
mariovccg
Posty: 105
Rejestracja: 25 sty 2008, o 10:36

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: mariovccg »

I LO.
w mat-fiz słabo jest tylko z biologią bo jak ktoś jest w stanie zrozumieć matmę i fizę rozszerzoną to i chemię załapie a biola podstawa i jeszcze nauczyciel nie przywiązuje zbyt duże wagi do nauki bioli w tej klasie
edziaaa
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, o 19:25

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: edziaaa »

ja tam ani nie jestem ani na biochemie ani na matfizie .a na oglonie mowiac na humanie i zdaje rozsz. bilog i chem. i nie wydaje mi sie to takie dziwne zalezy od indywidualnego podejscia do przedmiotu i jak ktos sie chce nauczyc to sie nauczy
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Gekon »

Wszystko jest do przejścia, wszystkiego da się nauczyć
Aspirynka
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 16:53

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Aspirynka »

Wiadomo ze wybierajac sie na te kierunki trzeba umiec biologie i chemie na, maturze nie jest wymagana fizyka wiec jedni umieja z niej wiecej inni troche mniej. A to w jakiej jestes klasie nie jest wyznacznikiem wiedzy z poszczegolnych przedmiotow to zalezy od nauczyciela i ucznia oczywiscie tez , ale czasem w humanistycznej mozna sie wiecej z chemii nauczyc niz w biol-chem. Biofizyka i chemia fizyczna to nie sa najwazniejsze przedmioty na tych studiach i generalnie nie ma co sie nimi przejmowac. Z fizycznej sa cwiczenia rachunkowe i to na poczatku czarna magia ale wszystko jest do przejscia a biofizyka to juz w ogole nie ma sie co martwic .
tomaswr
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2008, o 20:01

Jestem na biol chemie

Post autor: tomaswr »

Na całe szczęście jest już październik 2008 a przypadkowo wszedłem na mój wątek na forum Dziękuje za odpowiedzi. Jestem na rozszerzeniu biol-chemie i idzie mi nieźle więc po waszych odpoowiedziach jestem krok bliżej interesującego mnie kierunku studiów. Dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości