Przezroczysta ciecz przy odbycie szynszyli

kinia2071
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2008, o 11:00

Przezroczysta ciecz przy odbycie szynszyli

Post autor: kinia2071 »

Witam , mam problem od 3 dni zauwazam ze w okolicach odbytu pojawia sie jakas biala lub przezroczysta ciecz nie wiem co to jest . weterynarz twierdzi ze to nic takiego i podl jej srodki na odrobaczanie ale to nic nie pomaga / , moj szynszylek jest radosny tylko boje sie go brac zeby nie sprawiac mu bolu , martwie sie o niego i dlatego chcialabym wiedziec co to jest i jak to leczyc , ale z tego co czytalam na tym forum to moze byczapalenie macicy lub pochwy moglby ktos mi pomoc ? . Z gory dziekuje za pomoc.
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Co to ? :/

Post autor: Evka13 »

Jaka jest płeć Twojego szynszylka?
Gojo80
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2008, o 09:09

Re: Co to ? :/

Post autor: Gojo80 »

Skoro prawdopodobnie"zapalenie macicy lub pochwy to raczej płeć żeńska
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Co to ? :/

Post autor: Szyszek1993 »

W sumie moze to być zapalenie dróg rodnych jednak czy na 100% to samica, bo jeśli mamy wątpliwości co do płci to jak mamy stwierdzić dolegliwość? kinia2071 napisz najlepiej czy to samiczka czy samiec, wtedy prędzej ci pomożemy, bo w tej chwili wariantów jest wiele!
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Co to ? :/

Post autor: Evka13 »

Właśnie dlatego pytałam jaka płeć, bo przecież kinia2071 nie powiedziała, że jest to na pewno zapalenie macicy lub pochwy.
kinia2071
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2008, o 11:00

Re: Co to ? :/

Post autor: kinia2071 »

Moja szyszka to samiczka


PS. a co do tego czy ma zapalenie to nawet nie jestem pewna na 20% / czytalam o tym kiedys ale na zapalenie to malo wyglada ale martiwe sie o nia bardzo / a mam ja tak dlugo i trudno by bylo mi sie z nia rozstac
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Co to ? :/

Post autor: Predator713 »

zmień weta! jeśli na wyciek z dróg rodnych dał środek na odrobaczanie to raczej nie zbyt dobrze zna się na rzeczy. no ale trudno poradzi coś przez internet. lepiej dla pewności idź do innego weta żeby potwierdził diagnozę.
kinia2071
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2008, o 11:00

Re: Co to ? :/

Post autor: kinia2071 »

Powiem ci ze w okolicy jest tylko ten 1 wet / a zeby dojechac do 2 to trzeba troche zaplacic a zbytnio nie mam transportu bo mieszkam na wsi, ale przez ostatnie 5godzin nie ma juz te wydzieliny tak jakby znikla sama a z odbytu schodzi skora tak jak by zmienial skore albo cos w tym stylu nie wiem juz sama co robic ale chyba jutro pojade do weterynarza bo juz coraz bardziej zaczynam sie martwic
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Co to ? :/

Post autor: Predator713 »

nie ma nic co odpowiada podanym objawom. obawiam się że może tu tylko doświadczony wet pomóc. pozdro dla twojego szylka i niech wraca do zdrowia. wierze że będzie ok
Ostatnio zmieniony 13 lut 2008, o 19:15 przez Predator713, łącznie zmieniany 1 raz.
kinia2071
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2008, o 11:00

Re: Co to ? :/

Post autor: kinia2071 »

ok dzieki wielkie ))
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Co to ? :/

Post autor: dream »

to prawdopodobnie ropomacicze.
leczy się to antybiotykami i zastrzykami które nie zawsze pomagają, wtedy trzeba wysterylizować samiczkę - a więc usunąć jej macicę. - jest to zabieg którego mogą podjąć się tylkogryzoniowi specjalisci. I nie można zwlekać jeśli chcesz aby Twój szynszylek przeżył

poczytaj tu o chorobach układu rodnego
a tu, do jakiego weterynarza, znającego się na szynszylach, natychmiast się udać:

Kod: Zaznacz cały

szynszyle.info/forum/index.php?topic=2916.0
kinia2071
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2008, o 11:00

Re: Co to ? :/

Post autor: kinia2071 »

jest napisane w czasie ciazy , tylko ze moja szylka nie byla jeszcze zaplodniona , a tym bardziej ze nawet nie widziala na oczy samca / a teraz juz wydzieliny nie widac tylko schodzi skorka z pochwy , bylam u weterynarza specjalisty ktory zna sie na szynszylach i mam sie zglosic do niego za tydzien aby sprawdzic czy cos sie zmienilo , przepisal antybiotyki ktore chyba pomagaja ale wole nie krakac !

PS. nie ma w mojej okolicy zadnego weterynarza ktory zna sie na szynszylach (mieszkam teraz w okolicach Czestochowy . ) dlatego jezdze do lodzi a myslalam ze cos blizej jest no ale musze sobie jakos poradzic /


Aha ! Jak by ktos znalazl w okolicach Czestochowy weterynarza specjalisty w dziedzinie szynszyli to bym byla wdzieczna
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Co to ? :/

Post autor: dream »

ropomacicze nie występuje tylko u szynszyli w ciąży.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość