emulgacja a trawienie

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Arek

emulgacja a trawienie

Post autor: Arek »

Mam pytanie jaka jest róŻnica między emulgacją a trawieniem Bradzo proszę o odowiedź jak najszybciej bardzo tego potrzebuję
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Trawienie

Post autor: Iwus »

Emulgacja - proces łączenia dwuch niemieszalnych cieczy, z których żadna nie może się również rozpuszczać w drugiej, polegający na rozproszeniu jednej z nich w drugiej. Odbywa się to poprzez zmieszanie tych cieczy z trzecią substancją - emulgatorem, czego efektem jest osiągnięcie stanu trwałego zmieszania pod postacią emulsji.
Trawienie

emulgacja to proces łączenia(mieszania) trawienie to proces rozkładu
Ostatnio zmieniony 4 cze 2006, o 01:19 przez Iwus, łącznie zmieniany 1 raz.
aresqu
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2006, o 18:07

Re: emulgacja a trawienie

Post autor: aresqu »

Ale akurat niw o to mi chodziło, w necie też nie mogłem tego znaleźć. Tu chodzi o coś w stylu że emulgacja to trawienie lipidów [ tłuszczy] a trawienie to trawienie wszystkich białek ale nie jestem pewnien i potrzebuję fachowca
tennyo
Posty: 74
Rejestracja: 16 sty 2006, o 15:41

Re: emulgacja a trawienie

Post autor: tennyo »

emulgacja to proces w wyniku którego dochodzi do rozbicia na drobne kuleczki tłuszczu, by ułatwić późniejszą aktywność enzymatyczną lipazy (enzymu trawiącego tłuszcze).
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: emulgacja a trawienie

Post autor: Iwus »

aresqu pisze:emulgacja to trawienie lipidów [ tłuszczy]
trawienie tłuszczy to ich emulgacja i rozkład na glicerol i kwasy tłuszczowe
aresqu pisze:trawienie to trawienie wszystkich białek
i cukrów
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: emulgacja a trawienie

Post autor: Vinci »

wszystko jest rozkładane (trawinoe) do H2O i CO2, tylko ze przy białkah powstej NH3 przekształcane w NH2-CO-NH2.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: emulgacja a trawienie

Post autor: Mawr »

wszystko jest rozkładane (trawinoe) do H2O i CO2, tylko ze przy białkah powstej NH3 przekształcane w NH2-CO-NH2.
Vinci sorry ze sie czepiam (musze wsadzic swoje trzy grosze.) Trawienia to rozkład polimerow do ich monomerów (cukry, białka, tłuszczekwasy tłuszczoe i glicerol) ktore to mogą byc swobodnie wchłonięte przez organizm. Rozkład monomerow do H20 i CO2 to nie trawienia a ich metabolizm (katabolizm) proces w ktorym organizm uzyskuje energie potrzebną anabolizmu. -)
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: emulgacja a trawienie

Post autor: Vinci »

nom calkowitą masz rację, ja to troche za bardzo uprosciłem
Magda

Pomoc

Post autor: Magda »

Co to jest emugacja tłuszczów ?
PomóŻcie.
Ja jestem expertem od historii i od przyrody. Jak coś to pomogę.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2006, o 15:09 przez Magda, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: emulgacja a trawienie

Post autor: tin »

tennyo pisze:emulgacja to proces w wyniku którego dochodzi do rozbicia na drobne kuleczki tłuszczu, by ułatwić późniejszą aktywność enzymatyczną lipazy (enzymu trawiącego tłuszcze).
Odpowiedź juz padła, wiec tylko zacytuje
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: emulgacja a trawienie

Post autor: MiRACiDiUM »

Dzięki emulgacji zwiększa się powierzchnia do działania enzymu, dzięki czemu trawienie zachodzi dużo szybciej.
mariusz

Re: emulgacja a trawienie

Post autor: mariusz »

na czym polega tak konkretnie emulgacja tłuszczów? pomóŻcie
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: emulgacja a trawienie

Post autor: Savok »

na czym polega tak konkretnie emulgacja tłuszczów? pomóżcie
najprosciej rzecz ujmujac jest to rozbijanie duzych kropli tluszczu na male krople tworzac emulsje. Powinienes wiedziec, ze tluszcze nie mieszaja sie z woda. Wiec tworza krople, tak jak oka tluszczu w rosole. Emulgatory sa to zwiazki o budowie pozwalajacej jedna strona wiazac sie z tluszczami (czesc hydrofobowa), a druga czescia z faza wodna (czesc hydrofilowa). Otaczajac tluszcze zwiazki te tworza micele dzieki ktorym tluszcze sa zawieszane w fazie wodnej tworzac emulsje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości