Medycyna czy cos innego..?? :)

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
konusek1990
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2008, o 18:41

Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: konusek1990 »

Mam wielkie pytanie do wszystkich studentów Medycyny i nie Tylko a wiec czy Warto sic na medycynę czy lepiej wybrać jakiś innybiologiczny kierunek Czy naprawdę tak dużo jest tej nauki na medycynie i czy potrzebna jest na nich fizyka i Wreszcie jak wygląda życie studenta medycyny :):D:D czy to naprawdę to tylko książki i książki I czy Ciężko jest Się dostać na takie studia i gdzie są one najlepsze w POlsce Dużo pytań no ale ciekawy jestem takich rzeczy mam nadzieje ze znajdzie sie ktoś i odpowie przynajmniej na cześć z nich:)
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: jaa ;) »

konusek1990 pisze:a wiec czy Warto sic na medycynę
jeśli Cię to naprawdę interesuje to warto.
konusek1990 pisze:czy lepiej wybrać jakiś innybiologiczny kierunek
jeśli nie interesują Cię studia na których trzeba usiąść i się pouczyć, a przede wszystikm medycyna. lepiej wybrać inny kierunek ( a jest to dość długa droga, co nie znaczy, że jest nie do przejścia )
konusek1990 pisze:Czy naprawdę tak dużo jest tej nauki na medycynie
tak, nauki jest sporo
konusek1990 pisze:czy potrzebna jest na nich fizyka
skoro niektóre Uczelnie jej wymagają to widocznie jest potrzebna.
konusek1990 pisze:Wreszcie jak wygląda życie studenta medycyny
całkiem normalnie. można studiować i żyć. uczyć się i imprezować wszystko z umiarem bo jak wszyscy dobrze wiemy cokolwiek w nadmiarze szkodzi
konusek1990 pisze:czy to naprawdę to tylko książki i książki
to zależy od Ciebie. od tego jak sobie czas wygospodarujesz. Osobiście uważam, że to nie są tylko książki.
konusek1990 pisze:I czy Ciężko jest Się dostać na takie studia
studia do lekkich nie należą jednak nie ma rzeczy niemożliwych.
konusek1990 pisze:gdzie są one najlepsze w POlsce
hehehehe. ( ja polecam Poznań nie wiem jak jest na innych uczelniach )
konusek1990 pisze:Dużo pytań no ale
no coś Ty.
konusek1990 pisze:le ciekawy jestem takich rzeczy
to fajnie , że Cię to ciekawi
Pozdrawiam śmiało możesz pisać na PW
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: Padre Morf »

a wiec czy Warto sic na medycynę
zamieniłbym to pytanie na inne - mianowicie czy warto być lekarzem. Studia to tylko 6 lat. Praca w zawodzie - kilkanaście. Nie chodzi tutaj o powołanie i odpowiedzialność - raczej o to czy praca lekarza (taka codzienna) będzie Ci odpowiadać.
Czy naprawdę tak dużo jest tej nauki na medycynie
to zależy czego sie uczysz i jak sie uczysz.
czy potrzebna jest na nich fizyka
jest biofizyka, potem z fizyką spotkasz się jeszcze na fizjologii i np. radiologii.
Wreszcie jak wygląda życie studenta medycyny
to zależy. Są tacy co sie ciągle uczą, tacy co się uczą i imprezują i tacy co imprezują i uczą sie czasem W zależności od tego, do której grupy się należy kolokwium/egzamin jest mniej lub bardziej stresujący.
konusek1990
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2008, o 18:41

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: konusek1990 »

Morfeusz pisze:to zależy. Są tacy co sie ciągle uczą, tacy co się uczą i imprezują i tacy co imprezują i uczą sie czasem W zależności od tego, do której grupy się należy kolokwium/egzamin jest mniej lub bardziej stresujący.
heh ja bym sie zaliczał do tych co sie uczą i imprezują A co sprawia największe trudności Jakie zajęcia są najtrudniejsze:)
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: Claudia »

konusek1990 pisze: A co sprawia największe trudności Jakie zajęcia są najtrudniejsze:)

Strzelam, że biochemia i anatomia
konusek1990
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2008, o 18:41

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: konusek1990 »

Moim zdaniem biofizyka brzmi groźniej przynajmniej dla mnie d
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: Padre Morf »

heh ja bym sie zaliczał do tych co sie uczą i imprezują
na początku za dużo nie poimprezujesz. Studenci I roku są zazwyczaj zieloni i uczą się wszystkiego co popadnie. Jak pojmiesz jak sie uczyć i czego sie uczyć (to czego sie uczyć bardzo często zależy od asystenta, z którym ma sie zajęcia) będzie luźniej. Skutek tego taki, że na pierwsze ćwiczenia z anatomii (łatwa rzecz czyli kości) będziesz uczył sie tydzień - potem okaże sie, że można sie tego nauczyć dzień przed.
Strzelam, że biochemia i anatomia
no właśnie nie.
Z anatomią to jest taki trochę paradoks - wszyscy nią straszą, ze trzeba tyle nazw po łacinie wkuć i jeszcze szpilki i w ogóle ogóle. W praktyce jest tak, że jak sie uczysz z atlasem i naoglądasz sie preparatów (przy okazji nawąchasz jeszcze formaliny i innych utrwalaczy) to wkucie teorii nie będzie większym problemem. Kucie na pamięć jest bez sensu - więcej da Ci orientowanie się,że to leży po prawej a to idzie na dół". Trudność anatomii wynika z tego, że jest na 1 roku a egzamin jest w sesji letniej i niektórzy nie bardzo wiedza jak do egzaminu trzeba sie uczyć (kiedy zacząć, ile sie uczyć, kiedy powtórka itd).

Jakbym miał wybrać najtrudniejsze zajęcia to byłaby to farmakologia (zwłaszcza tzw. część recepturowa bo studenci tego nie lubią), patofizjologia i może jeszcze moze chirurgia (chociaż ja ją lubiłem). Interna i pediatria też do łatwych nie nalezą - głownie ze względu na to, że zaczynają sie na III roku a na VI jest egzamin z calości materiału.
Moim zdaniem biofizyka brzmi groźniej przynajmniej dla mnie d
mierzenie ciśnienia i robienie sobie EKG na niektorych może sie okazać traumatyczne
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: rigor mortis »

Zależy na jakiej uczelni jest ta biofizyka w takim razie.
W Poznaniu, przynajmniej moim zdaniem, kładą na nią nacisk i (również moim zdaniem) taka prosta nie jest. po obu semestrach kolokwia + egzamin z całości.
Ale pierwszy semestr przeżyłem! P
konusek1990
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2008, o 18:41

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: konusek1990 »

hmm no to wtakim razie po co ta FIZYKA na maturze i to jeszcze wersja rozszerzonaa :( ? ai czy ktos poleca książkębiologia villeego
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: Padre Morf »

ja nie polecam. Strata kasy.
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: rigor mortis »

Jeśli miałaby służyć nauce do matury, to także nie polecam. Podręcznik licealny w zupełności wystarczy. Na studiach będziesz musiał wydawać pieniądze na takie książki dopiero.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: Padre Morf »

tyle, że na studiach Villee jest już nieprzydatny.
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Medycyna czy cos innego..?? :)

Post autor: rigor mortis »

No być może, w każdym razie miałem na myśli książki z tego zakresu cenowego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości