jakie przedmoioty....

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
*Olenka*
Posty: 19
Rejestracja: 27 sty 2008, o 17:21

jakie przedmoioty....

Post autor: *Olenka* »

Witam chciałam zapytac jakie przedmioty i czy i biologia i chemia musi byc koniecznie na rozszerzeniu?prosze o pomoc:)Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: Astacus »

Z tego co mi wiadmomo to tak, raczej wszedzie chcą biologię i chemię rozszerzoną.
Biorotka
Posty: 94
Rejestracja: 17 sty 2008, o 18:33

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: Biorotka »

Mnie sie wydaje ze przedmioty zaleza od uczelni.ale biologia na pewno tak, chemia i fizyka raczej też.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: Korczaszko »

no więc ja wiem zapewne lepiej od Carnage, bo już czytałam o tym dużo.
we Wrocławiu biologia i chemia tylko na rozszerzeniu próg w tym roku ponad 160 163? coś koło tego
w Warszawie biologia i chemia na dowolnym poziomie, ale realia są takie, że pisząc cokolwiek podstawowego nawet na wieczorowe się nie dostaniesz (korzystają z tabelki giertycha podstawowy mnożą x0,4 a rozszerzony x0,6) próg w tym roku 161,20
w Lublinie biologia, chemia (oba rozszerzony x2, podstwaowy x1), obcy, polski (oba rozszerzony x1,5 podstawowy x1) - dowolny poziom, ale bez rozszerzeń też raczej nie ma czego szukać (też korzystają z tabelki Giertycha). oczywiście można języki zdawać podstawowe, wtedy mniej traci się na przeliczniku(z tego co wiem, są tacy, którzy tak robili i się dostawali, ale wtedy biologia i chemia musi być bardzo dobrze napisana), ale lepiej chociaż jeden rozszerzony próg cos ponad 600 640?
w Olsztynie biologia, chemia, obcy - dowolny poziom, z tym że pisząc 3 rozszerzone dodaje się 500pkt, dwa - 400pkt, jeden 300pkt (chyba to tak idzie ewentualnie 4 - 500 itd) progu nie znam
W Bydgoszczy - zrezygnowali z utworzenia, chyba chodziło o brak funduszy

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 20:30 ]
fizyka? jeśli kiedyś ją wymagali to już dawno to wycofali

[ Dodano: Pon Mar 17, 2008 20:37 ]
pani Korczaszko pisze:w Warszawie biologia i chemia na dowolnym poziomie, ale realia są takie, że pisząc cokolwiek podstawowego nawet na wieczorowe się nie dostaniesz (korzystają z tabelki giertycha podstawowy mnożą x0,4 a rozszerzony x0,6) próg w tym roku 161,20
informacje przestarzałe w końcu uaktualnili informator. przeliczniki dotyczą tylko matur z poprzednich lat. matura z tego roku podst. x0,7 rozszerzenie x1
pani Korczaszko pisze:w Lublinie biologia, chemia (oba rozszerzony x2, podstwaowy x1), obcy, polski (oba rozszerzony x1,5 podstawowy x1) - dowolny poziom, ale bez rozszerzeń też raczej nie ma czego szukać (też korzystają z tabelki Giertycha). oczywiście można języki zdawać podstawowe, wtedy mniej traci się na przeliczniku(z tego co wiem, są tacy, którzy tak robili i się dostawali, ale wtedy biologia i chemia musi być bardzo dobrze napisana), ale lepiej chociaż jeden rozszerzony próg cos ponad 600 640?
642 pierwszy próg, później zapewne uległ zmianie
pani Korczaszko pisze:w Olsztynie biologia, chemia, obcy - dowolny poziom, z tym że pisząc 3 rozszerzone dodaje się 500pkt, dwa - 400pkt, jeden 300pkt (chyba to tak idzie ewentualnie 4 - 500 itd) progu nie znam
w tamtym roku były zupełnie inne kryteria (podst. język, biologia i chemia z czego jedno na rozszerzeniu - chyba biologia - a drugie podst. - chyba chemia. możliwe że było to wyboru), dostawali sie ludzie z 12 listy, czyli ze średnią arytmetyczną z uzyskanych punktów powyżej 82
*Olenka*
Posty: 19
Rejestracja: 27 sty 2008, o 17:21

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: *Olenka* »

tzn ja pisze jeszcze matemetyke ktora niestety bede miec obowiazkową ale bardzo dziekuje ze informacje czy uwazacie ze Wroclaw to najlepsza uczelnia?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: Korczaszko »

pani Korczaszko pisze:w Olsztynie biologia, chemia, obcy - dowolny poziom, z tym że pisząc 3 rozszerzone dodaje się 500pkt, dwa - 400pkt, jeden 300pkt (chyba to tak idzie ewentualnie 4 - 500 itd) progu nie znam
co do tego jeszcze jedno sprostowanie biora pod uwagę język obcy plus dwa przedmioty spośród matematyki, fizyki, biologii i chemii.

ale kryteria się zmieniają i nie wiadomo jak będzie za rok czy dwa

od kilku lat przymierzają się, żeby stworzyć wetę w Krakowie, może w końcu w końcu im się to uda. może Bydgoszcz zbierze kasę i jednak otworzy u siebie? a dwie dodatkowe wety to już na pewno obniżą progi w pozostałych

czy Wrocław najlepszy, kiedyś sama tam chciałam iść, ale doszłam do wniosku, że za daleko. co do najlepszości to są zawsze tylko plotki. wiadomo, każdy student zachwala swoją uczelnię, która jestnajlepsza to nigdy się nie dowiemy jak dla mnie w każdej uczelni jest coś przyciągającego
Nie wiem czy to prawda, ale w internecie (w różnych miejscach) wyczytałam, że pod względem sprzętu wyposażenia itd. najlepsze jest SGGW - najbogatsze pod względem nauki to pewnie zależy jaki przedmiot, gdzie
*Olenka*
Posty: 19
Rejestracja: 27 sty 2008, o 17:21

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: *Olenka* »

no rozumiem nikt nie wyrazi sie do konca obiektywnie.Ostatnio dowiedzialam sie od weterynarza ze podobno nalepiej studiowac za granica w Hiszpani lub w anglii juz nawet niemcy sa lepsze gdyz te studia sa lepiej zaplanowane i nie uczysz sie czegos co Ci do niczego niejest potrzebne.ale mysle ze bylby to problem ze wzgledu jezyka bo to juz nie jest taki zwykly jezykdo mowienia tylko trzeba dobrze pisac i na pewno terminologie znacwiec nie wiem czy to taki dobry pomysldla kogos kto dlugo uczy sie jezyka pewnie tak no mi jest najblizej do wroclawia i powiem ze najwygodniej gdzy jestem z zabrza a to jest gdzies 1,5 h drogi do wroclawia.chcialabym tez o informacje jak dokladnie sie przelicza punkty tzn czy i z jakich ocen i jak to wyglada z matury z tymi punktami bardzo prosze o informacje:):):)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: Korczaszko »

0pisałam ci wyżej wszystko

[ Dodano: Czw Mar 20, 2008 17:46 ]
powiedz jeśli czegoś nie zrozumiałaś to spróbuję jaśniej
akashi
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2008, o 22:04

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: akashi »

Hey!
Ja jestem właśnie na pierwszym roku weterynarii we Wrocławiu.Studia bardzo interesujące, ale i bardzo trudne tzn. wymagają naprawdę dużo pracy,
U nas we Wrocławiu przelicznik w tamtym roku był taki , że brano liczbę procentowa matury podstawowej i rozszerzonej dodawano i wyciągano średnia.Osobna dla biologii i chemii.Potem sumowano średnie obu przedmiotów.
Gdybyście mieli jakieś pytania służę pomocą:)
Pozdrawiam
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: Korczaszko »

akashi pisze:U nas we Wrocławiu przelicznik w tamtym roku był taki , że brano liczbę procentowa matury podstawowej i rozszerzonej dodawano i wyciągano średnia.Osobna dla biologii i chemii.Potem sumowano średnie obu przedmiotów.
a myślałam, że brali tylko rozszerzoną czyli znów głupoty wyżej nagadałam ale w tym biora chyba tylko rozszerzenieltmysli 1%=1pkt
akashi
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2008, o 22:04

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: akashi »

Tak biorą rozszerzoną, bo bez tego nie biorą pod uwagę kandydata, ale takie liczenie średniej jest korzystniejsze, bo w końcu na podstawie zawsze ma się mimo wszystko więcej punktów.W sumie zyskuje się jakieś może 0,5 na takim liczeniu średniej, ale często bywa że te 0,5 decyduje o wszystkim.
A progi były wysokie.
I jest rzeczywiście tak ze 1% to 1pkt.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: Korczaszko »

aa czyli tak myślałam, że tak jak było Warszawie, czyli 1% roz=0,6pkt a 1%podst=0,4pkt
akashi
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2008, o 22:04

Re: jakie przedmoioty....

Post autor: akashi »

Nie przeliczali tak tylko wyciągali średnia.To jednak prowadzi do innego wyniku niż ten sposób wyliczania punktów co podałeś. Taki był na innych kierunkach prócz weterynarii:) Wątpie żeby cos się zmieniło w tym roku:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości