Materiał z liecum

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Jawor
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2008, o 13:37

Materiał z liecum

Post autor: Jawor »

Chciałbym się zapytać co w skrócie przerabia się w liceum na lekcjach biologii (poziom rozszerzony), a w szczególności o sprawy związane z człowiekiem. Następne moje pytanie jak to jest z dostaniem się na medycynę. Czy trzeba zdawać na maturze biologię i chemię i fizykę czy może wystarczy tylko np. fizykę, a potem ewentualnie napisać jakiś dodatkowy egzamin czy może obejdzie się bez egzaminu jeśli będzie się miało dobry wynik z fizyki?
Znacie może jakieś dobre strony z całym materiałem z liceum? analogiczne do tej z fizyki:

Kod: Zaznacz cały

fizyka.kopernik.mielec.pl/
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Materiał z liecum

Post autor: Batha »

Jawor pisze:Chciałbym się zapytać co w skrócie przerabia się w liceum na lekcjach biologii (poziom rozszerzony)
zajrzyj do książki, a się dowiesz. ja nie wiem co się robi na podst, więc nie mam porównania
Jawor pisze:Czy trzeba zdawać na maturze biologię i chemię i fizykę
przeważnie tak. W Katowicach i w Białymstoku nie trzeba fizyki, w Poznaniu jest wybór Chemia/fizyka, a do Warszawy wystarczy fizyka na posdtawie (ale jest przelicznik giertychowski)
Jawor pisze:napisać jakiś dodatkowy egzamin
jeśli zdawałeś starą maturę to tak. najlepiej popatrz na strony uczelni medycznych
Jawor pisze:Znacie może jakieś dobre strony z całym materiałem z liceum?
na stronie CKE masz wymagania na mature sądzę, że to wystarczy. W szkole powinni przerabiać to samo (ta strona z fizyki mi się nie wyświetla i nie mam porówania)
jeszcze coś chciałbyś wiedzieć?
Jawor
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2008, o 13:37

Re: Materiał z liecum

Post autor: Jawor »

Ohh dzięki wielkie za odpowiedź. Czyli ogólnie od uczelni zależy co bierze pod uwagę, nie? Na stronie UŚ napisane jest, że biorą pod uwagę fizykę lub chemię lub biologię. Czyli raczej można zdawać to albo to albo to, z tym, że jakieś progi wynoszą 200 pkt. Wiesz może jak oni to przeliczają? Nie mam w ogóle już biologii w szkole, więc chciałem się mniej więcej dowiedzieć co się robi na rozszerzeniu. Ale to sobie znajdę właśnie na stronce z CKE, którą podałaś Dzięki.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Materiał z liecum

Post autor: Batha »

Jawor pisze:
UŚ to Uniwersytet Śląski, nie ma tam medycyny. Medycyna jest na ŚlUM- Śląskiem Uniwersytecie Medycznym. to są 2 różne uczelnie.
na rozszerzeniu są przedewszystkim roślniki, zwierzątka i grzybki, których nie ma na podstawie.
Jawor
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2008, o 13:37

Re: Materiał z liecum

Post autor: Jawor »

Ah rzeczywiście, wszytsko mi się poplątało Ale ok, jak doczytałem teraz to na ŚUM trzeba zdawać i fizyką i biologię i chemię więc już raczej będę musiał odpuścić sobie ten kierunek.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Materiał z liecum

Post autor: Batha »

pewnie patrzyłeś na jakieś stare warunki. Fizyki już nie trzeba, więc jeżeli to jedyna przeszkoda to próbuj dalej

ściągnij sobie załącznik nr 2. na samym początku wszystko pisze
Ostatnio zmieniony 18 mar 2008, o 17:11 przez Batha, łącznie zmieniany 1 raz.
Jawor
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2008, o 13:37

Re: Materiał z liecum

Post autor: Jawor »

To była jedyna nadzieja właśnie Wiem, że to trochę nielogiczne iśc na medycynę jak się zdaje tylko fizykę rozszerzoną, ale myślałem, że może są jakieś dodatkowe egzaminy z biologii i chemii dla osób, które nie zdawały tych przedmiotów na maturze, ale jednak nie ma chyba czegoś takiego
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Materiał z liecum

Post autor: Batha »

a już w tym roku zdajesz mature?
Jawor
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2008, o 13:37

Re: Materiał z liecum

Post autor: Jawor »

Tak, z fizyki R, maty R, ang R i niem P. No cóż czyli nie zmieniam swoich planów i ide na fizykę techniczną
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Materiał z liecum

Post autor: Batha »

a nie myślałeś o fizyce medycznej? (str 3) przedmioty, które zdajesz w zupełności tam wystarczą
Jawor
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2008, o 13:37

Re: Materiał z liecum

Post autor: Jawor »

Tylko wiesz, lekarzem po niej nie zostane Dobra, trudno, techniczna też mnie kręci więc ok Dzięki za info.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Materiał z liecum

Post autor: Jakusz »

Jawor jeśli myślisz o medycynie to zdawanie biologii, chemii i fizyki na poziomie rozszerzonym Cię nie ominie. Z tym co wybrałeś dostałbyś się np. na biotechnologię do Gdańska (czyli tam gdzie ja studiuję). Szczerze mówiąc nie wiem jak jest na innych uczelniach, ale u nas nie musisz mieć matury z biologii, ani chemii. To znaczy - musi być angielski R oraz dwa spośród czterech: biologia, chemia, matematyka, chemia. Jednakże biotechnologia w założeniu jest kierunkiem biologicznym w większości, więc bez znajomości tego przedmiotu byłoby Ci ciężko, ewentualnie musiałbyś trochę więcej nadrobić, jeśli nie byłeś biegły w biologii (i chemii) w liceum.
Ursus
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2008, o 17:51

Re: Materiał z liecum

Post autor: Ursus »

Na biotechnologię na UŚ musisz zdać dwa dowolne przedmioty z 4: biologia, chemia, matematyka lub fizyka.
Na medycynę na ŚUM chyba jest podobnie, wiem że fizyki zdawać nie trzeba ale można (do niedawna trzeba było)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości