chore oczko

ika_1985
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2008, o 09:08

chore oczko

Post autor: ika_1985 »

witam mam problem
jestem w posiadani 9 leiej koti i oststnio zauwazylam ze
na lewym oku pojawia sie ropa taka lepka i zielona.
przemywalam jej rumiankiem ale widac na niewiele sie to zdalo
o wizycie u weterynaraza narazie nie ma mowy bo mam chwilowy przestoj w funduszach.
co zrobic zeby jej wyleczyc to oczko
znacie jakies dobre skuteczne i nie drogie krople
w razie czego moge przeslac zdjecia i pokazac jak sytuacja z okiem wyglada!
BARDZO PROSZE O POMOC
z gory dzieki
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: chore oczko

Post autor: MUSOPHAGA »

wydaje mi się, ze nie będziesz miał innego wyjścia jak pożyczyć pieniądze i udać się do weta bo im później tym gorzej. Pojawienie się ropy może być związane z zapaleniem spojówek, zakłuciem. Na początek warto spróbować krople p.zapalne.
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: chore oczko

Post autor: Kaulitz »

ja radze żebyś poprosił rodziców o kase i udał sie jednak do weta
*Olenka*
Posty: 19
Rejestracja: 27 sty 2008, o 17:21

Re: chore oczko

Post autor: *Olenka* »

Czy Twoj kotek kicha ? czy zauwazylas ze gdy Twoj kotek mialczy ma chrypliwy glos?
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: chore oczko

Post autor: Norbi »

jest pewien lekgentamecinaale na receptę.
Trzeba udać się do weterynarza.nie zawsze bierze.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Chore oko.

Post autor: krzysiek j »

Z oka mojego kota wycieka biała ,czasami żółta ropa. To chyba zapalenie spojówek Czy kot może mieć je Czytałem temat pt. chore oczko ,tylko że weterynarz jest na urlopie Czy da cośmożna robić tak jak to się robi gdy człowiek ma zapalenie spojówek Czy są jakieś inne środki
[mod] temat scalony[/mod]
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2008, o 18:23 przez krzysiek j, łącznie zmieniany 1 raz.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: chore oczko

Post autor: Korczaszko »

Na pewno nie podawaj mu leków dla ludzi, raz widziałam taki przypadek na animal planet o ile sie nie mylę kot oślepł. Leki dla ludzi mają większe dawki, a poza tym wiadomo zwierzę może reagować inaczej na leki. A nie ma innych weterynarzy w okolicy?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: chore oczko

Post autor: Aniaww »

Dokładnie popieram Korczaszko. Wiele leków dla ludzi można stosować u zwierząt, ale tylko weterynarz powie które i w jakich ilościach. Wiele leków jednak może bardzo zaszkodzić zwierzakowi, a nawet je zabić. Metabolizm kota czy psa jest nieco inny i reakcja na leki również jest inna.

Myślę że lepszym rozwiązaniem jest spakowanie kota i podróż do innego weterynarza.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: chore oczko

Post autor: krzysiek j »

Już jest lepiej Miałem udać się do innego weterynarza, ale rano, gdy mnie nie było to moja mama z babcią przeczyściły rumiankiem i dały sól fizjologiczną. Ja się o tym dowiedziałem dopiero gdy wróciłem ze szkoły,ale okazało się że jest już lepiej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości