Studia związane z biologią

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Kopciuszek
Posty: 34
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 15:23

Studia związane z biologią

Post autor: Kopciuszek »

Ao ja chciałabym żeby moje studia były związane z biologią, ale zupełnie nie mam pojęcia jaki kierunek konkretnie wybrać może coś poradzicie pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2008, o 14:14 przez Kopciuszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Batha »

masz duże możliwości.
zależy co, prócz biologii lubisz.

za ile lat będziesz musiała się zdecydować?
może jakaś neurobiologia?
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Theos »

O widzę ciekawy temat, ja także czegoś szukam ale nie orientuje się w tym wszystkim. Mam pytanie czy kierunek psychiatria albo psychologia związane są z biologią, czy raczej z humanistyką?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Batha »

psychiatria jest specjalizacją po medycynie
a psychologia:
Nauki z których czerpie psychologia to głównie socjologia, antropologia, filozofia i biologia, ale dzięki wypracowaniu własnych metod eksperymentalnych psychologia jest nauką samodzielną. Psychologia zaliczana jest do nauk społecznych, także do nauk humanistycznych. Ostatnio jest także zaliczana do nauk behawioralnych (nauk o zachowaniu) razem z socjologią, etologią, antropologią kulturową, kryminologią, niektórymi działami medycyny (psychiatrią, medycyną behawioralną).
żródło: wikipedia
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Korczaszko »

Theos pisze:psychiatria
to jest specjalizacja na medycynie
psychologia raczej z biologią, mam koleżankę studiującą podobny kierunek (psychopedagogika kreatywności, dosyć dużo mówi się o psychologii) i na pierwszym roku było jej trudno z powodu braków z biologii. ale żeby dostać się na psychologie przydałoby sie zdawać polski i obcy na poziomie rozszerzonym (większość uczelni tak sobie życzy, oczywiście może być podstawowy, ale jest gorszy mnożnik)
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Theos »

No sprawdzałem wcześniej wikipedie ale nie mogłem jakoś tego zrozumieć.
batha pisze:Nauki z których czerpie psychologia to głównie socjologia, antropologia, filozofia i biologia, ale dzięki wypracowaniu własnych metod eksperymentalnych psychologia jest nauką samodzielną.
Mam rozumieć, że mogę być dobry z biologii, albo z polskiego to poradzę sobie na psychologii ? Obecnie jestem w LO na profilu biol-chem i nie mogę się zdecydować co będzie później .
Kopciuszek
Posty: 34
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 15:23

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Kopciuszek »

No a ja ogólnie teraz zdaje mature. i duzo myslałam o rehabilitacji a także o ogrodnictwie ale jak coś to zaocznie bo na dzienne chyba nie mam szans hmmm.

[ Dodano: Nie Kwi 20, 2008 16:02 ]
A jeśli chodzi o psychopedagogikę kreatywności, to pierwsze słysze:) a koleżanka jest zadowolona z tych studiów ?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Korczaszko »

Theos pisze:A jeśli chodzi o psychopedagogikę kreatywności, to pierwsze słysze:) a koleżanka jest zadowolona z tych studiów
jest zadowolona, w przyszłości chciałaby pracować z dziećmi więc to coś dla niej. o ile się nie mylę praktyki miała w przedszkolu i jeszcze w ośrodku dla upośledzonych dzieci. Dla niej kierunek jest super dla mnie już raczej nie ale co kto lubi
studiuje na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

szczerze powiedziawszy dla mnie nazwa kierunku jest dosyć zakręcona i nigdy nie mogę jej zapamiętać
Kopciuszek
Posty: 34
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 15:23

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Kopciuszek »

Aha rozumiem dzięki za informację a Ty co studiujesz, tak apropo ?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Korczaszko »

ja? uczę się właśnie biologii do matury studiowanie jeszcze przede mną

[ Dodano: Nie Kwi 20, 2008 17:00 ]
a w ogóle teraz zauważyłam zabawną literówkę w temacie
Kopciuszek
Posty: 34
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 15:23

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Kopciuszek »

Aha rozumiem to tak jak ja ale pewnie masz jakies plany, na co chcesz iść ?) hehe czy tak samo jak ja-niesprecyzowane mysli
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Korczaszko »

na weterynarię, ale wciąż targają mną niepewności czy to to co chcę robić w życiu
Kopciuszek
Posty: 34
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 15:23

Re: Studnia związane z biologią

Post autor: Kopciuszek »

Oj znam to no to już sama musisz zdecydować ale przynjamniej wiesz konkretnie co chcesz ja mam takie mętlik że szok. chyba 5 kierunków mam w głowie . no ale dobra
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości