Co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
mat007
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 16:44

Co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska ?

Post autor: mat007 »

Moim zdaniem powinliśmy zburzyć elektrociepłownie i wszystkie elektrownie atomowe na świecie ponieważ dzieki nim mamy dziure ozonową i powinliśmy używać rowery,samochody hydronapedowe i elektryczne.Powinliśmy także zbudować elektrownie:wodne,słoneczne,wiatrowe,geotermiczne i takie które nie szkodzą ani trochę przyrodzie.Powinliśmy też zbierać śmieci i je segregować.Powinliśmy też zmniejszyć budowe budynków,wycinanie drzew.Powinlismy też używać reklamówek wieloletniego użytku.Powinliśmy też produkować żeczy tylko ze nieszkodliwych materialów i powinliśmy też nie wypuszczać tankowców na światowe wody.
[mod] dobieraj temat zgodny z treścią ,nie nadużywaj emotikonów[/mod]
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2008, o 09:07 przez mat007, łącznie zmieniany 2 razy.
kuba2000
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 22:00

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: kuba2000 »

zgadzam się z częścią propozycji. ale to tylko słowa
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: krzysiek j »

mat007 pisze: i wszystkie elektrownie atomowe na świecie
A mojemu bratu nauczyciel od chemi mówił że są ekologiczne I miał racje No chyba że dojdzie do wycieku. ale to jest rzadkie I atomy nam się nigdy nie skończą
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: WojtekB »

Z elektrociepłowniami mogę się zgodzić, ale nie z elektrowniami atomowymi. Wielu ludzi przesadza, że są zagrożeniem a tak naprawdę ryzyko związane z awarią takiej elektrowni jest znikome. A w porównaniu z alternatywnymi źródłami energii, elektronie atomowe są bardziej wydajne i tańsze.
A reklamówki zastąpił bym siatkami z materiału lnianego lub koszykami wiklinowymi.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: Vinci »

wszystkie elektrownie atomowe na świecie
To jest najbardzej przyjazny środowisku sposób pozyskiwania energii na masową skalę.
.Powinliśmy także zbudować elektrownie:wodne,słoneczne,wiatrowe,geotermiczne i takie które nie szkodzą ani trochę przyrodzie.
SZkodzą przyrodzie i to bardzo tylko ze na innej płaszczy źnie, wodne przyczyniająsie do osuszania cieków wodnych, przesiedlen, zatopień, wiatrowe wymagają niesamowicie dużych połaci terenu do funkcjonowania, wielu ludzi do nadzoru technicznego. Geotermiczne , właściwie geotermalne, nie wszędzie mozna zbudować, niesamowicie kosztowne i skomplikowane, nie dają dużo energii. Nie ma źródeł nie szzkodzących ani trochę środowisku.
dzieki nim mamy dziure ozonową
bzduura
Powinliśmy też zmniejszyć budowe budynków.
zamieszkać w ziemniankach czy szałasach?
nie wypuszczać tankowców na światowe wody
tankowałbyś samochód gdyby beznyzla kosztowała 15 zł za litr?


Wszystko tak łądnie brzmi ale gdyby rozwiązanie tych problemów bylo takie porste to juz dawno by ich nie było.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: Mrówek »

Świat zaszedł daleko w rozwoju i ciągle zużywamy coraz więcej prądu. Czasem część nie potrzebnie więc może warto wyłączyć żarówkę.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: krzysiek j »

Vinci pisze:
dzieki nim mamy dziure ozonową
bzduura
No jasne Przecież nie wydziela feronów
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: WojtekB »

Jako ornitolog-amator sprzeciwiam się elektrownią wiatrowym, które zabijają wiele drobnych ptaków.
-
Według mnie ludzie mogliby korzystać z paneli słonecznych do produkcji energii na własny użytek.
mat007
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 16:44

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: mat007 »

a myślicie że po co te kominy wielkie w elektrowniach atomowych może powiecie mi może że nie idą ztamtąd szkodliwe substancje a po drugie cześć tych elektrowni sie buduje koło zbiorników wodnych a jesli chodzi o budynki to po prostu można je tworzyć większe ale żeby miasta nie zajmowały dużo miejsca bo gdzie bedzie przyroda:?: a jeśli chodzi o tankowce to po co nam ropa można przecież jeżdzić rowerami a jak coś to wozami całkowicie elektrycznymi lub hydroenergetycznymi jesli chodzi o wiatraki to i tak bardzo nie brzydzi krajobrazu bardziej brzydkie są śmietniska i zaniedbane budynki.a jeśli chodzi o energie geotermiczną to sie budowało by gdzie sie da gdyby ludzie nie zbroili sie tak i nie gotowali by sie na wojne to by kasy starczylo a tak to dojdzie do wojny atomowej w nastepstwie i juz bedzie po nas.a dziura ozonowa tworzy sie z tego wszystkiego o czym napisałem a nawet jak bedą dalej używac ropy to można budować ryry i już to lepsze niż wypadki i wylewy ropy do mórz wiec mi tu mnie nie cytujcie bo jak by tak ciut pomysleć dłużej mam racje.PANELE słoneczne też biore pod łuwage ale to już inna sprawa
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: WojtekB »

Jesteś za młody by zrozumieć, że elektrownie atomowe nie są szkodliwe. Po pierwsze kominy służą do odprowadzenia pary wodnej, która powstaje po schłodzeniu rdzenia atomowego. Po drugie reaktory atomowe muszą powstawać nad zbiornikami wodnymi, bo skąd by wodę brali do schładzania rdzeni, a gorąca woda, która jest zrzucana do tych zbiorników jest tak samo czysta, jak była pobrana z zbiornika. A więc nie cwani się, bo najpierw musisz to wszystko zrozumieć, by mówić o tym, czego się nie wie.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: Vinci »

myślicie że po co te kominy wielkie w elektrowniach atomowych może powiecie mi może że nie idą ztamtąd szkodliwe substancje
Oczywiście ze tylko i wyłącznie para wodna i nic poza tym.
mat007
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 16:44

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: mat007 »

dobra dobra ale i tak według mnie te elektrownie atomowe to zły pomysł i tyle
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: krzysiek j »

Co do samochodów to szkoda że takich się nie dostanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości