chemia na UW

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
nowek
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 18:15

chemia na UW

Post autor: nowek »

Co sądzicie o chemii na Uniwersytecie Warszawskim ? Słyszeliście może jakieś opinie ? Ciężko się dostać ? Wybiera się ktoś ?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: chemia na UW

Post autor: Batha »

nie wiem jak z UW, ale na PW jest świetna. koniecznie chcesz iść na uniwerek?
nowek
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 18:15

Re: chemia na UW

Post autor: nowek »

Nie zdaję matmy ani fizy na maturze, więc chyba nie mam wyboru. Tym bardziej, że marzy mi się Wawa Zawsze można się przenieść po 3 latach
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: chemia na UW

Post autor: Batha »

PW jest właśnie w Warszawie
sądzę, że będzie jak wszędzie z Chemią- nie będzie problemów z dostaniem. Wiem, że niektórzy laureaci i finaliści OlChem idą na UW na MISMaP i jako jeden z przedmiotów wybierają Chemię. Więc pewnie poziom jest całkiem przyzwoity
perhydrol89
Posty: 45
Rejestracja: 6 maja 2008, o 14:04

Re: chemia na UW

Post autor: perhydrol89 »

heh mnie też interesuje uniwerek w Wawie o ile mi wiadomo w tamtym roku bardzo łatwo było się dostać niewiele osób na chemie idzie ale ja się wybieram więc jak wszystko dobrze pójdzie może się spotkamy . Na UW jest wymagany tylko 1 przedmiot na poziomie rozsz. spośród: chemii, matmy i fizy z resztą wejdz sobie na stronkę UW i tam masz statystyki jaki w tamtym roku był próg punktowy i ile osób na miejscie . Pozdrawiam.
nowek
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 18:15

Re: chemia na UW

Post autor: nowek »

No właśnie nie mogę tych statystyk znaleźć. Mógłbyś podesłać linka ?
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: chemia na UW

Post autor: Gosiaczek »

Zapraszam na chemię na Politechnikę Wrocławską
piękne miasto walczące o EIT,
masz tytuł inżyniera po 3,5 roku później możesz robić magistra
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: chemia na UW

Post autor: Korczaszko »

Gosiaczek, właśnie wczoraj przeglądałam waszą rekrutację i nie mogłam dopatrzeć się co trzeba zdawać. Wyglądało na to, że na każdy kierunek matematykę i fizykę
A i jak radziłaś sobie z matmą w LO, byłaś na biochemie? a może brałaś jakieś dodatkowe lekcje. zastanawiałam się nad chemią na politechnice jako plan B, ale boję się że w rok mnie matma zmiażdży, a po co mi to jak za rok i tak bym stratowała na wetę.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: chemia na UW

Post autor: Batha »

na wydział chemiczny mogą wziąć Chemią zamiast fizy
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: chemia na UW

Post autor: Gosiaczek »

Korczaszko, z matmy byłam dobra w liceum ale jednak na studiach sprawia problem na szczęście na Politechnice Wrocławskiej istnieją kursy powtórkowe (niestety płatne ale nie są to jakieś astronomiczne sumy) które umożliwiają powtórzenie przedmiotu bez konieczności powtarzania roku (na innych uczelniach wyrzucają jak się czegoś nie zaliczy). Po ludzku masz w plecy np. analizę matematyczną to w następnym semestrze robisz ją jeszcze raz a resztę przedmiotów masz normalnie
byłam na biol-chemie w LO ale to nie ma znaczenia. Na chemii jest prawdziwa mieszanka wiele osóbwegetuje bo nie dostało się na AM inni poszli bo tylko na chemię ich przyjęli a jeszcze inni kochają chemię.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: chemia na UW

Post autor: Korczaszko »

Czy byłaś na biochemi czy na matfizie to jednak ma znaczenie ja też w LO miałam 5, ale gdzie podstawowa matma z LO, a gdzie ta na politechnice. może nie będziemy porównywać Nie zdaję matmy ani fizyki. więc chyba ten plan B nie wypali
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: chemia na UW

Post autor: onlyma »

Ja też awaryjnie myślałam żeby iść na chemię, ale ja z matmą to krucho. Pewnie będzie trzeba coś innego wymyślić.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: chemia na UW

Post autor: Batha »

na pewno na studiach znajdą się mili koledzy co chętnie matmę wytłumaczą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość