Modne torebki z plastikowych odpadów

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Modne torebki z plastikowych odpadów

Post autor: Iwus »

Pewne małżeństwo wpadło na pomysł, jak rozwiązać poważny dla stolicy Indii Delhi problem plastikowych torebek zaśmiecających ulice - zamieniają je w modne damskie torebki.

Państwo Ahuja założyli firmę pod nazwąOszczędzaj", w której zatrudniają do zbierania plastikowych torebek mieszkańców slumsów.


Zebrane śmieci są cięte na paski, myte, formowane w jednolite cienkie i trwałe płachty plastiku, a następnie zszywane. W ten sposób powstają kolorowe i modne damskie torebki.

Pomysł państwa Ahuja przerodził się w dochodowe przedsięwzięcie. Firma zatrudnia obecnie 300 osób, a jej roczny obrót wynosi ok. 150 tys. dolarów.

Plastikowych torebek zaśmiecających ulice jest w Indiach wyjątkowo dużo. Stanowią one problem do tego stopnia, że władze położonego na północ od Delhi stanu Himaczal Pradesz całkowicie zabroniły ich używania

pomysł
Betka
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2005, o 00:35

Re: modne torebki z plastikowych odpadów

Post autor: Betka »

A można w Polsce gdzieś kupić tą torebkę?
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: modne torebki z plastikowych odpadów

Post autor: Iwus »

Ania Kamińska i Tomasz Kopyłowski założyło HO::LO Studio, w którym z niepotrzebnych rzeczy - bannerów, plandek, pasów samochodowych - powstają torby i torebki. Na co dzień ponad 30 różnych toreb można kupić w jedynym w Warszawie sklepie Szper. W sobotę wybór był znacznie większy, bo odbywał się tam kiermasz HO::LO.

Kod: Zaznacz cały

miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3184848.html
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: modne torebki z plastikowych odpadów

Post autor: Mawr »

A ja od dłuzszego czasu nie uzywam toreb foliowych. Mam jedną torbe lnianą którą zawsze biore na zakupy. Szkoda ze jak na razie uzywanie takich toreb jest rzadkie. Mniej byłoby zuzytych foliowych to i byłby mniejsz problem z ich likwidacją.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: modne torebki z plastikowych odpadów

Post autor: Iwus »

Mawr pisze:Mam jedną torbe lnianą którą zawsze biore na zakupy.
to tak jak ja.
Mawr pisze:Mniej byłoby zuzytych foliowych to i byłby mniejsz problem z ich likwidacją.
jest ich tak dużo bo dostajemy je gratis do zakupów,gdyby trzeba było za nie zapłacić wówczas nie było by ich tak wiele.
Foliowe torby są ogromnym uciązeniem przy składowaniu ,jako lekki unoszą sie pod wpływem wiatru.Okoliczne drzewa wyglądają jak"choinki
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: modne torebki z plastikowych odpadów

Post autor: Guru »

Iwus pisze:gdyby trzeba było za nie zapłacić wówczas nie było by ich tak wiele
to by mnie chyba cos trafilo jakbym jeszcze mial za siatke placic
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: modne torebki z plastikowych odpadów

Post autor: Mawr »

to by mnie chyba cos trafilo jakbym jeszcze mial za siatke placic
Ale za to pomyslałbys dwa razy nim bys wziął kolejną I moze przezuciłbys sie na lniane. -)
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: modne torebki z plastikowych odpadów

Post autor: Guru »

Mawr pisze:Ale za to pomyslałbys dwa razy nim bys wziął kolejną
doliczylbym do budzetu koszty siatek, chyba ze by byly tak drogie ze nie wchodziloby to w gre.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: modne torebki z plastikowych odpadów

Post autor: Mawr »

ehhh

A liczyłem na chwile refleksji nad tym ile to torebek foliowych jest zużywanych nie potrzebnie, lądują one bardzo szybko gdzies na wysypiskach powiększając hałdy smieci. A przeciez będą tam zalegały przez setki lat
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości