medycyna czy farmacja?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
anka186
Posty: 35
Rejestracja: 13 maja 2008, o 15:41

medycyna czy farmacja?

Post autor: anka186 »

hej, chce sie zapytac gdzie jest ten kierunek lekarsko-wojskowy? tylko w lodzi?

jak myslicie waszym zdaniem czy bardziej oplacalne finansowo i czasowo jest studiowanie farmacji czy medycyny?
thx
Ostatnio zmieniony 31 maja 2008, o 11:40 przez anka186, łącznie zmieniany 1 raz.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: york »

farmacja czy medycyna, zależy co ci się bardziej podoba, bo to dwie różne rzeczy jeśli mowa o przyszłej pracy
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: Ann »

anka186 pisze:hej, chce sie zapytac gdzie jest ten kierunek lekarsko-wojskowy? tylko w lodzi?
Tak, ale z tego co wiem, to już likwidują ten kierunek w Łodzi.
A co do drugiego pytania to zgadzam się z mimi11,
Ja wybieram medycynę, dlatego, że uważam ten kierunek za dużo ciekawszy zarówno same studia wydają mi sie być bardziej interesujące jak i praca po nich, no ale to kwesita własnych upodobań
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: Padre Morf »

Ann pisze:Tak, ale z tego co wiem, to już likwidują ten kierunek w Łodzi.
Bynajmniej likwidacji póki co nie będzie.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: serine »

Po Farmacji szybciej mozna zarabiac duze pieniadze no i oczywiscie krótszy jest czas nauki. Ale tak jak powyzej, uwazam ze to jest kwestia upodobania. Na lekarskim dlugo nie wytrzymasz jesli okaze sie ze bardzo zle czujesz sie w szpitalach , uczac sie po nocach itp. musisz podjac decyzje sama.Osoby ze slabym charakterem nie nadaja sie chyba na lekarzy przynajmniej takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: Padre Morf »

serine pisze:Osoby ze slabym charakterem nie nadaja sie chyba na lekarzy przynajmniej takie jest moje zdanie.
Ue tam. Idziesz sobie na okulistykę, dermatologię albo radiologię do szpitala powiatowego i masz jak w niebie.
konturek

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: konturek »

Farmacja czy medycyna? Hmmm. ja bym wybrał stomatologię.

Zależy czy wolałabyś zaczynać dzień od przechadzki do szpitala czy do apteki. Medycyna jest dłuższa. Obydwa kierunki są bardzo trudne (ale nie wiem, który trudniejszy). Jeżeli podobają Ci się obydwa kierunki, idź tam gdzie się dostaniesz. A jeżeli dostaniesz się na obydwa, to współczuję, bo wybrać między tymi 2 kierunkami będzie naprawdę trudno. Obydwa są OK.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: Przemeqq »

Jeżeli miałbym w tej chwili wybierać kierunek studiów mając jako opcje medycynę i farmację z pewnością wybrał bym medycynę. Wydaje mi się, że zarówno studia jak i praca po nich jest o wiele ciekawsza, aniżeli ta po farmacji, do tego dochodzą większe perspektywy rozwoju naukowego. No, ale decyzję musisz podjąć sama
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: Padre Morf »

serine pisze:Po Farmacji szybciej mozna zarabiac duze pieniadze no i oczywiscie krótszy jest czas nauki.
To nie jest do końca prawda. Lekarz w czasie specjalizacji jeśli dyżuruje w pogotowiu i bierze dyżuryszpitalne może zarobić więcej niż farmaceuta. Oczywiście będzie musiał trochę więcej popracować.
Przemeqq pisze:Wydaje mi się, że zarówno studia jak i praca po nich jest o wiele ciekawsza
To też nie jest do końca prawda bo zależy np. od specjalizacji. Będąc okulistą i pracując w przychodni za wiele nie zobaczysz. W końcu przez ile lat można dzień w dzień diagnozować myopie i badać dno oka. Tak samo ma np. dermatolog.
Z drugiej strony farmaceuta jak pójdzie do firmy farmaceutycznej do labu może mieć bardzo ciekawą pracę.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze:
serine pisze:Po Farmacji szybciej mozna zarabiac duze pieniadze no i oczywiscie krótszy jest czas nauki.
To nie jest do końca prawda. Lekarz w czasie specjalizacji jeśli dyżuruje w pogotowiu i bierze dyżuryszpitalne może zarobić więcej niż farmaceuta. Oczywiście będzie musiał trochę więcej popracować.
No dobra, farmaceuta też możetroche więcej popracować", nabrać dyżurów nocnych i jeśli chodzi o ten sam czas pracy to farmaceuta zarobi więcej.

Mam brata po leku (3 lata) i kuzynke po farmie (2 lata) i różnica jest spora. Ona pracuje 2 razy mniej i zarabia tyle samo. Za pare lat brat skończy specjalizacje, ona po 5 latach pracy będzie miała uprawnienia kierownika apteki i prawdopodobnie zarobki będą mieć podobne. Ale jedno i drugie zadowolone ze swojego wyboru, a to najważniejsze
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze:No dobra, farmaceuta też możetroche więcej popracować", nabrać dyżurów nocnych i jeśli chodzi o ten sam czas pracy to farmaceuta zarobi więcej.
Kwestia specjalizacji
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: Anea »

Morfeusz pisze:Kwestia specjalizacji
- jakie są przykłady specjalizacji na farmacji?
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: medycyna czy farmacja?

Post autor: lung »

Wpisz sobie w google: cem
(centrum egzaminów medycznych w łodzi)
Tam znajdziesz wyniki egzaminow specjalizacyjnych lekarzy, farmaceutow. i nie tylko
No i dzieki temu zobaczysz jakie te specki sa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości