Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ciisza
Posty: 18
Rejestracja: 22 lip 2007, o 17:48

Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: ciisza »

Czy ktoś z was skorzystał z tegoluksusu w tym roku? Jka wam poszło? Czy znaleźliście jakieś błędy przy ocenie? I udało wam się wywalczyć jakieś punkty?

[bo ja najprawdopodobniej będę sprawdzać maturę w przyszłym tygodniu:p]
Ostatnio zmieniony 1 sie 2008, o 14:12 przez ciisza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: badger »

Koledzy co zdawali historię pojechali zajrzeć w matury. Ale akurat z tego przedmiotu nie ma szans nic wywalczyć, po prostu chcieli zobaczyć jak zostali ocenieni.
Sakh

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: Sakh »

ten wgląd ma to do siebie, Że moŻesz tylko zobaczyć co się zrobiło źle.bo nawet jak miało się coś dobrze i klucz taki sam był a dali 0pkt to nic nie da się zrobić, niestety :( oto skutki nowej matury.
fasolka88
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2008, o 03:03

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: fasolka88 »

hej! jesli chodzi o rozczarowanie wynikami, to w zeszlym roku z biologii liczylam na 90, a okazalo sie ze mam.78. widzialam swoja mature - owszem kilka glupot zrobilam, ale 9 % obcieli mi nie wiem za co, pisalam do nich z definicjami ksiazkowymi itd, ale nie-bo nie. O PRZYCHYLNOSCI EGZAMINATOROW NIE MA CO MARZYC. moja kumpela tez widziala swoja prace, i co? tam gdzie ja punktu nie mialam za uklad krwionosny ona za te sama odp punkt dostala. uroczo)
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: Wendy »

fasolka88 pisze:hej! jesli chodzi o rozczarowanie wynikami, to w zeszlym roku z biologii liczylam na 90, a okazalo sie ze mam.78. widzialam swoja mature - owszem kilka glupot zrobilam, ale 9 % obcieli mi nie wiem za co, pisalam do nich z definicjami ksiazkowymi itd, ale nie-bo nie.
To jest możliwość wglądu do swojej matury, sprawdzonej?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: Medycyna Lwów »

jest możliwość wgladu - formalnosci czasem trwają nawet do 3 tygodni żeby do tego doprowadzić. po za tym OKE nic nie udowodnisz, oni wyniki i tak nie zmienią nawet mimo rzekomych błędów w sprawdzeniu wiec nie warto sobie tym głowy nawet zawracać.
palina
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2008, o 08:19

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: palina »

Tak (teoria jest piękna) z tym ze wcześniej musisz upisać prośbe o wglad w prace, w sali możesz być tylko ty, a wszelkie odwolania od wyniku matury z regóły nie sa uwzgledniane:(
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: karinia »

zgadzam się z Kamilem, z chemii i fizyki w zeszłym roku wyliczyłam sobie dokładnie tyle ile miałam Natomiast biologia- 20% mniej, nie chce nikogo straszyć, ale do tej pory nie wiem za co mi ucięli pkt i chyba nie chce, skoro i tak nic nie zmieni mój wgląd w pracę po co sobie psuć samopoczucie
fasolka88
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2008, o 03:03

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: fasolka88 »

dokladnie, wglad w prace czy odwolania nie maja sensu. odpowiedziec musza, ale nic ponaddecyzja nieodwolalna". nie uzasadniaja, nie odpowiadaja czemu. nie i kropka.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: scarlett89 »

fasolka88 pisze:hej! jesli chodzi o rozczarowanie wynikami, to w zeszlym roku z biologii liczylam na 90, a okazalo sie ze mam.78. widzialam swoja mature - owszem kilka glupot zrobilam, ale 9 % obcieli mi nie wiem za co, pisalam do nich z definicjami ksiazkowymi itd, ale nie-bo nie. O PRZYCHYLNOSCI EGZAMINATOROW NIE MA CO MARZYC(.) uroczo)
Było uroczo w tamtym roku, boci na gorze zorientowali się po fakcie, że matura z biologii była za łatwa, dlatego egzaminatorzy jechali jak najwięcej po punktach - musieli ściśle się trzymać klucza. W tym roku mam nadzieję, że nie bedzie takich cyrków (choć i tak już są, he.) - biola w tym roku była trochę trudniejsza.
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: dingbat »

Anea pisze:Na pierwszej stronie klucza zawsze jest napisane, że za poprawne i logiczne obliczenie, sposobem innym niż w kluczu zdający otrzymuje pełną punktację.
tha o ile z chemią i fizyką nauczyciele nie mają zazwyczaj problemu, z ustaleniem poprawności toku myślenia, to np. jeśli chodzi o biologię, to dużo zależy od indywidualnej wiedzy nauczyciela. nie oszukujmy się - zdarzają się uczniowie, którzy wiedzą więcej niż nauczyciel. wystarczy, że ktoś taki udzieli zupełnie poprawnie odpowiedzi na podane pytanie, ale np. rozszerzając nieco odpowiedź, albo podchodząc do niej od zupełnie innej strony. wystarczy, że sprawdzający tę odpowiedź nauczyciel, nie do końca wie o co kamangti masz nadgorliwcze 0pkt i nie bądź więcej taki mądrylt-

słyszałam, że tak bywa
cannabis
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2008, o 22:58

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: cannabis »

fasolka88 pisze:dokladnie, wglad w prace czy odwolania nie maja sensu. odpowiedziec musza, ale nic ponaddecyzja nieodwolalna". nie uzasadniaja, nie odpowiadaja czemu. nie i kropka.
Tu sie nie zgodzę,egzaminator też człowiek może sie walnąć w dodawaniu
W każdym razie niekiedy warto sie odwołać
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: Batha »

tyle, że każda praca jest sprawdzana dwukrotnie. A to że 2 egzaminatorów się pomyli przy tej samej pracy jest mało prawdopodobne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości