Rekin-szpieg

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Rekin-szpieg

Post autor: Mawr »

Rekiny bedą wykorzystywane przez amerykańską armie do celów szpiegowskich. Wojskowi pracują nad implantami dzięki ktorym bedzie mozna sterowac zwierzęciem. Rekiny mogłyby być wykorzystywane do sledzenia okrętów.

Dla wojska juz pracują delfiny - pomagają one wykrywac ładunki podwodne.

"Metropol za New scientist"
bagatha

Re: Rekin-szpieg

Post autor: bagatha »

Nie bardzo mi sie to podoba, a Tobie?
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Rekin-szpieg

Post autor: Mawr »

Dotarłem do orginalnego artykułu:

Kod: Zaznacz cały

newscientist.com/channel/mech-tech/mg18925416.300.html
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Rekin-szpieg

Post autor: Laura »

Ja uważam, że nie powinnizatrudniać zwierząt. Lepiej niech wykorzystują najnowsze nowinki techniczne, technologiczne, itd. do takich celów. Zwierzęta mają prawo do własnego życia i do życia dla siebie, a nie dla ludzi i ich sukcesów!
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Rekin-szpieg

Post autor: Iwus »

Mawr pisze: Wojskowi pracują nad implantami dzięki ktorym bedzie mozna sterowac zwierzęciem.
sterować? niech lepiej skonstują robota a nie wykorzystują zwierzątaka.
jak najbardziej nie
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Rekin-szpieg

Post autor: Mawr »

Mimo pewnych zastrzezen mozliwosc kierowania działaniami zwierząt są fascynujące. Zresztą tego typu implanty dająduze mozliwosci badania funkcjonowania mózgu.
A w dalszej perspektywie mogą umozliwic leczenie osob z paraliżem.
Nagly^
Posty: 6
Rejestracja: 2 mar 2006, o 18:19

Re: Rekin-szpieg

Post autor: Nagly^ »

niech se budują satelity szpiegowskie i nie uzywają specjalnie zwierząt do takich celów. Niedługo ptaki będą uzywac do komunikacji i szpiegowania oraz wogóle .
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Rekin-szpieg

Post autor: Mawr »

Tak sie składa ze wojsko i wojny stanowią napęd dla nauki. Jezeli dzięki tym badaniom będzie mozna w przyszłosci leczyc ludzi sparalizowanych to czemu nie. Oczywiscie przydałoby sie by ktos patrzył im na rece zeby przy okazji nie wyządzali tym zwierzętom niepotrzebnych Cierpien.
Marysia
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2006, o 20:39

Re: Rekin-szpieg

Post autor: Marysia »

Do istot żywych należy odnosić się z szacuniem, nie powinny być wykrzystywane do celów militarnych Ptyka to nie jest ich świat.

[ Dodano: Nie Maj 07, 2006 21:49 ]
P.S. Pozdrawiam mojego kochanego Mawra I przepraszam za literówki- mam problemy z klawiaturką.
£ucja

Re: Rekin-szpieg

Post autor: £ucja »

A co do rekinów to co odpowiada za samorzutne kurczenie sie serca u ow gatunków? :twisted:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości