chce bojownika

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
dawid
Posty: 39
Rejestracja: 15 maja 2008, o 19:56

chce bojownika

Post autor: dawid »

mam pytanie bo che sobie kupic bojownika czy macie jakies propozycje dla mnie z gory dzieki
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: chce bojownika

Post autor: BioDan »

Na taką rybkę trzeba mieć odpowiednie warunki. Nie można trzymac w jednym akwarium dwóch i więcej samcow, poniewaz skonczy sie to smiercia jednego z nich. Jesli masz duze akwarium z bujna roslinnascia mozesz go trzymac z innymi rybkami ale nie gwarantuje, ze bojownik nie bedziebojowo do nich nastawiony, bo gdy podplyna do jego terytorium, ten odrazu atakuje. Jest rybka o małych wymogach. Wiecej znajdziesz na wiki ^^


Pozdro
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: chce bojownika

Post autor: Szyszek1993 »

BioDan pisze:Na taką rybkę trzeba mieć odpowiednie warunki.
Kolega dawid o ile dobrze się orientuje ma akwa 25l wypełnione po brzegi nieodpowiednimi rybami, niczym szprotek w puszce! Więc jak na razie, to zmień obsadę, albo kup większe akwarium i dopiero wtedy się ogłaszaj!
dawid
Posty: 39
Rejestracja: 15 maja 2008, o 19:56

Re: chce bojownika

Post autor: dawid »

Szyszek1993 pisze:Kolega dawid o ile dobrze się orientuje ma akwa 25l wypełnione po brzegi nieodpowiednimi rybami
teraz mam tylko gupiki a mam tez inne akwa niepamietam ile ma ale troche mniej i tam zamierzam go miec wiem ze powinien miec grzalke i dozo roslin i niemoze byc wiecej niz 1 w 1 zbiorniku ale chodzi mi o informacje od takich ludzi co jusz je mieli co maja doswiadczenie o nich i co im dawac do jedzenia itp. itd.

[ Dodano: Sob Cze 21, 2008 19:14 ]
i jak by ktos mugl z pobliza tanio sprzedac albo moze oddac
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: chce bojownika

Post autor: badger »

dawid pisze:i jak by ktos mugl z pobliza tanio sprzedac
bojownik w sklepie kosztuje zazwyczaj ok 5zł więc nie wiem ile taniej byś chciał.
Elzbietonka
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2008, o 11:20

Re: chce bojownika

Post autor: Elzbietonka »

Jeden BOJOWNIK może być w 25 l.
To jest MINIMUM dla jednego.
Ale w tym akwarium już nie mogą być inne rybole.
Za to można np. mieć karłowate krewetki.
Bojownik potrzebuje filtra (pomimo tego, ze jest rybą labiryntowatą), dlatego, ze filtr oczyszcza wodę z różnych zanieczyszczeń.
W akwarium musi być także grzałka, bo bojowniki są rybami ciepłolubnymi.
Musimy mieć także pokrywę, gdyż utrzymuje stała temperaturę powietrza.

Minimalny litraż dla haremu (1samiec+2 samice) to 45 litrów.
Nigdy nie trzymamy samca i 1 samicy (mogłoby się to dla niej źle skończyć).

Co do pożywienia, to je to co inne rybki.
Suchy pokarm, w płatkach, granulacie, tabletkach, żelu. Możemy podawać od czasu do czasu robaki (kupione w zoologicznym), żywe oraz mrożone. Bojowniki lubią tez serca wołowe.


Bojownika kupisz w wielu zoologicznych.

Są różne formy płetw bojownika. Najczęściej spotykane sa bojowniki wspaniałe o długich płetwach.
Rzadziej można spotkać crowntaile, które w sklepach często nazywane są jako strzępiaste.
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: chce bojownika

Post autor: Theos »

dawid pisze:i jak by ktos mugl z pobliza tanio sprzedac albo moze oddac
Nie żal ci chyba kilku złotych na rybkę? Miałem bojownika i trzymałem go osobno od reszty ryb, w każdym razie według mnie bardzo łatwy do hodowania.
dawid
Posty: 39
Rejestracja: 15 maja 2008, o 19:56

Re: chce bojownika

Post autor: dawid »

badger pisze:bojownik w sklepie kosztuje zazwyczaj ok 5zł
u mnie kosztuje od 8zl w gore a w sklepie marnie wygladaja boje sie ze gdy kupie je za minimom 8zl to mi zdechna po drodze
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: chce bojownika

Post autor: badger »

dawid pisze:a w sklepie marnie wygladaja
to fakt, w niektórych sklepach pracują debile którzy trzymają bojowniki w takich małych plastykowych kubeczkach aż żal patrzeć
dawid
Posty: 39
Rejestracja: 15 maja 2008, o 19:56

Re: chce bojownika

Post autor: dawid »

wlasnie dlatego niezabardzo chce kupic w sklepie nawet sie zastanawiam jak oni je karmia
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: chce bojownika

Post autor: Pablo »

A jakiego tego bojownika chcesz?
Elzbietonka pisze:Ale w tym akwarium już nie mogą być inne rybole.
Jeśli chodzi o bojownika bezbronnego to można go trzymać z innymi gatunkami ryb ale muszą mieć podobne cechy to niego, fakt faktem, że najlepiej czuje się w akwarium jednogatunkowy. A bojownik bezbronny jest dość spokojną rybą i płochliwą.

Jeśli chcesz trzymać kilka bojowników to powinieneś mieć większe akwarium ponieważ wtedy samce mają własne rewiry i przy walkach mogą sobie uszkodzić płetwy. Dzięki większemu akwarium można uniknąć temu zjawisku.
Karmić możesz suchym pokarmem, wazonkowcami, rurecznikami, rozwielitkami.

Woda w akwarium powinna mieć pH około 7 o temperaturze 24-28 *C

Jeśli chciałbyś Bojownika wspaniałego, syjamskiego.
Jest to gatunek nieagresywny w stosunku do do innych ryb w jednym akwarium można jednak hodować tylko jednego samca, gdyż walczą one między sobą co doprowadza to wzajemny okaleczeń.
Woda od miękkiej do twarde pH 6-7, temperatura 25-32*C. pozywanie to samo to bojownik bezbronny.

Najlepiej kupić z dobrego sklepu, nie wiem jak to się odbywa przez internet.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: chce bojownika

Post autor: MUSOPHAGA »

teraz mam tylko gupiki
Pablo pisze:Jest to gatunek nieagresywny w stosunku do do innych ryb
może się zdarzyć, że w małych akwariach bojownik będzie podgryzać płetwy długoogonowym rybom, w tym przypadku gupik może stać się jego ofiarą.
to fakt, w niektórych sklepach pracują debile którzy trzymają bojowniki w takich małych plastykowych kubeczkach aż żal patrzeć
podejrzewam, że mało kto z Was wie jak wygląda życie takiego bojownika od poczęcia do momentu aż trafi do naszego domu. nie mówię o warunkach naturalnych, tylko o fermach bojowników. Także kubeczek to jeszcze nie najgorsze co go w życiu spotkało! po drugie w kubeczku spędza on max. tydzień, później trafia np do kielicha, małej kuli(czyt. pojemnik na cukierki), rzadko do pięknego, prawidłowo urządzonego akwarium.
A ci debile to w większości pseudoakwaryści bo prawdziwych akwarystów już na rynku coraz mniej!
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: chce bojownika

Post autor: Pablo »

MUSOPHAGA pisze:może się zdarzyć, że w małych akwariach bojownik będzie podgryzać płetwy długoogonowym rybom, w tym przypadku gupik może stać się jego ofiarą.
No oczywiście wtedy trzeba postarać się o większe akwarium to chyba wiadome jest.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości