kastracja

jarecki_27
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2008, o 17:19

kastracja

Post autor: jarecki_27 »

czy kastracje przeprowadza sie tylko raz i wtedy można sie nie bać że będzie sie miało małe szylusie?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: kastracja

Post autor: Szyszek1993 »

Tak, zabieg jest jednorazowy!
Ale szczerze, to zamiast kupować do samiczki samca (albo na odwrót) i go kastrować, lepiej kupić szylke tej samej płci! Wtedy na pewno nie będzie niepożądanej ciąży. Po co krzywdzić zwierzę, skoro można to załatwić w zgodzie ze zwierzeciem?
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: kastracja

Post autor: Mysia »

Szyszek1993, zgadzam się.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: kastracja

Post autor: Szyszek1993 »

Mysia pisze:Szyszek1993, zgadzam się.
Kastracja to jużostateczność w moim mniemaniu!
416asia
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2008, o 07:57

Re: kastracja

Post autor: 416asia »

ja to jestem raczej zdania:D że przynajmniej raz kobita powinna mieć dziecko:P żeby potem jakiś urojeń nie miała albo czegoś podobnego. Co do kastracji to w tym tyg obdzwoniłam chyba ze 2o vetów i jak się pytałam czy kastruja szynszyle to takD ale jak się pytałam czy to robili to część tak dziwnie odpowiadała wymijająco a część mówiła otwarcie ze nieD ale znalazł się:D dobry vet który to już robił specjalizuje się w gryzoniach więc myślę ze będzie ok:D a jak nie to ja tego veta tak samo wykastruje
jarecki_27
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2008, o 17:19

Re: kastracja

Post autor: jarecki_27 »

No wiem że kastracja jest złą ale pani z zoologiczego z kakadu w wola która ma 7 kuli mówi że 2 chłopaki będą sie bić i wygryzać sierść
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: kastracja

Post autor: Norbi »

żemu kastracja jest złem?bo tak zrozumiałem.miałem szczura kastrata, teraz mam świnkę. Z tym, że np.kastracja u królika jest wyjątkowo łatwa, bo można na chama wyciągnąć jądra i obciąć<oczywiście jest to niezgodne ze sztuką lekarską, a już u świnki jest to w miarę skomplikowany zabieg,<tak samo jest u szynszyli.
Zwierzę po kastracji jest w pełni takie samo jak przed tym zabiegiem. Jeśli ktoś nie planuje rozmnażania to kastruje.Ja czekałem do pierwszego miotu i wykastrowałem samca.
Elizabethh
Posty: 22
Rejestracja: 2 maja 2008, o 19:33

Re: kastracja

Post autor: Elizabethh »

jarecki_27, wiesz moja Ciocia ma 3 szynszylowe chłopaki w jednej klatce ( nie są braćmi), ale za to tak się zachowują! Patrzeć jak się bawią to prawdziwa rozkosz! Ja jak na razie przez rodziców muszę zastępować mojemu takiego właśnie braciszka XD
tropik
Posty: 22
Rejestracja: 25 lip 2008, o 09:05

Re: kastracja

Post autor: tropik »

Miałam sterylizowaną kotkę, moja ciocia suczkę. obie bardzo przytyły po tym zabiegu. odradzam kastrację i sterylizację. lepiej na prawdę kupić szylka tej samej płci.
Kitty_Kate
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2008, o 17:39

kastracja

Post autor: Kitty_Kate »

Nie kastrujcie tych małych stworzeń! Chciałam dobrze dla swojego Leona i w poniedziałek oddałam go do kastracji. Wczoraj go pochowałam było niby dobrze jadł, pił. Niestety przestał się załatwiać. Znalazłam go wczoraj martwego w klatce. Jest mi przykro bo kochając go zrobiłam mu wielką krzywdę ((
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości