Pies i klapsy :) o co chodzi?

40stopni
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2008, o 08:52

Pies i klapsy :) o co chodzi?

Post autor: 40stopni »

Witam wszystkich!

Mam małe pytanko moja ciotka miała psa rasy seter mieliśmu też kundla i te psy uwielbiały jak sie je klepało (tak troche mocniej) po tyłku. Ostatnio zajechałem do znajomego a on też swojemu psu wymierza klapsiki a pies skacze z radości. Czy psy maja mocniej unerwiony tyłek? O co tu chodzi? Czy może to masaż dla psa?
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Pies i klapsy :) o co chodzi?

Post autor: gosiaczek;) »

Yyyyy sądzę że to jednak nie reguła, mój pies raczej tego nie lubi
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Pies i klapsy :) o co chodzi?

Post autor: Norbi »

jedne psy traktują to jako pieszczotę, inne jako karę. Zależy od wychowania psa.
lipek
Posty: 19
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 18:26

Re: Pies i klapsy :) o co chodzi?

Post autor: lipek »

mój pies (rottweiler) nie lubi raczej mocnego klapsa bo uznaje to jako karę więc nie wszystkie psy to lubią
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Pies i klapsy :) o co chodzi?

Post autor: dragonka »

Jeśli pies nie ma skojarzenia z karą, może traktować klapsy jako zabawę. Psy w czasie swoich zabaw też nie są zbyt delikatne, szczególnie większe rasy, często wpadają na siebie lub nawet taranują.
angelangie89

Re: Pies i klapsy :) o co chodzi?

Post autor: angelangie89 »

Ja mam suczkę rasy golden retriever, kiedys rozgryzła mi klapek i chciałam jej dać w tyłek ale jak to zrobiłam to ona zaczęła skakać, szczekać i myślała Że to jest zabawa. Od tego momentu wiem, Że psinka lubi jak ją trochę poklepać, pociągnąć za ogon (lekko oczywiście, tak jak w zabawie robią to szczeniaczki sobie nawzajem), pouciekać i łapać za zęby. Są psy które nie rozumieją co to jestkara fizyczna i naprawdę nikomu nie polecam jej stosowania. Pies którydostaje w kość to zwierzę wystraszone, które nie tyle sznuje właściciela ale boi się go.
Ja straciłam mój klapek ale odkryłam nową zabawę z sunią.
Co do dawania klapsów, to juŻ lepiej poczytać na temat nauczania psa intonacją własnego głosu oraz powtarzaniem pewnych ćwiczeń. ¯aden pies nie będzie rozumiał za co jest bity, to tylko pogłębi problem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości