Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Elektroforez
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2007, o 20:47

Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: Elektroforez »

Kto wybiera się w tym roku na biotechnologię na Uniwersytet Warszawski (oprócz mnie)? Mam nadzieję, że same fajne osoby Czy długo zastanawialiście się nad kierunkiem studiów, czy od razu wiedzieliście, że chcecie zdawać na biotech? Wiem,że jeszcze wszyscy czekamy na wyniki matur, ale już mozemy się zacząć poznawać. Mam nadzieję, że na tym forum znajda się osoby zainteresowane tematem.
wh_dominicana
Posty: 13
Rejestracja: 12 maja 2008, o 16:23

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: wh_dominicana »

Ja się wybieram:) miałam wiele pomysłów co do kierunku, który chcę studiować, ostatecznie padło na biotechnologię:) w Warszawie tylko na UW składam. bo tam jest najbardziej bio)
Elektroforez
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2007, o 20:47

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: Elektroforez »

A gdzie jeszcze składasz? Bo ja tylko do Wawy na biotech.
wh_dominicana
Posty: 13
Rejestracja: 12 maja 2008, o 16:23

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: wh_dominicana »

to samo) jeszcze się nad mismapem zastanawiamP
Elektroforez
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2007, o 20:47

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: Elektroforez »

Ciekawy kierunek, ale biotechnologia jest (moim zdaniem) bardziej przyszłościowa. No, ale ostateczna decyzja zależy tylko i wyłącznie od Ciebie

Mój największy problem to odległość od domu, bo do Warszawy mam ponad 5 godzin pociągiem, dlatego muszę się liczyć, że przyjeżdżać do domu będę mógł tylko na święta i wakacje. Mimo wszystko zdecydowałem się na UW. Maturę zdałem i to najważniejsze, ponadto jako olimpijczyk mam zapewniony wstęp na biotech więc chociaż nie muszę się martwić o to czy mnie przyjmą. Teraz nadchodzi czas biegania z papierami i załatwiania tegowszystkiego a tego nie cierpię.
Pozdrawiam :]
akolita
Posty: 48
Rejestracja: 16 cze 2008, o 14:21

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: akolita »

No i w sumie co kto lubie ale biotech na UW jest że tak powiem.średniawy
wh_dominicana
Posty: 13
Rejestracja: 12 maja 2008, o 16:23

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: wh_dominicana »

To faktycznie trochę daleko, ale czego się nie robi dla edukacji)
Wiadomo biotechnologia to już konkretny kierunek, a Mismap jest ciekawy, ale studiuje się trochę tego a trochę tamego. Dlatego zdecydowałam się w końcu na biotech) Obaw czy się dostanę nie mam dużych, bo chemię bardzo dobrze napisałam, biologię trochę słabiej, ale progi na UW nie są bardzo wysokie:)
powodzenia z lataniem z papierami)

[ Dodano: Sro Lip 02, 2008 13:10 ]
akolita pisze:No i w sumie co kto lubie ale biotech na UW jest że tak powiem.średniawy
dlaczego mówisz, że średniawy? masz prównanie z jakąś uczelnią?
akolita
Posty: 48
Rejestracja: 16 cze 2008, o 14:21

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: akolita »

[at] UP ano tak SGGW o niebo lepsze od UW jeśli chodzi o samą Wawe. UW to dobra uczelnia ale humanistyczna
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: Medycyna Lwów »

też słyszałem że biotech ejst znacznie lepszy na SGGW i Politechnice. Co do UW to warty uwagi jest MisMap, tyle że tam dostają sie praktycznie sami olimpijczycy.
akolita
Posty: 48
Rejestracja: 16 cze 2008, o 14:21

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: akolita »

[at] UP

Polibuda tak, jak chce sie uczyć budowy tryskawki i autoklawu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: Padre Morf »

Polibuda tak, jak chce sie uczyć budowy tryskawki i autoklawu
na leku też tego uczą wiec nie wiem skąd ten bulwers

Na MisMap idą nie tylko olimpijczycy a biotech na uniwerku jest po prostu specyficzny. Najlepiej jest chyba na SGGW.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze:
Polibuda tak, jak chce sie uczyć budowy tryskawki i autoklawu
na leku też tego uczą wiec nie wiem skąd ten bulwers
Na leku? Na jakim przedmiocie?

Nawet jak uczą, to w minimalnym zakresie i pod innym kątem. Nie sądzę że ktoś po lekarskim zaprojektuje autoklaw
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Biotechnologia UW studia stacjonarne I-go stopnia (rek.2008)

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze:Na leku? Na jakim przedmiocie?
mikrobiologia (niektórzy asystenci na zakładzie mikrobiologii mają wzrok jak Superman - żadna bakteria nie siada i żadna ściąga sie nie ukryje).
Biochemister pisze:Nie sądzę że ktoś po lekarskim zaprojektuje autoklaw
Chcesz porozmawiać nt autoklawów płaszczowych? Ew. ciepła utajonego pary?Albo o wpływie obecności powietrza w komorze autoklawu na ciśnienie i temperaturę pary? Było jeszcze o hydrostatycznym sterylizatorze do pracy w systemie ciągłym, filtrach HEPA, sączeniu wyjaławiającym i paru innych bzdetach.

Coby nie robić oftopa - specjalizacja z mikrobiologii na biotechu na UW jest raczej średnia. Niby są świetnie wykształceni i przygotowani do pracy w służbie zdrowia a jakos tego w praktyce nie widać.
Koleżanka kończyła biotech z Wawie i pojechała na jakiś kurs biologii tropikalnej - niańczy goryle i dzikusów w łUgandzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości