jak się przygotować?

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
zu
Posty: 17
Rejestracja: 11 lip 2008, o 20:47

jak się przygotować?

Post autor: zu »

witam

przymierzam się do wzięcia udziału w olimpiadzie ekologicznej w przyszłym roku. nie mam tylko pojęcia jak się do niej przygotować czy znacie jakieś książki godne polecenia? może przykładowe testy lub po prostu jakies zlote rady pomocne w przygotowaniach?
coleopter
Posty: 21
Rejestracja: 1 lut 2008, o 12:41

Re: jak się przygotować?

Post autor: coleopter »

witam ! w tym roku brałem udział w OWE i brakło mi jednego punktu do finału, ale i tak nie żałuję - teraz w dziedzinie ekologii jestem małym ekspertem
Zacznij poważne przygotowania już teraz. Na początek naucz się po prostu trochę (najnudniejsza część nauki) teorii z jakichś lekko poszerzonych książek np. Umińskiego. Później proponuje czytać i starać się zapamiętać jak najwięcej aktualności, raportów z Aury, Eko i my, Przyrody polski, internetu itp. To wystarczy żeby przejść do finału ogólnopolskiego. Dalej są potrzebne głosy ptaków i trochę umiejętności - trochę testów i zadań do OWE znajdziesz na tym forum.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jak się przygotować?

Post autor: Medycyna Lwów »

OWE mimo że to bardzo fajna olimpiada jest o tyle specyficzna, że tu nigdy nic nie wiadomo. Sam w 2 klasie zostałem finalistą ogólnopolskim i było super (wówczas był finał w Świętokrzyskim PN), ale muszę przyznać, że nie miałem jakiejś super wiedzy - po prostu opanowałem podręczniki licealne i testy z poprzednich lat. W 3 klasie za to startowałem z tysiąc razy większą wiedzą, tuż po finałach OB i co - nie udało się przejść do ustnego - brakło 1 pkt. Tu nie ma reguły i wszystko zależy od szczęścia - zresztą poczytaj wątki na temat OWE na naszym forum i większość to potwierdza.
Co do przygotowywań to robić testy z poprzednich lat i czytać dosłownie wszystko co ma jakiś związek z ekologią.
Madzioszka89
Posty: 204
Rejestracja: 12 sty 2008, o 17:08

Re: jak się przygotować?

Post autor: Madzioszka89 »

zgadzam się z Kamilem, miałam identyczną przygodę z tą olimpiadą. Fajna sprawa, tylko bardzo wiele zależy od szczęścia, ale wiedza też się przydaje. Ja pamiętam, że czytałam Umińskiego , Pyłkę Gutowską, Kalinowską, niektóre zagadnienia z repetytorium Danowskiego no i też przydawała się wiedza o LOPie, dlatego warto zajrzeć w pisma typu- przyroda polska, aura, ewentualnie (nie wiem czy to jeszcze wychodzi)EKOświat , no i po primo testy, pytania z poprzednich edycji olimpiady bardzo często się powtarzają. Pozdrawiam i życzę sukcesów,Zu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość