Co studiować???

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Co studiować???

Post autor: Gosiaczek »

Chodze do klasy o profilu biologiczno-chemicznym, ale niestety nie jestem wybitna z chemii więc się nie pcham na AM. Czy ktoś mógby mi powiedzieć czy sa jakieś ciekawe kierunki na które wystarczy zdana matura z chemii i biologiiltrozszerzona na powiedzmy 50% Liczę na inf od studentów którzy wiedzą najlepiej gdzie jest klimat.
nie chcę trafić na kierunek gdzie jestwyscig szczurów". Wiem że to chyba nie jest realne bo teraz każdy chce byc najlepszy. . a może jest jakiś kierunek na AM na który by mnie przyjęto z takim wynikiem matury
tennyo
Posty: 74
Rejestracja: 16 sty 2006, o 15:41

Re: Co studiować???

Post autor: tennyo »

dziewczyno co to 50% no ale jakie kto ma ambicje ja musze mieć (przynajmniej) 80% (z roz. biologii i chemii) by zapokoić swoje
bagatha

Re: Co studiować???

Post autor: bagatha »

ciezka sprawa.a co Cie interesuje?
na kierunkach medycznych i przyrodniczych zazwyczaj jest wyscig szczurow.

co do kierunkow na AM. najlepiej jesli wejdziesz na interesujaca Cie Akademie i poczytasz o ich warunkach przyjecia na dane kierunki.
Teraz jest okres drzwi otwartych, takze warto z tego skorzystac

ps. nie mysl na co Cie stac w tej chwili, mysl na co Cie stac jak zrobisz wszystko by bylo jak najlepiej, pozdrowienia
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Co studiować???

Post autor: Gosiaczek »

Kurcze ale ja jestem w drugiej klasie i na dzien dzisiejszy mam taki wynik. mam jeszcze rok ale nie wiem czy podołam. wiecie tu nawet nie chodzi o wiedzę tylko o determinację. Wg mnie nie sztuka się dostac na studia ale sztuką jest na nich się utrzymać.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Co studiować???

Post autor: Chlamydocassis »

Gosiaczek pisze:Kurcze ale ja jestem w drugiej klasie i na dzien dzisiejszy mam taki wynik. mam jeszcze rok ale nie wiem czy podołam. wiecie tu nawet nie chodzi o wiedzę tylko o determinację. Wg mnie nie sztuka się dostac na studia ale sztuką jest na nich się utrzymać.
Jest (moim skromnym zdaniem) zupełnie odwrotnie- sztuka dostać się na studia- wylatują jedyniewyjątkowe jednostki- trzeba się na prawdę bardzo starać żeby wylecieć. Serio
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Co studiować???

Post autor: Gosiaczek »

Chlamydocassis, widzisz a nas w liceum straszą że jak się nie będziemy przykladać i pracowac na MAX to nas wyrzuca juz na pierwszym semestrze.
A to chyba tez zalezy od kierunku
<ja nie wiem jak gdzie jest ale slyszalam że na AR we Wrocławiu jest trochęstarych profesorów którzy uwielbiają znęcac się nad studentami
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Co studiować???

Post autor: Iwus »

Chlamydocassis pisze:- sztuka dostać się na studia- wylatują jedyniewyjątkowe jednostki-
to zależy od uczelni,ja byłam na takim kierunku na który łatwo było się dostać przyjęli 200 osób a po odsiewie zostało tylko 80 i tak powtarza się co roku.
Zasada jest jedna tam gdzie się jest łatwo dostać moze być odsiew,gdzie jest cięzko się dostać wylatuja tylko jednostki.
Gosiaczek pisze: straszą że jak się nie będziemy przykladać i pracowac na MAX to nas wyrzuca juz na pierwszym semestrze.
zawsze straszą ale na studiach nie liczy się tylko to,nie trzeba się poddawać i trzeba walczyć do końca.Student to musi niestety mieć mocna psychikę.
studentka farmacji

Re: Co studiować???

Post autor: studentka farmacji »

Gosiaczek pisze:Kurcze ale ja jestem w drugiej klasie i na dzien dzisiejszy mam taki wynik. mam jeszcze rok ale nie wiem czy podołam. wiecie tu nawet nie chodzi o wiedzę tylko o determinację. Wg mnie nie sztuka się dostac na studia ale sztuką jest na nich się utrzymać.
Dziewczyno przecieŻ Ty masz jeszcze kupę czasu! Dobrze go wykorzystaj. Powinnaś się wziąć za solidne przygotowanie do matury, najlepiej juŻ teraz. Po profilu biol-chem z maturą z tych przedmiotów raczej na studia humanistyczne nie pójdziesz, a na przyrodniczych trzeba się do nauki przyłoŻyć. Nie zakładaj juŻ teraz, Że napiszesz tylko na 50%, moŻe mile się zaskoczysz. Tylko musisz coś w tym kierunku zrobić. Jakbyś miała tak po 85% to spoko. Jak bedziesz rozwiązywać testy maturalne to się wyrobisz i zobaczysz, Że to nie takie trudne. Tylko, Żeby nauczyć się rozwiązywać testy maturalne, trzeba rozwiązywać testy maturalne, innej drogi nie ma. Ja się w ten sposób uczyłam i jestem teraz na farmacji. A co do tego wyścigu szczurów u mnie na farmacji na AMG nie ma czegoś takiego ale uczyć się trzeba.Powodzenia.
studentka farmacji

Re: Co studiować???

Post autor: studentka farmacji »

Gosiaczek pisze:Chlamydocassis, widzisz a nas w liceum straszą Że jak się nie będziemy przykladać i pracowac na MAX to nas wyrzuca juz na pierwszym semestrze.
A to chyba tez zalezy od kierunku
<ja nie wiem jak gdzie jest ale slyszalam Że na AR we Wrocławiu jest trochęstarych profesorów którzy uwielbiają znęcac się nad studentami
W liceum zawsze duŻo strasząMoŻe to jakiś system na zmobilizowanie do nauki. Nie chodzi o to, Żeby zniechęcić kogoś do studiów. A np z AMG jest raczej trudno wylecieć. ZaleŻy gdzie się trafi albo raczej co się WYBIERZE.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Co studiować???

Post autor: Gosiaczek »

Rzeczywiście czasu mam jeszcze dużo do matury. Generlanie nie lubię się łudzić i marzyć, ale macie rację trzeba sobie wybrać cel i do niego konsekwentnie dążyć. Dostać się na AM jest bardzo trudno, ale solidna praca może w tym pomóc. Napiszcie jeszcze jak sie przygotowywaliście i jakie mieliście metody. chętnie skorzystam z rad doświadczonych osób.
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Co studiować???

Post autor: KIM »

studentka farmacji pisze:Dziewczyno przecież Ty masz jeszcze kupę czasu! Dobrze go wykorzystaj. Powinnaś się wziąć za solidne przygotowanie do matury, najlepiej już teraz.
Dobra rada. A najlepiej rzuć w kąt wszystkie inne przedmioty i bierz sie za fize, chemie i biologie, zobaczysz ile daje nie zawracanie sobie glowy innymi przemiotami, wg. mnie 50% to stanowczo za zamalo, tak ok 80% to juz cos)
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Co studiować???

Post autor: Gosiaczek »

Hehe
KIM pisze:A najlepiej rzuć w kąt wszystkie inne przedmioty
Łatwo ci powiedzieć. nie zapominaj że te przedmioty tez sie liczą do zdania do następnej klasy a tak w ogóle to co to za lekarz który nawet podstaw matmy nie ma czy nie zna kluczowych zagadnień z historii.
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Co studiować???

Post autor: KIM »

Tak, jesli akurat chodzi o matme to musisz miec nawet troche wiecej niz jej podstwy-, a lekrz bez wiedzy z historii to chyba nic strasznego) Zastanow sie miec 5 z np.historii, czy zdac dobrze mature np. z chemii, ktora przesadzi o twojej dalszej przyszlosci i o tym czy bedziesz robic to co ci sprawia przyjemnoisc? Zastanow sie czy naprawde warto.Oczywiscie nie mowie o osobach ktore ucza sie innych lekcji, i przytym ich przedmioty maturalne nie ucierpią. Przeciez nie mowie zeby mies kose i nie zdac, bo nie zdac z jakiegos humanistycznego przedmiotu to jest sztuka.
pozdrawiam:)

Mam kolege, ktory zdecydowal sie na chemie wygral w tym roku indeks.Z polskiego, historii itd. ma 2.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości