Świerzb

eqzpert
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2008, o 10:11

Świerzb

Post autor: eqzpert »

Witam

Mój owczarek ma świerzb, przynajmniej taka diagnozę postawiłem na podstawie znalezionych w internecie informacji (strupki, pojawiające się tzw.zółte łuski", pies się gryzie , na udach ma wygryzienia wielkości średniego talerza, teraz zaczął gryźć na grzbiecie)

W poniedziałek idę do weterynarza

Ile może kosztować leczenie
Jak długo może trawć i czy w ogóle wyleczenie jest możliwe

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Świerzb

Post autor: Pablo »

eqzpert pisze:Jak długo może trawć i czy w ogóle wyleczenie jest możliwe
Świerzbowca w dzisiejszych czasach można wyleczyć stosując wiele leków weterynaryjnych, niekiedy potrzebne jest działanie kilku z nich na raz aby diametralnie pozbyć się problemu. Aczkolwiek jest ciężko się go pozbyć a co najgorsze, że ta choroba jest zaraźliwa.

Pewnie piesek będzie dostawał zastrzyki i to dość często oraz kąpiele w specjalnych specyfikach. Pewnie dużo pracy Cię czeka.
Bombon
Posty: 6
Rejestracja: 8 sie 2014, o 14:45

Re: Świerzb

Post autor: Bombon »

W walce ze świerzbem u swojego zwierzaka możesz obrać dwie drogi:
jedna do leczenie sposobami domowymi,
druga to leczenie farmakologiczne.

Najskuteczniejsza jest oczywiście druga metoda, ale tutaj trzeba udać się do weterynarza, aby zbadał pieska i przepisał mu zastrzyki lub leki
adam82
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 08:21

Re: Świerzb

Post autor: adam82 »

Ile może kosztować leczenie
Mój znajomy miał kundelka, który dostał swierzb. Jakie leki weterynarz zapisał tego nie wiem. Jednak pół miesiąca narzekał, że wydał na leczenie 80 zł. Ja dodatkowo straciłem jakieś 50 zł na dwie wizyty, ponieważ byłem kierowcą i nie dostałem zwrotu za paliwo. Pierwszy preparat był kupiony w aptece ale nie pomógł. Drugi od weterynarza i po kilku dniach było już lepiej.
Aneta Zaj
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2021, o 11:39

Re: Świerzb

Post autor: Aneta Zaj »

Najlepiej się leczy takie rzeczy lekami, czasem weterynarz może przepisać kąpiele lecznicze w specjalnych preparatach. Mój psi fryzjer wykonuje takie lecznicze kąpiele. Może warto zapytać o to weterynarza albo groomera w pobliżu?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość