Medycyna w Warszawie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Medycyna w Warszawie

Post autor: ziomalka »

W tym roku po raz drugi bede składać podanie na Akademi Medyczną i tym razem nie do Poznania, jak w zeszłym rku, tylko do miasta, o studiowaniu w którym zawsze marzyłam . do stolicy.
Mam do was pytanie, jak sadzicie, jaki bedzie w tym roku prog punktowy na medycyne w tym mieście i wogóle jak uważacie, czy jest to dobra uczelnia czy nie ?
A moze podobnie jak ja chcecie tam składać dokumenty, ale macie jakieś obawy podzielcie się nimi
Proooszę o odpowiedź !
marz±ca o medycynie

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: marz±ca o medycynie »

ziomalka pisze:W tym roku po raz drugi bede składać podanie na Akademi Medyczną i tym razem nie do Poznania, jak w zeszłym rku, tylko do miasta, o studiowaniu w którym zawsze marzyłam . do stolicy.
Mam do was pytanie, jak sadzicie, jaki bedzie w tym roku prog punktowy na medycyne w tym mieście i wogóle jak uwaŻacie, czy jest to dobra uczelnia czy nie ?
A moze podobnie jak ja chcecie tam składać dokumenty, ale macie jakieś obawy podzielcie się nimi
Proooszę o odpowiedź ! 8) 8) 8)
A maturę z fizyki masz bo w Poznaniu nie trzeba było a w wa-wie juŻ tak. Sądząc po tym, Że to stolica poziom nauczania powinien być wysoki i moŻliwości szerokie. Ode mnie z klasy najambitniejsza dziewczyna poszła właśnie na medycynę do Warszawy i z tego co wiem jest zadowolona. Zajęcia zaczęły im się w połowie września. Ale podziwiam Cię, Że składasz na medycynę. ¯yczę powodzenia.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: ziomalka »

w styczniu poprawiałam biologie i chemie, a po raz pierwszy zdawałam fize, nie wiem, czy ten wynik, który mam, wystarczy na AM w stolicy, mam nadzieję, że tak .


[ Dodano: Nie Mar 12, 2006 16:59 ]
a tak przy okazji - medycyna to moje ogromne marzenie, i bardzo dziękuje za to, ze zyczysz mi powodzenia, przyda się
jakbyś coś więcej wiedziała, to proszę napisz
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: Andzia »

Nie wiecie może jak to jest z tą maturą z fizyki? Rozszerzenie z biologii, chemii i podstawa z fizyki (to akurat na AMW). Ale czy można tą podstawę z fizyki wybrać jako przedmiot dodatkowy i jej ewentualnie nie zdać?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: Medycyna Lwów »

nie fizyka musi być wybrana jako podstawowy i wtedy obowiązkowy, lub jako rozszerzony i przedmiot dodatkowy. Wtdy wynik z rozszerzenia przeliczają na podstawę mnożąc przez 1,4.
fizia
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2007, o 11:29

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: fizia »

Ale czy podstawę tez mnożą x 1,4 czy tylko rozszerzenie?
tzn jezeli mam z rozszerzenia 63% co wg przelicznika Pana Giertycha. daje mi 68% podstawy to znaczy że ten przelicznik mnie nie obowiązuje i moja punktacja z rozszerzenia będzie przeliczona:
63 x 1,4 = 88,2 %

A jak ktoś zdawał tylko podstawę i dostał 50% z niej to mnożnik 1,4 go nie obowiązuje i ostatecznie będzie miał tylko 50?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: Medycyna Lwów »

nie jesli masz maturę z tego roku to masz nadal 68% mnożenie wyn. z rozszerzenia z fizyki tyczy sie tegorocznych maturzystów u których nie bedzie wyniku z fizyki podstawowej.
fizia
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2007, o 11:29

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: fizia »

Czyli jak bo nie rozumiem?
Ja pierwszy raz maturę pisałam 2 lata temu - i miałam słaby wynik z rozszerzenia, ale w tym roku rozszerzenie poprawiłam na 63% to jak będę traktowana przemnożą mi coś czy nie?
Jeżeli nie to czy jak bym w tym roku poprawiała rozszerzoną fizykę to by mi ją przemnażali na podstawę x 1,4?. czy też wg. giertychowskiego badziewia?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: Medycyna Lwów »

masz wynik z podstawy na świadectwie czyli on jest istotny. Nawet gdybyś poprawiła rozszerzenie w tym roku wynik z podstawy nadal by widniał czyli byś nie spełniała w/w zastrzeżenia o braku wyniku z podstawy z fizyki.
fizia
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2007, o 11:29

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: fizia »

czyli kolejny raz pod górkę? teraz to już nigdzie się nie dostanę jak jeszcze będą rozszerzenie tak przeliczali (.

Przeciez to jest qrde NIE SPRAWIEDLIWE! dlaczego ja mam mieć przeliczone moje 63% z rozszerozenej na podstawe co mi da 68% podstawy a Ci co napisza w tym roku rozszerzenie tak samo jak ja: na 63% to będą mieli przeliczone na 88% - przeciez to 20 PUNKTÓW RÓŻNICY Gdzie tu sens gdzie logika?.!
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: Medycyna Lwów »

prawo nie działa wstecz - masz smutny obraz tej zasady. Dokładniej dowiedz sie w burze rekrutacyjnym, ale nie sądzę żeby było inaczej. Moze spróbuj jeszcze lepiej napisać chemie i biologię?
bema

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: bema »

a jesli sie bedzie mialo 95% z rozszerzenia to jak to przelicza wtedy na podstawe?
jako 95 x 1,4?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Warszawie

Post autor: Medycyna Lwów »

no we graniach maksymalnie do 100% wiec wtedy bys miał na 100 przeliczone.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości