Sika na klatce...

giantoo
Posty: 1
Rejestracja: 6 sie 2008, o 13:43

Sika na klatce...

Post autor: giantoo »

Witam wszystkich forumowiczów!
Mam problem straszliwy. Mój 4-miesięczny malamut boi się klatki schodowej. Mieszkam na 4 piętrze i jak tylko wychodzę z nim na spacer, to zanim zejdę na dół, cała klatka jest obsikana. Nie mam pojęcia jak go od tego nauczyć, nawet smakołyki go nie zachęcają do wyjścia z mieszkania. Jak tylko wyjdzie to kuli ogon i sika:/ pomocy!
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Sika na klatce...

Post autor: Norbi »

czyli z tego co zrozumiałem ma wyraźne lęki?
Czy po drodze z góry jest jakiś pies który na niego szczeka, lub coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Sika na klatce...

Post autor: malwka »

A może chodzi o to, że pies już nie może wytrzymać, bo chce mu się siusiu i załatwia się od razu po wyjściu? Czy kiedy przychodzicie ze spaceru i wchodzicie na klatkę kierując się w stronę mieszkania, też się tak zachowuje
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Sika na klatce...

Post autor: dragonka »

Spróbuj sprawić żeby spacery były najlepszą rzeczą na świecie. Możesz spróbować wyjść razem z innymi domownikami- w grupie poczuje sie pewniej- może pies boi sie rozłąki? Poza tym spróbuj po powrocie ze spaceru nagradzać każde zbliżenie do klatki, próbuj budować pozytywne skojarzenia! Nagradzaj każde minimalne postępy. Poza tym poczytaj o metodzie klikerowej. Może być bardzo pomocna.
Jok123
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2008, o 14:15

Re: Sika na klatce...

Post autor: Jok123 »

Zadzwoń szybko po psiego psychologa i po kłopocie D A tak na poważnie no to spróbuj psa namówić jakoś to tego, właśnie smakołykami, głaszcząc go itp. jak jest na klatce. Może jakiś inny pies by mu też się przydał na wspóle spacery
Awatar użytkownika
Mimoza:)
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:14

Re: Sika na klatce...

Post autor: Mimoza:) »

Prawdopobnie Twój pies boi się schodzić ze schodów bo kojarzu mu się to z czymś nie miłym. Oprócz tego nawet jak próbuje zejść z 4 piętra,a to trochu schodzi u szczęniąt to nie wytrzymuje i załatwia sie na klatce. Proponuję ćwiczyć z nim chodzenie po schodach w formie zabawy, a nie tylko w czasie wyjścia na spacer. Powinno być lepiej
danieloszi23
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:07

Re: Sika na klatce...

Post autor: danieloszi23 »

giantoo mialem ten sam problem.u mnie byl problem bo sie bal sasiadki która jej nawet nigdy nie uderzyla.musisz wziasc pieska na rece zniesc go i mu okazac ze nic zlego mu sie nie stanie,a jezeli przypuszczasz ze sie np.boi jakiegos psa to musisz wychodzic tak by unikac tego psa
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2008, o 13:54 przez danieloszi23, łącznie zmieniany 1 raz.
oliwcia1
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 18:00

Re: Sika na klatce...

Post autor: oliwcia1 »

Sama go wynieś na klatke usiądź sobie na schodach i puśc psa żeby sobie pochodził trudno będzie miał podkulony ogon zesika sie kilka razy ale ciągle siedź i nie zwracaj na niego uwagi. Jeśli przyjdzie do ciebie pogłaskaj go itp. Gdy dalej sie bedzie bał wynieś jego ulubioną zabawke i sie z nim pobaw. Jeżeli twój pies ma swoje legowisko np. kocyk wynieś ten koc połóz a pies ma sie poczuc że nic mu sie nie stanie. Próbuj tak kilka razy dziennie. Wychodz z nim na tą klatke niech sie przyzwyczaji i oczywiście jak sie przestaje bac bawi sie dawaj mu ulubiony smakołyk(psa oczywiście.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości