chemia 2009

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: chemia 2009

Post autor: persil1991 »

Mam pytanko do biolchemów. Niestety pytanko to dotyczy chemii, ale jest tylko i jedno i stwierdziłem, że to bezsens zakładać do niego nowy temat w innym dziale. Chyba, że moderatorzy uznają inaczej, to najwyżej założę.

Pytanie jest takie: co jest na trzecim roku chemii w klasach biolchem? No bo nieorganiczna jest w pierwszej, organiczna w drugiej, no a trzecia? Przecież na pewno nie same powtórki.
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: chemia 2009

Post autor: Halius »

Kinetyka, termodynamika, równowaga chemiczna, reakcje w roztworach wodnych, elektrochemia, procesy zachodzące z wymianą elektronów - ze spisu treści trzeciego tomu podręcznika Operonu. Same ciekawe rzeczy mnie czekają, bo również jestem z 90 : )
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: chemia 2009

Post autor: persil1991 »

Halius pisze:Kinetyka, termodynamika, równowaga chemiczna, reakcje w roztworach wodnych, elektrochemia, procesy zachodzące z wymianą elektronów
Osz kurde, myślałem, że to pierwsza klasa. Akurat właśnie to przerabiam

Dzięki!
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: chemia 2009

Post autor: agnika »

to zależy od szkoły i nauczyciela, u nas np. reakcje w roztworach wodnych, elektrochemie mamy zrobione, a zostalo nam troche organicznej, kinetyka, równowaga, efekty energetyczne i pierwiastki bloku d
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: chemia 2009

Post autor: pingus18 »

Halius, tak to wszystko was czeka w III klasie!
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: chemia 2009

Post autor: york »

persil1991 pisze:Akurat właśnie to przerabiam
z jakich podręczników się uczysz?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: chemia 2009

Post autor: Medycyna Lwów »

wszystko zależy od szkoły - u nas w III klasie była cala organiczna i uważam, ze to było mądre, bo przy organicznej była okazja powtórzyć wszystkie typy zadań praktycznie/
sss
Posty: 57
Rejestracja: 6 sie 2008, o 14:14

Re: chemia 2009

Post autor: sss »

Mam pytanie odnosnie chemii czy korzystacie/liscie z czegos w stylu vademecum, gdzie bylyby zebrane wszystkie wzory rownania itp., warto inwestowac w cos takiego czy raczej nie, macie cos godnego polecenia, orientuje sie ktos jak wyglada to vademecum z operonu?
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: chemia 2009

Post autor: milka.1985 »

vademecum jest dobre - ale dla tych co już to umieją i potrzebują tylko powtórki jeśli masz zamiar dopiero zaczynać się uczyć to polecam książki o większym zasobie wiedzy albo i nawet korepetytora
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: chemia 2009

Post autor: persil1991 »

mimi11 pisze:z jakich podręczników się uczysz?
Uczę się z jednego podręcznika składającego się z dwóch tomów. Jest toChemia autorstwa K. Pazdro (wydawnictwo Oficyna Edukacyjna). Podręcznik ten wycofano już ze szkół (ja mam go od kuzynki, która LO kończyła na starych zasadach 4 lata temu). Ale używam go, bo nasz profesor powiedział, że jest najlepszy. Mam takżeChemię nieorganiczną Pazdry (książka nowsza, ale jest cienka i zawiera jedynie strzępek informacji) orazChemię dla szkół średnich WSiPu. Uważam, iż zdecydowanie najlepszy jest ten pierwszy (po pierwsze ze względu na ilość treści, a po drugie na ich dostępność - łatwy język). Oraz oczywiście obowiązkowo zbiór Pazdry.
Mam pytanie odnosnie chemii czy korzystacie/liscie z czegos w stylu vademecum, gdzie bylyby zebrane wszystkie wzory rownania itp., warto inwestowac w cos takiego czy raczej nie, macie cos godnego polecenia, orientuje sie ktos jak wyglada to vademecum z operonu?
Osobiście uważam, że lepsze od Vademecum jest rozwiązywanie, rozwiązywanie i jeszcze raz rozwiązywanie zadań z jakiegoś obszernego, dobrego zbioru. Możesz mieć pewność, że dobry jest zbiór Pazdry. Są w nim objaśnione przykładowe zadania (stąd są w nim niemal wszystkie wzory). Jeśli czegoś nie rozumiesz korzystasz z podręcznika. Oczywiście podręcznik ten potrzebny jest również do nauczenia się niektórych rzeczy (np. reakcje związków manganu i chromu, właściwości kilku substancji, chemię organiczna i inne pierdoły).
sss
Posty: 57
Rejestracja: 6 sie 2008, o 14:14

Re: chemia 2009

Post autor: sss »

No wlasnie chodzi mi o cos do powtorek, taka chemia w pigułce . Co do zadan to zgadzam sie, ale czasami wolalabym miec cos podrecznego gdzie moglabym cos szybko sprawdzic a nie szukac po ksiazkach. Ale nie wiem czy warto cos kupowac czy obede sie z tym co mam czyli podrecznik i zbior Pazdry.O korkach tez mysle
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: chemia 2009

Post autor: Medycyna Lwów »

persil1991 pisze:Podręcznik ten wycofano już ze szkół (ja mam go od kuzynki, która LO kończyła na starych zasadach 4 lata temu). Ale używam go, bo nasz profesor powiedział, że jest najlepszy.
w tym podręczniku nie ma b.dużo rzeczy wymaganych na maturze (np.iloczynu rozpuszczalności, teorii kwasów i zasad itp.), więc ostrzegam od razu. Wg mnie nei są takie wspaniałe, dużo tekstu mało treści jak dla mnie. U mnie w szkole nas obowiązywały, ale ja się popozbywałem po 1 kl. i kupiłem sobie inny podr.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: chemia 2009

Post autor: persil1991 »

Kaamil pisze:w tym podręczniku nie ma b.dużo rzeczy wymaganych na maturze (np.iloczynu rozpuszczalności, teorii kwasów i zasad itp.), więc ostrzegam od razu
Tak, to zauważyłem, ale wielkie dzięki. Dlatego właśnie konfrontuje ten podręcznik ze zbiorem zadań oraz arkuszami maturalnymi. Na tą teorię Bronsteda już wpadłem, ale o iloczynie rozpuszczalności nie słyszałem. Co ciekawe nie ma w zbiorze zadań [chyba]

Pamiętasz jeszcze jakieś braki z tej książki?

PS. Profesor pewnie tak powiedział, ponieważ on jeszcze się nie przestawił, że komuna upadła, a co więcej jest nowa matura.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości