pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
justyna89
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2008, o 16:48

pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: justyna89 »

jestem studentka pierwszego roku, możecie mi powiedzieć jakie obowiązują ksiązki na weterynarii w lublinie.
angelangie89

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: angelangie89 »

Witaj, ja teŻ zaczynam weterynarię w Lublinie.

Z tego co mi wiadomo
Histologia - Kuryszko
Biol kom. - Alberts
Osteologia - Lutnicki
i oczywiście atlas anatomii topograficznej - popesko (ale to ponoć moŻna zaleźć na necie, bo koszty to ok 600 zł, ja znalazłam w wersji łacińsko włoskiej, jak chcesz to dodam linka)

Oczywiście zaopatrz się w jakieś 2 fartuchy, czepki, skalepe, pensety i inne takie drobiazgi, ale to juŻ więcej na roku będzie wiadomo. Ja juŻ mam, bo mam znajomą pielęgniarkę w szpitalu ]
justyna89
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2008, o 16:48

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: justyna89 »

a wiesz coś na temat anatomi zwierząt kraysiaka? bo słyszałam że nawet niezłe.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: Korczaszko »

angelangie89, jakbyś mogła prześlij mi tego linka przez prywatną (moderatorzy mogą posądzić nas o jakieś piractwo czy coś nie no wcale nie piracimy )
amy89
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2008, o 16:26

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: amy89 »

Hej, Ja tez dostalam sie do Lublina i jestem najszczesliwsza na swiecie
i mam pytanie, wiecie moze czy jest mozliwosc wypozyczenia tych ksiazek z biblioteki na uczelni? a moze ktos ze starszych kolegow/kolezanek chcialby sprzedac?
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: parva »

A ta pęseta to jaka ma być? Bo jak poszłam ostatnio do medycznego, to mieli tam kilka rodzajów, z różnymi końcówkami. Czy rozmiar ma znaczenie, bo te które mi pokazywali w sklepie były dość duże.?

Amy gratuluję Myślę, że książki można kupić od starszych roczników albo na all, ewentualnie to co się da, ściągnąć z neta
dezi
Posty: 181
Rejestracja: 15 kwie 2008, o 09:10

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: dezi »

ostatnio bylam trzy godziny na spacerz i bite trzy godziny myslalam o lublinie.
heh, to juz mnie opetalo
angelangie89

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: angelangie89 »

Dezi. Ja mam to samo, śnię o Lublinie, myślę o Lublinie. ¦nią mi się wykłady, ćwiczenia w prosektorium. Masakra! Jeszcze się wrzesień nie zaczął a ja myślami juw w październiku
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: parva »

Myślałam, że tylko ja tak mam Ostatnio w nocy nie mogłam zasnąć i szukałam w necie gdzie w Lublinie są Rossmanny i Biedronki, a potem pozaznaczałam sobie na swojej mapce, bo nie były oznaczone Nie wiem czemu, bo np taki lidl jest zaznaczony
Swoją drogą Dezi też masz bliziutko do Rossmanna
dezi
Posty: 181
Rejestracja: 15 kwie 2008, o 09:10

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: dezi »

tak, ja akurat z zakupami nei bede miala problemu

[ Dodano: Sro Sie 20, 2008 12:44 ]
Parva, Ty mieszkasz gdzies niedaleko?
monia_89
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2008, o 20:20

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: monia_89 »

Oj rossmanów to jest dużo :D
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: parva »

No tak, życie bez Rossmannów byłoby bardzo smutne, wręcz tragiczne Równie ciężko byłoby mi przeżyć bez moich ulubionych warzyw na patelnię z biedronki

Ja mieszkam na Łęczyńskiej

edit:
Będę mieszkać P
nk88
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2008, o 10:50

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: nk88 »

czesc, ja studiuje na wet w Lublinie, jestem po pierwszym roku, jak macie jakies pytania to piszcie na maila, postaram sie odpowiedziec

co do ksiązek, jesli szybko udacie sie do biblioteki to nie ma problemu z wypozyczeniem (najlepiej jak tylko bedzie mozna to isc wyrobic karte), ksero latwe do nabycia, z takich wazniejszych ksiazek (co mi sie przydaly)to oczywiscie popesko (w bibliotece tez jest)
lutnicki- zarys osteologii zwierzat domowych
Kałużnicki Milost- Miesnie i polaczenia kosci konia
Krysiak- anatomia
histologia- koryszko
wawrzyniak- cwiczenia z histologii
co do biologii kom, to w tym roku alberts okazal sie niezbyt przydatny ( wystarczyl na plycie- jak cos to udostepnie)
biochemia- malinowskiej i bańkowskiego
do biofizyki nie ma sensu przejmowac sie ksiazkami, do embriologi wystarczyly wyklady, do laciny babeczka daje materialy do ksero, trzeba miec jeszcze ksiazke do ang/ niem ale to kazdy prowadzacy podaje swoje
z takich innych rzeczy to fartuch( najlepiej dwa- jeden do prosektorium drugi na histologie itp), co do czepka na prosektorium to i zwykla hustka/ czapka z daszkiem wystarczyly, skalpel przewaznie jaki kto mial taki byl dobry, z penseta tak samo- i anatomiczne i chirurgiczne byly w uzyciu, no i jeszcze rekawiczki, czysty zeszyt dosc gruby na histologie no i kredki

duzo materialow niezbednych do nabycia na uczelni od starszych rocznikow, jak chcecie ja swoje mam w Lublinie, moge sie podzielic w pazdzierniku

jak cos to smialo pytajcie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości