Netter czy Sobotta

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Fri
Posty: 1
Rejestracja: 9 lip 2008, o 20:01

Netter czy Sobotta

Post autor: Fri »

Witam, od października zaczynam studia na kierunku lekarskim. Wiem, że potrzebny mi będzie dobry atlas anatomiczny. I stąd moje pytanie- który wybrać- atlas Nettera czy Sobotty? Dodam, że w najnowszego Bochenka już się zaopatrzyłam, a słyszałam, że korzystająć z niego nie ma sensu kupować Sobotty. Będę wdzieczna za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: a_niap »

Netter jest jednotomowy, co zmniejsza jego cieżar. Sobotta ma dwa tomy i oczywiście jest to atlas droższy. Ja jeszcze co prawda nie korzystalam z zadnego, ale z opinii innych (rownież na tym forum) wychodzi ze pod kątem merytorycznym to jest prawie to samo.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

Fri pisze:Dodam, że w najnowszego Bochenka już się zaopatrzyłam, a słyszałam, że korzystająć z niego nie ma sensu kupować Sobotty.
to powodzenia na szpilkach, no chyba że u was nie ma (nie wiem o jaki AM chodzi)
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: MatiGl »

a_niap pisze:Netter jest jednotomowy, co zmniejsza jego cieżar.
doświdczalnie jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale nie wydaje mi się, żeby trzeba było biegać po mieści z 2 tomami Sobbotty
Atlasy Nettera można sciągnąć z p2p ja jestem w trakcie zdobywaniaNetter- Human Body Anatomy iNetter- Atlas of clinical knowledge". i to nie są pdf-y tylko obrazy programów, interaktywne zdjęcia, itp.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

MatiGl pisze:doświdczalnie jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale nie wydaje mi się, żeby trzeba było biegać po mieści z 2 tomami Sobbotty
przy osteologii się biegało z dwoma, 4,5 kg w plecaku swoje robi.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: scarlett89 »

a kupie sobie i to i to, albo pozycze chociaz z jeden:P
Kaamil pisze:4,5 kg w plecaku swoje robi.
cwiczen nigdy doscD
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Padre Morf »

Atlasy Nettera można sciągnąć z p2p ja jestem w trakcie zdobywaniaNetter- Human Body Anatomy iNetter- Atlas of clinical knowledge". i to nie są pdf-y tylko obrazy programów, interaktywne zdjęcia, itp.
hAmerykańskie Nettery są lepsze od polskich (podobnie Yokochi) więc najlepiej ściągnąć i zgrać na płytki.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: MatiGl »

Morfeusz pisze:
Atlasy Nettera można sciągnąć z p2p ja jestem w trakcie zdobywaniaNetter- Human Body Anatomy iNetter- Atlas of clinical knowledge". i to nie są pdf-y tylko obrazy programów, interaktywne zdjęcia, itp.
hAmerykańskie Nettery są lepsze od polskich (podobnie Yokochi) więc najlepiej ściągnąć i zgrać na płytki.
co właśnie czynię:) jak ktoś nie może znaleźć, to na pw i postaram się pomóc
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: a_niap »

a kupie sobie i to i to
Serio są potrzebne aż dwa atlasy? Nie wystarczy jeden? Pytam, bo posiadam atlas Sinielnikowa i nie chciałabym wydawac kolejnych 290 zł na Sobotte i 170 na Nettera.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Padre Morf »

Sinielnikov wystarczy spokojnie Bdb jest tam zrobiony układ ruchu i OUN.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: scarlett89 »

a_niap pisze:Cytat:
a kupie sobie i to i to


Serio są potrzebne aż dwa atlasy? Nie wystarczy jeden?
wystarczy wystarczy, jak cos jest biblioteka:) poprostu tyle jest tych pozycji, nie wiem na co mam sie zdecydowac, co kupic itp:/
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: serine »

Aj a ja kupiłam Sobotte. to radzicie zebym sciagnela sobie Nettera ?

A co sadzicie o atlasach fotograficznych np McMinna? Czy łatwo jest sie z takich uczyc?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

przejrzyj dokładnie forum to sie dowiesz
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości